Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 sie 2009 - 15:56:50
Moja historia jest dluga, ale postaram sie krotko i tresciwie. Zaczelo sie prawie 3 miesiace temy kiedy to zdretwiala mi lewa noga i po paru dniach dolaczyla do tego lewa reka. Trafilam do neurologa, dostalam rozne dziwne leki przeciwzapalne i przeciwbolowe i do tego sterydy. Sterydy spowodowalay ze owszem te dretwienia to w miare ustapily, ale pojawial sie bardzo duzy bol miesni i w lewej nodze i rece, bralam je okolo miesiaca i w koncu odstawilam bo nie pomogly. Po miesiacu mniej wiecej od wystapienia tych dretwien mialam robione rozne badania, tzn. tomografie glowy - ale wszystko ok, morfologie i szczegolowa chemie krwi - tez bez zmien, czyli wszystko ok, test czy nie mam boleriozy - nie mam, czynnik ASO - czy nie mam jakiegos reumatyzmu - tez wszystko ok, tarczyca - tez ok. Okolo poltora miesiaca temu do tego doszedl bol kregoslupa w okolicy ledzwiowej/krzyzowej i trwal okolo 2 tygodni. Potem plecy przesaly mnie bolec i jakby wszystko ucichlo na ponad 2 tygodnie. Juz myslalam ze po wszystkim a tu tydzien temu znowu zaczely mnie bolec plecy w tym smamy miejscu, do tego doszly dretwienia i mrowienia ale w sumie we wszystkich konczynach. Mialam zrobione RTG kregoslupa i znowu nic nie wykazalo. Ja juz nie wiem co mi jest. Bol jest tak silny ze nie moge siedziec za dlugo stac za dlugo, nawet lezec. Wzglednie jest jak chodze. Czy ktos moze mi doradzic jakie badania powinnam dlaej robic?

Mam 25 lat. Pracuje w pozycji siedzacej przed komputerm (8 dziennie). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2009 - 12:33:43
a czy zdarzają się problemy ze wzrokiem, zawroty głowy, bóle głowy, szumy w uszach?
czy bóle pleców promieniują do pośladka, biodra, uda, kolana, łydki lub stopy?
myślę że powinnaś zostać przebadana przez jakiegoś dobrego lekarza pod kątem objawów korzeniowych i ewentualnie skierowana na jakieś dokładniejsze badanie kręgosłupa, na przykład tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 12:45:52
Witam, poważnych problemów ze wzrokiem nie mam (nosze tylko okulary w momencie gdy pracuje przed komputerem). Na początku, kiedy pojawiły się drętwienia, miałam zawroty głowy, ale szybko ustąpiły i do tej pory nie powróciły. Bólów głowy i szumów w uszach nie mam. Co do bólów pleców (lędźwie/krzyż) to ból promieniuje przede wszystkim do lewej nogi (do prawej w mniejszym stopniu). Ból jest ciągnący przez pośladek, uda i łydkę (z tyłu) oraz stopę (w lewej obejmuje również palce). Co do bioder, to zapomniałam wspomnieć, że miałam robione również RTG bioder i nie wykazało żadnych zmian. Co to za badania pod kątem objawów korzeniowych, o których Pan wspomina i jaki dobry lekarz może je przeprowadzić? Ogólnie wspomnę jeszcze, że jestem pod opieką neurologa i poradni ortopedycznej, ale jak dotąd nie potrafi mi nikt pomóc. Co do rezonansu, to w sobotę idę do neurologa i będę starała się o otrzymanie skierowania. Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 12:49:58
Jeszcze jedno, nie wiem czy to istotne ale może, jestem byłym sportowcem. Przez około 10 lat regularnie i wyczynowo biegałam. Od 3 lat nie biegam. Aha i w trakcie tych badań co miałam do tej pory wyszło dodatkowo, że pod lewym kolanem mam torbiel, ale ortopeda stwierdził, że jeżeli mnie to kolano nie boli i nie przeszkadza to narazie go zostawiamy. Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 14:08:21
Mam pytanie, czy kiedykolwiek stosowałś oczyszczenie organiozmu.Jeżeli nie to być może mogę Ci pomóc Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 15:38:04
Nie, nie stosowałam. Nawet nie wiem co to jest i na czym polega i w jakim celu się to robi. Odpowiedz Cytuj
28 sie 2009 - 09:55:45
Mogę Ci doradzić pewną rzecz. Zawsze byłam negatywnie nastawiona do medycyny naturalnej. Nigdy nie myślałam, że może skutkować i przynosić efekty. Też miałam dolegliwości spowodowane bólem kręgosłupa i żadne leki i kuracje mi nie pomagały. Zainwestowałam w poduszkę Uan-an, ponieważ kręgosłup powinien być prawidłowo ułożony podczas snu. I muszę powiedzieć, że poduszka przyniosła oczekiwane efekty.
Moja przyjaciółka także miała takie dolegliwości oraz odczuwała drętwienie palców w lewej ręce. Była przekonana, że brakuje jej w organiźmie magnezu i potasu. Zażywała tabletki uzupełniające braki ale nic nie pomogło. O dziwo jej też pomogła ta poduszka i teraz już nie narzeka na drętwienie.
Możesz wypróbować ją i Ty. Możliwe, że Twój problem odejdzie do lamusa. Odpowiedz Cytuj
28 sie 2009 - 20:44:38
Oczyszczenie organizmu polega na usunięciu toksyn, dostarczenie amionokwasów w liczbie 22 potrzebnych dla organizmu. Jeżeli chcesz cokolwiek wiedzieć podaję skype iwona.truszkowska2 . Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 sie 2009 - 18:02:43
Odpowiedz Cytuj
03 wrz 2009 - 21:31:34
Jestem po wizycie u mojego neurologa. Prawdopodobnie będę miała robiony rezonans całego kręgosłupa i głowy. Póki co dostałam garść leków i tyle. Aha, neurolog która mnie prowadzi nie wykluczyła jeszcze że to co mi dolega to nie jest jakaś przewlekła choroba (sugerowała SM sad smiley ), z drugiej strony mówi, że do tej pory coś już wyszło by w badaniach. Nie wiem, nie chce o tym myśleć. Pzdr Odpowiedz Cytuj
03 wrz 2009 - 21:36:49
Zapomniałam jeszcze, że w pon miałam robione RTG części lędźwiowo-krzyżowej, ale wynika z niego, że wszystko jest ok. Mam jeszcze pytanie, czy sama praca siedząca (przed komputerem) może być przyczyną takich dolegliwości jak moje? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 wrz 2009 - 02:06:56
faktycznie SM nie można wykluczyć, ale Twoje objawy nie są jakoś szczególnie typowe tak żeby wskazywały a tą chorobę
często SM zaczyna się także problemami z ostrością widzenia i podwójnym widzeniem, u Ciebie tego nie ma, poza tym w SM w badaniu neurologicznym najczęściej wychodzą pewne dodatnie objawy, a sama pisałaś że u Ciebie w badaniu nic nie wyszło

