Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 sty 2013 - 18:57:58
Od dłuższego czasu odczuwam ból przy dotyku i wdechu dwa palce w prawo od pępka (i dwa palce powyżej pępka). Boli też jak wciągam brzuch. Nie jest to jakiś silny ból ale czasem jak próbuję palcami ucisnąć to miejsce to mam wrażenie, że tak jakby coś mi się spod nich usuwało, a przy tym zawsze zaboli tak że aż podskakuję. Nie mam jakichś specjalnie niepokojących innych objawów, może to coś z wątrobą? czesto mi się odbija szczególnie jak jem coś mięsnego i mam wzdęcia, a i może najważniejsze - zawsze po zjedzeniu banana albo pieczarek mam tak silny ból brzucha że nawet boję się oddychać, ból promieniuje aż w okolice krzyża (tak więc od juz ponad 15 lat nie jem ani pieczarek ani bananów chociaż je uwielbiam). Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć? Jakieś 5 lat temu miałam robione usg wątroby i nic nie wykazało, kamieni też podobno nie mam, helicobacter miałam 2 lata temu wyleczone (albo zaleczone) antybiotykami. Bardzo proszę o pomoc!!!!!!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 sty 2013 - 20:02:48
Witam, w jakim jest Pani wieku?? czy poza tym choruje lub chorowała Pani na coś poważniejszego?? zażywa na stałe jakieś leki?? czy były jakieś operacje??
czy są jakieś problemy z wypróżnianiem, biegunki, zaparcia, krew w stolcu, śluz?? nudności, wymioty?? Odpowiedz Cytuj
06 sty 2013 - 21:07:05
mam 36 lat. raczej nie choruje przewlekle. Jakieś 15 lat temu miałam stwierdzona alergię na pleśnie i przyjmowałam leki przeciwalergiczne,
potem troche się pogorszyło (kaszel) i przez około 3 lata przyjmowałam leki wziewne plumicort i oxis (ale ten tylko w razie pogorszenia
głównie przy większym wysiłku). Po ciąży (9 lat temu) alergia jakby się "wyciszyła" w tej chwili nie przyjmuje na stałe leków na alergię
wyjątkiem jest lato, bo (to akurat juz po ciąży), przy dłuższym przebywaniu na słońcu na dekoldzie i czole pojawiają sie plamy
( fatalnie to wygląda). Operację miałam w wieku 9 lat na przepukline pępkową. Poza tym mam niedobór żelaza ze względu na obfite
miesiączki więc co jakiś czas przyjmuje je doustnie (przez jakieś 2 miesiące raz na pół roku). Z wypróżnianiem nie mam problemu
(chyba, że zaczynam mniej pić to wtedy niestety są zaparcia, ale raczej staram się pilnować i wypijać dziennie przynajmniej minimum),
biegunek nie mam, nudności i wymiotów też nie. Aktualnie biorę fitoval na włosy, bo trochę mi wypadają i coś na wzdęcia 9może nie codziennie,
ale często. Tp chyba juz wszystko. z góry dziękuje za odpowiedźsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
11 sty 2013 - 17:58:21
W takim wypadku diagnostykę trzeba zacząć od początku od tych najbardziej podstawowych badań. Musi Pani udać się do lekarza rodzinnego, który przede wszystkim zbada brzucha. W razie konieczności zleci badania laboratoryjne, USG brzucha, ewentualnie skieruje Panią na konsultację gastrologiczną lub chirurgiczną. Bez badań niewiele da się tutaj pomóc. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.