Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
30 gru 2012 - 14:58:05
Witam, zauważyłam u dziecka różową plamę. W środku jest jaśniejsza, obwódka jest ciemniejsza. W dotyku jest sucha, łuszczy się i staje się co raz większa.
Załączam zdjęcie, nie mam pojęcia co to może być, czy możliwe jest, że jest to jakaś odmiana rumienia ?
[marta1893.w.interii.pl] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 gru 2012 - 15:14:49
Witam!
A czy dziecko często choruje? Czy choruje lub chorowało na coś poważnego? Przyjmuje jakieś leki na stałe? Czy dziecko reaguje na dotyk tej zmiany tak jakby go to bolało, piekło, swędziało? Od jak dawna jest ta plama? Odpowiedz Cytuj
30 gru 2012 - 16:04:48
Mały nie reaguje na to miejsce, nie jest nerwowy jak się go dotyka w to miejsce, tak jakby tego nie czuł. Nie chorował na nic, żadnych leków nie brał, jedynie paracetamol na noc, ale to ze względu na ząbkowanie, i podawany jest już od dłuższego czasu, lecz nie codziennie. Nie wymiotuje, nie ma żadnych problemów. Występuje tylko katar. Smarowane było linomagiem linodermem i bez żadnych różnic. To miejsce jest suche, nie ma żadnej wody ropy itd.
Na początku wyglądało to na ugryzienie komara, zaczęło się 3-4 tygodnie temu. Ale w takim powiększeniu jest od ok 1,5tyg. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 sty 2013 - 11:51:44
Dziecko jest jeszcze bardzo małe więc lepiej nie stosować żadnych maści metodą prób i błędów, lepiej pokazać tę zmianę dermatologowi i niech on przepisze właściwy preparat. A ponieważ trwa to już kilka tygodni to raczej nie ma co liczyć na to, że samo zniknie. Odpowiedz Cytuj
04 sty 2013 - 18:20:39
Tylko problem jest taki, że obecnie mieszkam w Anglii, a wiadome jak tu jest ze 'służbą zdrowia'. Prywatny Polski gabinet dermatologiczny w Londynie to jedyne wyjście, mam nadzieję, że będzie miejsce w najbliższym terminie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.