kręgosłup może być przyczyną drętwień kończyn górnych i dolnych zwłaszcza jeśli problemy dotyczą górnego jego odcinka Odpowiedz Cytuj
22 paź 2009 - 15:57:54
Witam! Jestem już po rezonansie głowy (z kontrastem), odcinka szyjnego i L-S kręgosłupa. Dziś dostałam pierwszy wynik i proszę o interpretację:

"MR głowy - Struktury mózgowia o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, bez przemieszczeń, asymetria komór bocznych (PKB szersza od LKcool smiley. Szczelinowate światło jamy przegrody przeźroczystej. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana" Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 paź 2009 - 11:27:17
wynik musi ocenić neurolog, nie do końca wiem jak interpretować asymetrię komór bocznych, nie jestem pewien czy ma to jakiekolwiek znaczenie i być może w niczym to nie przeszkadza
w każdym razie, wcześniej obawiałaś się SM, mogę tylko napisać że o tej chorobie nie ma mowy, w jej przypadku w badaniu rezonansem magnetycznym pojawiłyby się mnogie ogniska demielinizacyjne, które są typowe dla tej choroby, u Ciebie jest wyraźnie napisane że obraz jest bez zmian ogniskowych winking smiley Odpowiedz Cytuj
24 paź 2009 - 12:14:33
No to już mnie cieszy smiling smiley ale jeszcze trzy wyniki przede mną: szyjny, piersiowy i L-S. Jak będę mieć wszystkie to się odezwę na temat opisu i dopiero wybiorę ze wszystkim do mojego neuro. Pozdrawiam smiling smiley Odpowiedz Cytuj
03 lis 2009 - 19:17:58
witam, otrzymałam dziś hurtowo winking smiley wyniki trzech rezonansów. Opis każdego:

1. Badanie MR kregoslupa odc. C: Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Obniżenie wysokości krążków m/kręgowych C2-C3, C4-C5.
Na poziomie C4-C5, C5-C6, C6-C7 podwięzadłowa uwypuklina dyskowa modelująca worek oponowy.

2. Badanie jednofazowe MR kr, piersiowego: Kyfoza piersiowa spłycona. Rdzeń kręgowy normosygnałowy. Drobne, centralne, uwypuklenia niektórych tarcz m/kręgowych zmniejszające przednią rezerwę płynową kanału kręgowego. Wysokość i struktur kręgów niezmienione.

3. Badanie MR kręgosłupa L-S: Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Obniżenie wysokości krążka m/kręgowego. L5-S1 z uwypukliną dyskową uciskającą worek oponowy i zwężającą otwory m/kręgowy.

