Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 sty 2013 - 18:17:46
Witam,

piszę bo przypadek dosyć dziwny, być może jest sens się temu przyjrzeć albo to tylko jednorazowy przypadek, mimo to chciałbym zasięgnąć porady.

Na wstępie, parę razy do roku zdarza mi się, że na do kilkudziesięciu sekund robię się przygłuchy, czy piszczy w uchu, a także w porywach do kilku minut szumi dość głośno. Nic raczej nietypowego. Z ciekawości, skąd się to bierze?

Natomiast dziś, zdarzyła się jakaś dziwna odmiana szumu w uchu. W lewym uchu wyłącznie.
Wpierw jakieś wyciszenie (jakbym niemal stał się głuchy na lewe ucho) [trwało parę sekund], następnie pojawienie się głosów w tym uchu (bardzo ciche, jakby ludzie rozmawiający na korytarzu, w tej chwili było w sali cicho, ale z minutę wcześniej lektor wyszedł z sali uciszyć ludzi na korytarzu) [to też trwało z parę sekund]. W tym samym czasie pojawiło się uczucie jakby miało mi ucho rozsadzić (wzrost ciśnienia? trochę jak przy nagłym zjeżdżaniu z wysokości, gdy pojawia się różnica ciśnień) [też parę sekund], zarazem z jakaś emanacją bólu mentalnego (niby nie boli, ale jakby się chciało z bólu krzyczeć). Nie wiem czy to trwało dłużej jak 10s, potem słuch wrócił, ale z piskiem [też parę sekund], po czym głośnym szumem trwało parę minut. I przeszło.

Potem nieco pobolewało mnie lewe ucho, ale już przechodzi.

Nadmienię, iż u laryngologa byłem pod koniec grudnia z racji uskarżania się na bóle (chrząstka skroniowo-szczękowa), uszy były oglądane, nic nie było. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 sty 2013 - 21:33:08
a masz pracę w hałasie?
może byłeś ostatnio w jakimś bardzo głośnym miejscu (koncert?) albo doznałeś jakiegoś naglego silnego dżwięki?
czy w trakcie tych objawów albo przed nimi miałeś jakąś infekcję?
myślę że jeżeli chcesz wyjaśnić tą sprawę to należałoby pokazać się u lekarza laryngologa jeszcze raz, trzeba zajrzeć do uszu, być może zrobić audiometrię i tympanometrię i na tej podstawie będzie można powiedzieć czy coś się dzieje w uchu
niekiedy takie szumy, piski, czy inne doznania słuchowe wynikają z układu nerwowego i wtedy trudno je zdiagnozować, ale trzeba spróbować Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.