Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 sty 2013 - 12:13:21
witam czy ktoś brał lek TRIMEDUCTAN MR na zawroty głowy przy uszkodzonym błędniku / Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 sty 2013 - 14:37:47
Witam!
A co się dzieje? Jakiem masz dolegliwości? W czym problem? Odpowiedz Cytuj
16 sty 2013 - 09:41:50
cześć nazywam się Agnieszka mam 37lat ,od 8 lat leczę się na zawroty głowy .Po przeprowadzeniu masy badań okazało się że mam uszkodzony błędnik 30% (miałam robione min eeg tomografię próbę kaloryczną prześwietlenie tętnic żylnych ekg holtera echo serca no nie pamiętam już co jeszcze.Dwa razy byłam w szpitalu no a poprawy nie widać .Na początku brałam betaserc i zastrzyki milgamma ,bez poprawy no i moja laryngolog zmieniła mi ma trimeductan ale w ulotce pisze że działa on też na mięsień sercowy (badania serca wyszły ok).Dodam jeszcze że zrobiłam się przez te zawroty bardzo nerwowa .Zawroty mam czasem bardzo silne że nie mam mowy o wstaniu z łóżka ,czuję bardzo silne ściąganie w prawą stronę.Proszę o poradę Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 sty 2013 - 21:18:32
Witam, powiem szczerze, że nie bardzo znam się na tych otolaryngologicznych, ale słyszałam o korzyściach odpowiedniej rehabilitacji w przypadku uszkodzeń błędnika. Chodzi o to aby "wzmocnić" pozostałe elementy układu równowagi i dzięki temu niejako skompensować uszkodzenie. Być może warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym. Odpowiedz Cytuj
17 sty 2013 - 15:34:52
witam,dziękuję za poradę .Moim zdaniem lekarz powinien sam wspomnieć że taka rehabilitacja istnieje no ale nie wspomniał ,może ktoś z osób czytających nasze wątki zna jakieś ćwiczenia wzmacniające pracę błędnika? Odpowiedz Cytuj
01 lut 2013 - 09:07:55
witam.również mam uszkodzony błędnik 80%deficyt prawego błednika ,lecze się od miesiąca na razie szału nie ma ,mnie również na tę chwilę nikt nie zaproponował żadnych ćwiczeń wybieram siędopiero do lekarza kora zajmuje się taką rehabilitacją jednak nie wiem kiedy jeszcze to będzie bo na ten moment nie wychodzę sama zdomu Odpowiedz Cytuj
01 lut 2013 - 20:53:21
witam Elka ,mam na imię Agnieszka mam 37 lat miło że piszesz .No przyznam że masz większy problem niż ja ,mój błędnik jest uszkodzony 30% więc poruszam się sama ale są dni że też mam obawy przed wyjściem z domu .Biorę betaserc i zastrzyki milgamma no i zobaczymy jaki efekt przyniosą .Ja już około 6 lat jeżdżę po przeróżnych lekarzach ,miałam masę badań ,dwa razy leżałam w szpitalu .No a teraz znowu zawroty się nasiliły ,no i właśnie słyszałam o ćwiczeniach na poprawę pracy błędnika .Mam nadzieję że jak już je zdobędę to choć trochę pomogą .Elu pisz co u ciebie ,co powiedział ci lekarz i czy jest poprawa . Odpowiedz Cytuj
02 lut 2013 - 04:46:28
nie znam sie..znalazlam jakies cwiczenia w necie..[i10.pl] ..moze sa skuteczne..nie mam pojecia Odpowiedz Cytuj
05 lut 2013 - 11:26:00
po jakim czasie ćwiczenia zaczęły przynosić efekty? Odpowiedz Cytuj
21 lut 2013 - 13:49:05
witam,dziś mam wizyte u otolaryngologa zobaczymy co mi zaproponuje na temat ćwiczeń,jak byłam w szpitalu 2 razy też mi nić nie mówili o ćwiczeniach a jednak są ,trochę znalazłam w necie i póki co te wykonuję,wiem ze jest prowadzona taka rehabilitacjazeby pobudzać proces kompensacji błednika czyli jak mi tłumaczył lekarz zdrowy błednik musi przejąc rolę chorego jednak to wymaga czasu Odpowiedz Cytuj
01 mar 2013 - 12:43:03
witam ,staram się ćwiczyć codziennie od miesiąca biorę betaserc i mam wrażenie że zmian nie ma .Może za krótki czas miną żeby przyniosły efekty ale męczy mnie ta sytuacja.Do pracy nie ma mowy by ktoś mnie przyjął bo zawroty mnie męczą tak więc siedzę w domu .Mam nadzieję że poprawa będzie 7 marca mam wizytę kontrolną no i zobaczymy co mi powie.Może coś nowego co wzmacnia pracę błędnika. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
01 mar 2013 - 15:31:24
Witam, czy laryngolog zlecił Panu taką rehabilitację na zaburzenia błędnika?? czy musi Pan chodzić na zabiegi czy ćwiczy sam w domu?? laryngolog mówił coś na temat skuteczności takiej rehabilitacji - czy zwykle przynosi poprawę?? Odpowiedz Cytuj
04 mar 2013 - 09:58:05
witam ,ćwiczenia dostałam od lekarza ćwiczę w domu i niby moją pomóc ,mam nadzieję że tak będzie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 mar 2013 - 20:13:42
Czyli jednak lekarze rzeczywiście zalecają tego typu ćwiczenia przy uszkodzeniu błędnika. W takim razie ja również mam nadzieję, że to pomoże. Jeżeli zauważy Pan jakieś efekty to proszę dać znać. Odpowiedz Cytuj
09 mar 2013 - 13:25:05
witaj Agnieszka,jak tam po wizycie u laryngologa,czy cośnowego Ci wymyslił?ja biorę leki w dalszym ciągu[vestibo,memotropil]ćwiczę,może nie ma takichzawirowańale za to strasznie mi dzwoni w tym uchu,że nie daję rady,do tego uczucie takiegowypychania w uchu,wrażenie jakby mnie coś tam bolało,sama nie wiem jakie zrobić jeszcze badania może opróczuszkodzonego błednika tam się jeszcze coś dzieje,laryngolog,który mnie prowadził niestety zakończył leczenie przepisując leki,nic więcej nie może mi pomóc,chyba zwariuję Odpowiedz Cytuj
09 mar 2013 - 20:34:01
witaj Elka no właśnie w czwartek byłam na kontroli dostałam skierowanie na powtórne badanie błędnika no i zobaczymy czy jest poprawa w wyniku .W lipcu miałam badanie i wyszło 30% uszkodzenia jeśli będzie większy procent uszkodzenia niż jest to chyba skieruje mnie na do szpitala ,cały czas biorę najmocniejszą dawkę betasercu a co do twoich szumów w uchu to ja mam to samo .Chyba najgorszy wpływ ma pogoda (jak są deszczowe dni choroba się nasila)no i nerwy. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.