Wsjo. Trochę tego jest. Proszę o taką analizę wstępną, bo do neuro dopiero za 2 tygodnie ide. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 13:39:12
Witam serdecznie,
Mam 30 lat i bardzo podobne objawy. Moje rozpoczęły się 03 sierpnia br. Strasznie bolał mnie kręgosłup ( odcinek lędźwiowy) oraz prawa noga, drętwiały mi palce. Dostałam leki sterydowe, po których ustąpiło tylko drętwienie palców prawej nogi. Dzisiaj odebrałam wynik tomografii komputerowej. Diagnoza wskazuj na przepuklinę krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy( który powoduje ból nogi). Mam znajomych, którzy po takiej diagnozie leczeni byli wyłącznie operacyjnie.Podejrzewam, że w Naszym przypadku będzie niestety podobnie.
Serdecznie pozdrawiam i życzę poprawy stanu zdrowia.
Milena Odpowiedz Cytuj
08 sty 2011 - 01:29:42
Witam !
Poszukuję osób chętnych wypełnić ankietę do PRACY MAGISTERSKIEJ i tym samym wspomóc edukację przyszłych fizjoterapeutów ! Serdecznie zapraszam wszystkich z Państwa, którzy byli/są poddawaniu zabiegom fizykalnym ( np. prądy, magneto, krioterapia, ultradzwięki, masaż) na dolegliwości bólowe KRĘGOSŁUPA.

Proszę o kontakt drogą mailową
z.stoltny@wp.pl Odpowiedz Cytuj
29 cze 2012 - 03:21:53
bóle mogą byc spowodowane problemami kardiologicznymi Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 cze 2012 - 10:53:50
Piloytka:
badania MRI wskazują jedynie na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i dyskopatię, zmiany te mogą powodować ucisk na korzenie nerwowe i dolegliwości takie jak bóle pleców i kończyn, drętwienia, mrowienia, niedowłady
warto zadbać o kręgosłup, nie przeciążać go, ale jednocześnie dużo się ruszać, uprawiać sporty i unikać siedzącego trybu życia Odpowiedz Cytuj
12 lip 2012 - 19:14:55
Czesc Mam 32 lata Mój problem pojawił sie trzy lata temu jak byłam w trzecim miesiacu ciąży.Zaczeła mi dretwiec lewa stopa a im byłam grubsza to jeszcze doszly bóle jednej strony twarzy (prawej)(byly one chwilowe trwały godzine czasem dłużej)bardziej dretwienie jakby ona nie byla moja .PO URODZENIU WSZYSTKO BYLO DOBRZE ALE PO TRZECH MIESIACACH WRÓCIŁO .Potem znowu znikło i pojawia ło sie tylko jak np.szlam z zakupami w prawej rece albo zle siadlam.Teraz mam znowu to samo ale teraz doszły bóle bioder ,dretwienie i uczucie pieczenia skóry ból tej samej strony twarzy chwilowe bóle stopy Szczególnie jak siedze przy komputerze albo umyje okna albo zrobie cos w ogródku to po paru dniach pojawiaja sie te obiawy i cieZko jest to naprawic lekami nurofen itp.Czy to ma związek z kregosłupem ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lip 2012 - 10:15:53
Melina:
bóle kończyn dolnych, czy ewentualne ich drętwienia albo mrowienia można tłumaczyć zmianami w kręgosłupie, ale jeżeli problemy dotyczą również twarzy to jest to trochę zastanawiające i niekoniecznie związane z kręgosłupem,
czy zdarzają się niedowłady? to znaczy czujesz że nagle ręka zrobiła się ciężka i nie możesz podnieść np. kubka z herbatą?
czy pojawiają się zaburzenia widzenia? podwójne widzenie? nieostre widzenie?
chorujesz na coś przewlekle? przyjmujesz jakieś leki? jesteś osobą nerwową?
pewnie przydałoby się pokazać lekarzowi rodzinnemu, trzeba Cię zbadać neurologicznie i zrobić badania laboratoryjne plus prześwietlenie kręgosłupa, jeżeli to nie pomoże to pewnie konsultacja u neurologa Odpowiedz Cytuj
13 lip 2012 - 20:54:40
nie niemam zadnych objawów jakie pan opisała nie biore zadnych leków nie choruje na nic czasami jestem nerwowa bo mam troje dzieci.Byłam u lekasrza i dał mi skierowanie na fizjoterapie bez zadnych badań. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 lip 2012 - 10:24:31
a ta fizjoterapia której części ciała ma dotyczyć?
lekarz Cię zbadał i stwierdził pewnie że to jest wystarczające postępowanie na początek, jeżeli fizjoterapia nie będzie wystarczająca to po prostu wróć do lekarza rodzinnego, być może następnym razem zdecyduje się zrobić jakąś diagnostykę Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.