Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 sie 2009 - 07:55:58
Witam. Mam pewien problem.Mam 15 lat i 167 cm wzrostu,60 kg wagi.Chciałbym jeszcze trochę urosnąć.Mój tata ma 170cm wzrostu a mama 158cm.Co mam robić żeby urosnąć.Od jakiegoś czasu biorę tran 3 tabletki dziennie czy to coś pomoże?Prowadzę raczej siedzący tryb życia.Mało się ruszam.Czy bieganie albo jazda na rowerze coś pomoże na wzrost?A może mam sobie kupić jakieś witaminy.Czytałem i różne osoby polecają witaminy maxwit.Odżywiam się tak średnio.Ostatnio biorę przed snem wapń czy to coś pomoże?I jeszcze takie pytanie kiedyś czytałem że np. wysiłek fizyczny,zimno,zwiększają wydzielanie hormonu wzrostu.Proszę bardzo o pomoc chce jeszcze urosnąć. Odpowiedz Cytuj
25 sie 2009 - 22:53:34
Masz dopiero 15 lat, mam znajomego który był bardzo niski, a w wieku 18 lat jednego lata urósł ponad 20 cm, nie jest to dobre, no ale tak wyszło winking smiley Proponowałabym troszkę więcej się poruszać, dla samego zdrowia, aaa i słyszałam że wyciąganie się albo jak kto woli zwis na np drążku czy drabinkach jest dobry na rozciąganie kręgosłupa winking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 sie 2009 - 23:48:14
każdy z nas ma zakodowaną genetycznie wysokość ciała do której dąży organizm, jeśli nie ma ku temu przeszkód takich jak nieprawidłowe odżywianie, wady postawy, choroby czy zaburzenia hormonalne to taki właśnie osiągnie wzrost jaki miał zaprogramowany

tak więc dieta jest ważna, bo umożliwia osiągnięcie maksymalnego zaprogramowanego wzrostu, nie sprawi jednak że będziemy wyżsi niż przewidują to nasze geny tak więc faszerowanie się na siłę wapniem, witaminami czy innymi suplementami nic nie da, staraj się odżywiać zdrowo, dieta powinna być urozmaicona, do tego trochę sportu no i wysypiaj się a zrobisz wszystko żeby wykorzystać swój potencjał wzrostowy

tak jak napisała niesia, niektórzy bardzo późno rosną tak więc w Twoim wieku nie da się jeszcze powiedzieć jakiego będziesz wzrostu Odpowiedz Cytuj
22 paź 2009 - 12:29:40
Czytałem na forum że takie czynniki powodują wzrost hormonu wzrostu czy to prawda? Fizjologicznie najwyższe stężenie hormonu wzrostu, osiąga szczyt w nocy, w fazie 3 i 4 snu wolnofalowego.

W większych ilościach jest wydzielany w czasie"stresu" wywołanego przez:
- ból
- zimno
- urazy
- zabiegi chirurgiczne
- strach
- wysiłek fizyczny
- stan hipoglikemii
- długotrwały głód po wstrzyknięciu insuliny
- glukagon
- wazopresyna etc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 paź 2009 - 18:42:02
prawdą jest że poziom hormonu wzrostu zależy od prawidłowego snu, resztę czynników bym sobie darował, nie staraj się sprawiać sobie bólu, głodziś się (hipoglikemia), głodzić lub bać bo tylko sobie możesz zaszkodzić
to że ktoś opisał że jakis hormon wzrasta pod wpływem jakiegoś czynnika nie znaczy że ma to jakiekolwiek znaczenie medyczne, jeśli tak by było, leczyłoby się takimi metodami osoby o bardzo niskim wzroście Odpowiedz Cytuj
22 paź 2009 - 22:57:47
Moje dziecko przeszło testy na hormon wzrostu - test nocny nie wyszedł najlepiej, natomiast bardzo dobrze wypadł test po klonidynie - duży wyrzut. Pytałam lekarza czy w związku z tym dziecko nie mogłoby otrzymać jakiegoś leku na pobudzenie wydzielania hormou (konkretnie miałam na myśli Iporel). Lekarz odrzekł, że się tego nie stosuje, tymczasem na kilku forach internetowych czytałam o takim wykorzystaniu Iporelu. Jestem w kropce. Jeśli testy bez prowokacji nie wyszły za dobrze, natomiast po klonidynie bardzo dobrze - to dlaczego nie pomóc dziecku podając klonidynę (oczywiście w rozsądnych dawkach). Czytałam,ze lek ten miewa skutki uboczne, ale z drugiej strony biorą go np. dzieci chore na ADHD, więc nie jest on tak bardzo szkodliwy, a mógłby bardzo pomóc. Moje dziecko bardzo przeżywa to że jest niskie i inne dzieci dostrzegają to. Odpowiedz Cytuj
06 lis 2009 - 15:08:16
Właśnie co z tym Iporelem? Po czym poznać czy już więcej nie urośniemy.Czy np na zdjęciu z prześwietlenia kregosłupa oraz częściowo bioder można określić wiek kostny? Odpowiedz Cytuj
07 lis 2009 - 20:36:36
Daniel1024 słuchaj Arturo,a z mego doświadczenia wiem bo mam syna 16lat.W wieku 13lat przez 4miesiące urósł 12cm,no i niestety serce i cały organizm nie nadążał z jego szybkim wzrostem a przez to miał 4lata zwolnienia z w-f,dalej jest pod kontrolą lekarzy,to nic miłego więc nie przesadzaj. Odpowiedz Cytuj
08 lis 2009 - 12:09:05
Ale urósł przez Iporel? Odpowiedz Cytuj
10 lis 2009 - 10:33:25
Nie brał nic.To tak działa prostu organizm ,u każdego inaczej.Jeśli jesteś zdrowy to tak się trzymaj. Odpowiedz Cytuj
19 gru 2009 - 17:59:33
Czy z prześwietlenia kręgosłupa i bioder można odczytać wiek kostny?W jaki sposób? Odpowiedz Cytuj
01 sty 2010 - 13:59:20
Wiek kostny ocenia się na podstawie prześwietlenia nadgarstka lewej ręki (jeśli ktoś jest leworęczny - to prawej).
Taki RTG mozna zrobić prywatnie (nie pamiętam ile to kosztuje ale to nie jest naprawdę jakaś dużo kwota) i oczywiście poprosić o opis zdjęcia - w opisie będzie napisane jaki jest wiek kostny. Odpowiedz Cytuj
01 sty 2010 - 21:39:45
Jeśli tak dokładnie chcesz wiedzieć to poproś rodziców i idź prywatnie do endokrynologa.Miło Cie pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.