Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 sie 2009 - 18:08:04
Dzien dobry nazywam sie Grzesiek.Jestem studentem trzeciego roku fizjoterapii na poznanskim awfie.od 5 lat wyczynowo trenuje zapasy.Moj problem polega na tym ze pol roku temu stwierdzono u mnie miopatie metaboliczna(niedobor transferazy palmitylowej) zakres wartosci to 6-18 a ja mam 1,38 . Enzym ten jest odpowiedzialny za przenoszenie dlugolancuchowych kwasow tluszczowych nasyconych do mitochondrium gdzie ulegaja one utlenieniu i spozytkowanie zostaja jako material energetyczny dla miesnia przy dluzszych wysilkach aerobowych.gdy miesien nie ma energii z utleniania tych kwasow,pobiera energie z wlasnych bialek(jak domniemywam)Bardzo prosze o porade w jaki sposob moge ominac ten szlak metaboliczny tak zeby podczas wysilku nie dochodzilo do momentow w kotrych miesien nie ma energii.probuje spozywac carbo i olej mct podczas wysilku lecz nie wiem czy to dobry sposob.bardzo prosze o porade w zakresie diety i i suplementacji.miesnie kotre ulegly u mnie przeciazeniu kotre objawai sie meczlliwosia szybsza miesnia i bolem przy palpacji jak juz kilka razy probowalem ,da sie wyleczyc.lecz problem lezy w tym jak zapobiegac ponownym ich uszkodzeniom podczas wysilku.wierze ze dieta tu odgrywa bardzo znaczaca role.Bardzo prosze jeszcze raz specjalistow aby wypowiedzilei sie na ten temat.ten sport jest mym najwiekszym natchnieniem w zyciu i wiaze z nim cala przyszlosc.Prosze o pomoc w zakresie diety i suplementacji.caly czas przyswajam wiedze w tym temacie lecz jeszcze jest zbyt mala abym mogl znalezc trafne rozwiazanie.Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek porade.dziekuje z gory i pozdrawaim.Grzesiek Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.