Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 gru 2012 - 16:06:59
Witam w tamtym tygodniu brałem antybiotyk poszedłem do kolegi tam jedliśmy pizze,tosty,chipsy,cole itp. po przyjściu do domu zażyłem antybiotyk o 3 w nocy tydzien temu obudził mnie POTWORNY ból brzucha ale poszedłem się załatwić i przeszło oczywiście rozwolnienie i teraz przez cały tydzień co zjem to zaraz brzuch mnie boli i musze iść się załatwić nie raz mnie boli właśnie trzustka chcoiaż dziś już jest lepiej ale dziś byłem u lekarza przepisał mi nospe oraz coś na trzustke 3x dziennie powiedział,że mogłem przyjść wcześniej bo tak by mi zrobił badania ale położyłem się a on mi sprawdzał brzuch to tam lekko mnie bolało,mówił abym nie jadł bigosu takich potraw właśnei wigilijnych ale mam pytanie czy mogę chcociaż barszcz czerwony z uszkami z mięsem chociaż zjeść lub chociaż sam barszcz? proszę o odpowiedź sad smiley Nie chce jeść chleba z dżemem w Wigilię.... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 gru 2012 - 16:15:58
a w której części brzucha masz te bóle? na jakiej wysokości i po której stronie?
lekarz powiedział Ci to to może być, bo trudno mi coś powiedzieć nie wiedząc co tak na prawdę Ci dolega
myślę jednak że możesz spróbować tych potraw ale wszystko powinno być z umiarem, raczej nie objadaj się do syta Odpowiedz Cytuj
24 gru 2012 - 16:46:30
Jak coś zjem to raczej cały brzuch ale najbardziej na dole i dopóki się nie załatwie to będzie bolał ale jak już się załatwie to jest ok,a czasem mnie boli pod żebrem lewym czyli trzustka na nią dostałem jakiś lek 3 razy dziennie. Odpowiedz Cytuj
24 gru 2012 - 16:47:24
Bo jak coś zjadłem to po paru minutach już mnie brzuch bolał i musiałem iść do WC,w sumie teraz też mnie boli lekko brzuch ale nie tak bardzo takie jakby ćmienie tylko ale wiadomo to po rozwolnieniu długim jak to tyle trwa. Odpowiedz Cytuj
24 gru 2012 - 16:48:17
Wcześniej też bolał mnie żołądek ale jest już ok a brzuch najbardziej boli tak mniej więcej od pępka w dół Odpowiedz Cytuj
24 gru 2012 - 18:55:29
Doktorowa powiedziała mi żebym lepiej nic nie jadł tzn. kapusty itp no a np. mogę sobie rybke z marchwią zjeść (Ryba po grecku)? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 gru 2012 - 22:37:37
a co to za leki na trzustkę dostałeś?jak się nazywają?
takie bóle podbrzusza ustępujące po wypróżnieniu mogą być spowodowane zaburzeniami czynnościowymi, jest to dość charakterystyczne właśnie dla zaburzeń czynnościowych
a czy to faktycznie może być coś od trzustki... tak na prawdę bez jakichkolwiek badań trudno to stwierdzić Odpowiedz Cytuj
24 gru 2012 - 23:17:40
Lipancrea 3x dziennie jadłem barszcz czerwony potem rybke smażoną lekko i jak na razie nie ma tragedii nie chce zapeszaća ale dziś się w miare czuje i nie miałem boleści brzucha i nie musiałem się załatwiać aczkolwiek nieraz czuje,że tak mi "jeździ" po brzuchu a czasem mnie lekko boli właśnie trzustka...A o jakich niedoczynnościach pan mówi ? Odpowiedz Cytuj
24 gru 2012 - 23:17:54
Mam 16 lat Odpowiedz Cytuj
25 gru 2012 - 02:29:15
no i wlasnie teraz tak ta trzustka troche boli lekko nie dobrze,i wydaje mi sie że mam taki wydęty brzuch a przecież nic nie jem takiego,mówią,że przesadzam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 gru 2012 - 09:04:18
bardzo możliwe że przesadzasz, takie lekkie bóle brzucha zwłaszcza mijające po wypróżnieni często są właśnie zaburzeniami czynnościowymi
nie ma wtedy organicznej przyczyny, żadnego guza, stanu zapalnego, ani nic innego, badania wychodzą dobrze a mimo to pacjent odczuwa jakieś dolegliwości Odpowiedz Cytuj
25 gru 2012 - 09:51:59
Ogólnie powiem tak teraz się w miare dobrze czuje tylko odczuwam taki mini ból na samym dole brzucha ale to nic i lekko mnie nudzi ale to pewnie dlatego,że jeszcze nic nie jadłem,dziękuje za odpowiedzi ale jeszcze dodam jedno mój tata ma helikobakter może się tym zaraziłem? Ale to raczej nie objawy na to,Mnie ogólnie częściej bolał ten brzuch niż ta trzustka tak właśnie na dole i w okolicy pępka Odpowiedz Cytuj
25 gru 2012 - 12:15:26
nie dawno się załatwiłem i to nawet normalnie tylko stolec był czarny czy to może być od tego leku co panu podałem ? Lub od barszczy czerwonego którego wczoraj jadłem? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 gru 2012 - 13:25:17
nie, raczej Lipancrea nie ma wpływu na zabarwienie stolca, chociaż możesz sobie jeszcze dokładnie przejrzeć ulotkę, gdyby tak było to na pewno będzie to uwzględnione właśnie w ulotce
