Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 sty 2013 - 10:51:43
Witam!

Przez ostatni czas byłem leczony na nierzężączkowe zapalenie cewki moczowej (doxycyklina przez 10 dni i azycyna jednorazowo). Po ok. 5 dniach terapii doxycykliną objawy takie jak pieczenie podczas oddawania moczu oraz zaczerwienienie cewki minęły, jednak do dziś po przespanej nocy gdy naciskam na cewkę wydobywa się z niej śluz (raz więcej, raz mniej). Byłem z tym problemem u wenerologa, pani doktor wzięła ode mnie wymaz z cewki moczowej i obserwowała go pod mikroskopem - stwierdziła iż w wymazie nie widzi nic niepokojącego i kazała zakończyć terapię antybiotykową (stwierdziła by nie uciskać cewki, a śluz jest normalną wydzieliną).
Jeśli chodzi o inne objawy - tak jak pisałem w innym poście - nie czuję bólu ani pieczenia podczas oddawania moczu, ale czuję pewien dyskomfort bezpośrednio po oddaniu moczu (jakbym nie oddał go do końca).

Czy ktoś może ustosunkować się do mojego problemu? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 sty 2013 - 14:26:11
Witam!
W takim wypadku dobrze by było udać się do swojego lekarza rodzinnego i wykonać badanie ogólne moczu, żeby sprawdzić czy nie ma infekcji gdzieś wyżej w drogach moczowych np zapalenie pęcherza, które mogłyby powodować takie objawy jak uczucie niepełnego wypróżnienia. No i zobaczy Pan co lekarz rodzinny na to Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 14:38:28
Jutro wybieram się z tym problemem ponownie do dermatologa, poza tym w przyszłym tygodniu mam zaplanowany posiew moczu (to badanie wystarczy czy powinienem zrobić jeszcze jakieś?).

Czy ten poranny śluz z cewki jest normalnym objawem? Zastanawiam się nad ponownym badaniem wymazu z cewki moczowej w celu sprawdzenia chlamydii i rzeżączki, czy ma to sens obecnie? Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 15:20:14
Nie mam parcia na pęcherz ani często moczu, więc zapalenie pęcherza chyba nie wchodzi w grę.

Może lepszym określeniem tego co odczuwam będzie lekkie pieczenie w końcówce cewki moczowej (po oddaniu moczu, w trakcie nie odczuwam nic), czuję jakby zostawał tam jakiś moc i mnie lekko podrażniał.

Prosiłbym o ocenę mojej sytuacji, wyjaśnienie czy mam o co niepokoić się w związku z porannym śluzem i prosiłbym o ocenę zdjęć ujścia cewki moczowej (czy ujście wygląda normalnie.

Będę wdzięczny za pomoc Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 15:29:00
Zastanawiałem się nad lekiem urinal, ale nie wiem czy w moim stanie ma sens. Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 15:35:14
[www.fotosik.pl]

[www.fotosik.pl]

Przepraszam za ilość wiadomości, ale miałem problem z dodaniem zdjęć. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 sty 2013 - 20:00:30
No pewnie przed tą infekcją nie miał Pan takiej wydzieliny w cewce więc to raczej nie jest prawidłowe i nie powinno tego być. Ale być może to jeszcze pozostałość po infekcji... Trudno mi tu polemizować z dermatologiem. Posiew moczu to dobry pomysł, myślę, że mimo wszystko badanie ogólne moczu też by się przydało. A idzie Pan do tego samego dermatologa czy do kogoś innego?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 sty 2013 - 20:01:49
Jeśli chodzi o wygląd ujścia cewki to trudno ocenić po zdjęciu, bo na tym pierwszym wydaje się lekko zaczerwienione i widać wydzielinę śluzową, natomiast na kolejnych wygląda zupełnie prawidłowo. Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 20:08:39
Byłem już u 3 lekarzy - jutro idę do jednego z nich, a dodatkowo planuję wizytę u lekarza rodzinnego (może dostanę skierowanie do urologa by spojrzał).

Co do śluzowej wydzieliny - nie wiem czy miałem ją wcześniej bo raczej nigdy nie uciskałem cewki moczowej po przespanej nocy (tak jak mówiłem - śluz wydobywa się z cewki tylko po uciśnięciu).

Co do wyglądu cewki mam podobne zdanie - ujście wygląda zupełnie naturalnie, natomiast w środku występują zaczerwienienia. Moczę penisa w rumianku, tak profilaktycznie, bo to chyba nie może zaszkodzić, jem również suszoną zurawinę ponieważ słyszałem, że dobrze wpływa na drogi moczowe. Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 20:10:46
Co do wycieku z cewki - minął już tydzień odkąd przestałem brać antybiotyki więc nie wiem czy to pozostałości po infekcji...
Czy wykonać wymaz z cewki w kierunku chlamydii i rzeżączki? Niby lekarz wenerolog brał ode mnie wymaz z cewki ale nie wiem jaka jest wiarygodność jego badania... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 sty 2013 - 20:35:24
Co do wymazu z cewki to proszę poczekać jeszcze co powie jutro kolejny dermatolog. Ten wymaz, który robiła Pani wenerolog to taka wstępna ocena pod mikroskopem (preparat bezpośredni) w którym można uwidocznić bakterie takie jak wywołujące rzeżączkę. Natomiast być może jutro lekarz uzna, że warto by było wykonać jeszcze posiew z tego wymazu z cewki, czyli jakby hodowlę tych bakterii, które ewentualnie mogłyby tam rosnąć. Jeśli i to badanie nie wykazałoby bakterii chorobotwórczych to myślę, że wszystko jest w porządku. No ale tak jak mówię, proszę jeszcze poczekać co powie jutro lekarz. Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 20:41:07
Tylko, że jutro idę do innego lekarza - tamten, który wziął wymaz powiedział, że nic mi nie jest (jeśli chodzi o wenerologię) i bym zakończyłterapię antybiotykową.
Co do objawów - śluz z cewki uznał za normalny objaw, natomiast co do pieczenia w cewce po oddaniu moczu kazał wykonać badanie moczu. Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 20:42:57
ewentualne badanie wymazu z cewki chlamydi i rzeżączki musiałbym zrobić na własną rękę w prywatnym laboratorium, tylko zastanawiam się czy jest sens... Odpowiedz Cytuj
22 sty 2013 - 21:14:05
Chciałem zapytać jeszcze czy jest możliwość, że lekarz pomylił w moim przypadku rzężączkowe i nierzeżączkowe zapalenie cewki i postawił złą diagnozę? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 sty 2013 - 17:09:10
Powiem tak, co do tego czy lekarza mógł pomylić rzeżączkowe i nierzeżączkowe zapalenie cewki to nie sądzę żeby tak było. Co do sensu wykonania takiego badania na własną rękę to nie jestem przekonana bo nie ma Pan aż tak nasilonych objawów, żeby mogła to być w dalszym ciągu rzeżączka lub nierzeżączkowe zapalenie (wydzieliny jest mało,tylko przy ucisku, nie jest ona ropna). Po prostu szkoda się bez potrzeby narażać na koszty. A proszę napisać co dzisiaj na wizycie powiedział lekarz?? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.