Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 sty 2013 - 23:04:26
Witam
Czy jeśli jako dziecko nie miałem alergi na kurz, siersc to w pózniejszym wieku 15-20lat moge reagowac negatywnie na te alergeny ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sty 2013 - 00:23:23
teoretycznie alergia może rozwinąć się w każdym wieku, tak więc to że wcześniej nie reagowałaś w ten czy inny sposób na dany czynnik zewnętrzny nie wyklucza tego że może się tak zacząć dziać w pewnym wieku Odpowiedz Cytuj
23 sty 2013 - 08:42:33
Prawdą jest to co pan doktor napisał.Kiedy dobiegłam trzydziestki uczuliłam się na większość leków na które wcześniej nie miałam uczulenia a dodatkowo na sierść,kurz i niektóre substancje spożywcze.Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
23 sty 2013 - 16:00:16
Do tego wieku alergia mogła nie dawać znać o sobie a zaniedbana mogłaby przerodzić się w astmę. Odpowiedz Cytuj
24 sty 2013 - 09:03:24
możliwe,ze nie dawała znaćsmiling smileychociaż w przypadku leków brak tolerancji w tym wieku pojawił się właśnie skutkiem wieloletniego ich przyjmowania aż do wystąpienia obrzęku.Czy może się mylę? Odpowiedz Cytuj
24 sty 2013 - 09:13:37
To raz a po drugie jak to jest z alergenami?Mamy wrodzone predyspozycje i możemy mieć coś takiego jak alergia utajona? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sty 2013 - 17:32:11
jest coś takiego jak atopia, czyli wrodzona skłonność do wystąpienia alergii, sama atopia nie jest jednak jeszcze chorobą alergiczną, ale może predysponować do wystąpienia alergii, tak więc na występowanie alergii składa się tutaj wiele czynników, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.