Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 gru 2012 - 11:36:26
Witam.
Chciałam zapytać o uszkodzenie błędnika, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Czy badanie błędnika może doprowadzić do jakiś powikłań np. czy po badaniu zawroty się długo utrzymują i są bardzo silne? Jeżeli badanie błędnika wykaże jego uszkodzenie, jak wygląda leczenie? Czy w ogóle stosuje się jakieś leki? Czy takie uszkodzenie jest trwałe?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 gru 2012 - 12:08:35
Witam, po badaniu błędnika przez jakiś czas może się Pani czuć gorzej, objawy się nasilą, jest to związane z podrażnieniem błędnika. Oczywiście w przypadku stwierdzenia jego uszkodzeń podejmuję się leczenie, jest to leczenie farmakologiczne, rehabilitacja, jak i w ostateczności zabiegowe. Szczegółowe informację musi jednak Pani uzyskać od laryngologa po badaniach. Odpowiedz Cytuj
26 gru 2012 - 15:11:55
Dziękuję.
Mam zawroty głowy. Laryngolog zrobił mi próbę Romberga i Unterbergera oraz manewr Hallpike’a i na tej podstawie stwierdził, że z błędnikiem jest wszystko ok. Zapisał mi Betaserc, który brałam przez 6 miesięcy.
Lek mi nie pomógł. Zastanawiam się nad badaniem błednika, ale wiem, że bardzo źle to zniosę i mam duże obawy. Czy w razie uszkodzenia błednika stosuje się coś innego niż betahistynę? jakieś inne leki? Bo jeśli tylko betahistynę, to nie widzę sensu, aby robić to badanie sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 gru 2012 - 20:18:59
A czy to laryngolog zaproponował wykonanie takich badań czy to Pani myśli o ich wykonaniu na własną rękę?? zapewne Pani dolegliwości to zawroty głowy, tak?? czy wykluczono już inne możliwe przyczyny tych dolegliwości?? Odpowiedz Cytuj
26 gru 2012 - 21:28:33
Robiłam wiele badań i wszystkie są prawidłowe. Lekarz wykonał te próby i powiedział, że z błędnikiem jest ok. Ale mam wątpliwości, dlatego pytam o to badanie żeby je wykonać ewentualnie na własną rękę. Odpowiedz Cytuj
27 gru 2012 - 01:04:25
Moja mama miala zawroty i to bardzo silne. Blednik okazal sie ok, wiec skierowano ja pod opieke neurologa, u ktorego leczyla sie ok, 2 lat. Problemy z zawrotami miala do momentu zawalu serce. Tuz po zawale serca miala wykonanie balonikowanie i pomostowanie (tzw. by - passy), po czym nie miala juz wiecej zawrotow.... Odpowiedz Cytuj
27 gru 2012 - 12:05:04
Czy w razie uszkodzenia błednika stosuje się coś innego niż betahistynę? jakieś inne leki? Odpowiedz Cytuj
28 gru 2012 - 12:49:56
Czy w razie uszkodzenia błednika stosuje się coś innego niż betahistynę? jakieś inne leki? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
28 gru 2012 - 23:21:16
Jeśli lekarz laryngolog nie widzi sensu takich badań to nie polecam ich wykonywania na własną rękę, bo zapewne nie należą one do najtańszych a pewnie nie wniosą nic nowego. Ewentualnie mogę zasugerować konsultację z jeszcze innym laryngologiem dla potwierdzenia opinii pierwszego w tej kwestii. No tak jak pisałam stosuje się leczenie farmakologiczne poza betahistyną czasem także sterydy, czy antybiotyki jeśli jest to zapalenie błędnika, stosuje się także z dużym powodzeniem rehabilitację, a w ostateczności nawet zabiegowo "niszczy się" błędnik. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.