Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 sie 2009 - 14:15:43
Witam serdecznie – mam pytanie na temat niedociśnienia. Ostatnio wpadł mi w oczy artykuł na temat wypadków, które mogą być spowodowane zasłabnięciem za kółkiem – napisano, że często takie zasłabnięcie jest skutkiem właśnie niedociśnienia. Rozpoznaję u siebie część z objawów – miewam uczucie senności, zawroty głowy przy wstawaniu, mroczki przed oczami, chociaż nie mdleję. Jestem kierowcą – szczerze powiedziawszy zaczynam się bać siadając za kółko… Z kolei mój znajomy stwierdził, że on ma podobne objawy, ale nie będzie się badał, bo nic mu nie będzie i to przesada chodzić z czymś takim do lekarza – prawie mnie wyśmiał. Dla niego wystarczy wypić kawę, a mi się zdaje, że jeśli chodzi o prawdziwą chorobę, to kofeina podziała tylko na chwilę. Mam pytanie – czy rzeczywiście wolno bagatelizować ten problem? Czy niedociśnienie faktycznie może być groźne? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2009 - 12:09:15
rozumiem że nie zdarzają Ci się zasłabnięcia nawet przy długim staniu, na przykład w kościele na mszy?
jakie masz to ciśnienie? mierzysz je czasem?
masz problemy ze zmęczeniem za kółkiem? zdarzał Ci się przysypiania?
jeśli cokolwiek Cię niepokoi w tym względzie to zgłoś się do lekarza, najwyżej rozwieje Twoje obawy i wątpliwości Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.