co do Helicobacter pylory to tym się tak nie zaraża, bakteria jest w całym naszym otoczeniu, często też jest obecna w naszym żołądku nie wywołując żadnych objawów, tak więc to że u Twojego taty ją wykryto nie ma tutaj żadnego znaczenia, sama bakteria nie wywołuje objawów, może jednak sprzyjać zapaleniom błony śluzowej żołądka które mogą się objawiać głównie bólami w górnej części brzucha, pod żebrami po lewej stronie i pod mostkiem Odpowiedz Cytuj
25 gru 2012 - 13:46:21
to od czego może być ten ciemny stolec?było go mało ale był od barszczu? czy może po prostu dlatego,że tak dawno się "normalnie" nie załatwiłem i teraz pierwszy raz od 4 dni nie miałem rozwolnienia Odpowiedz Cytuj
25 gru 2012 - 20:56:36
ogolnie nie raz mnie boli lewa strona brzucha,mam uczucie pelnosci i takie nudności w ogóle nie mam siły. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 gru 2012 - 16:24:40
uczucie pełności w lewym podżebrzu może być spowodowane zapaleniem błony śluzowej żołądka, niekiedy są to też zaburzenia czynnościowe, stres może mieć tutaj znaczenie
co do ciemnego stolca, to napisz czy faktycznie był on taki czarny - smolisty czy może po prostu ciemnobrunatny
piszesz o barszczu, on mógł mieć również znaczenie i zabarwić tak stolec, jeżeli kolejne stolce są normalne to myślę że nie trzeba się tym przejmować, każdy z nas ma czasami ciemniejszy stolec Odpowiedz Cytuj
26 gru 2012 - 23:10:19
Nie załatwiałem się jeszcze od tamtej pory ale już mam dość,nic prawie nie jem bo zle sie czuje boli mnie z lewej strony tak troche na żebrach tak pod serem i to aż idzie tak aż pod żebra,jak tam lekko uciskam to troche boli. Odpowiedz Cytuj
26 gru 2012 - 23:16:37
Teraz boli mnei dość mocno jedyna poprawa od tygodnia to jest to,że nie mam rozwolnienia i nie boli mnie brzuch ciągle dopóki się nie wypróżnie.Trochę boje się iść do lekarza bo wiadomo teraz święta..,nowy rok a on może mnie wysłać do szpitala ;/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 gru 2012 - 23:23:06
na siłę Cię nie wyśle, nie będziesz chciał iść do szpitala to nie pójdziesz, ale ja myślę że wcale szpital może nie będzie tak od razu konieczny, można jeszcze spróbować przepisać coś na żołądek, brać jakiś czas i zobaczysz
no i dieta też byłaby wskazana, dobrze byłoby unikać alkoholu, papierosów, ostrych przypraw, ciężkich potraw Odpowiedz Cytuj
26 gru 2012 - 23:46:21
Troche mnie pan rozśmieszył tym alkoholem i papierosami w życiu nie miałem papierosa w ustach a alkoholu nie pije mam 16 lat.Nie raz tylko jak żołądek boli to taki domowy sposób babci smiling smiley "orzech".Wie pan sam się z tego śmieje ale przy okazji spytam czasem odczuwam właśnie po lewej stronie szyi ból nie na całej stronie tylko taki pasek obok tętnicy nie ciągle tylko tak okazjonalnie,że tak powiem pojawiło się to nie dawno ja wiem z miesiąc temu sam się z tego śmieje ale... warto spytać.I nastepne czy przy Lipancrea mogę sobie zrobić badania morfologiczne ? Odpowiedz Cytuj
26 gru 2012 - 23:56:09
Ale dziś to mnie najbardziej boli aż chyba promieniuje tak pod serce mówie chyba bo tak na prawde nie stwierdził lekarz,że to od trzustki bo nie zrobił badań bo poszedłem dopiero w pon do lekarza po tygodniu tej "choroby" bo myślałem,że to zwykłe zatrucie to samo przejdzie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 gru 2012 - 17:34:56
jeżeli ból jest silny to jest to wskazanie do tego aby pokazać się u lekarza, w takich przypadkach trzeba przynajmniej zbadać osobiście aby być w stanie powiedzieć że nie dzieje się nic niepokojącego

myślę że przy Lipancrea spokojnie można zrobić morfologię krwi, nie powinno mieć to większego znaczenia

co do alkoholu i papierosów niczego nie sugeruję, po prostu wspominam na wszelki wypadek winking smiley Odpowiedz Cytuj
27 gru 2012 - 18:13:29
teraz troche pytanie z innej beczki ogólnie ucho mnie nie boli ale jak się do niego dotkne to mnie boli tak obok tego wlotu do ucha ta taka chrząstka dosyć mocno Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 gru 2012 - 19:20:33
a boli ta taka chrząstka do przodu od otworu słuchowego (fachowo określany jako skrawek)?
jeżeli tak to najprawdopodobniej masz zapalenie ucha zewnętrznego
od jak dawna masz taki ból?
rozumiem że nie pojawia się żadna patologiczna wydzielina z ucha?
nie uderzyłeś się w tą okolicę?
nie masz zawrotów głowy? zaburzeń równowagi? pisków? szumów w uchu?
nie widać tam w okolicy wejścia do przewodu słuchowego albo na samej małżowinie jakichś zmian skórnych (jakiejś wysypki)? Odpowiedz Cytuj
27 gru 2012 - 21:51:08
Zawrotów głowy brak,szumi czasem ale rzadko,tak to tak chrzastka mnie boli raz jak tak dotykam z tyłu ucha i tak je wyginam lekko też boli właśnie i tak lekko do środa boli w tym miejscu mnie boli do tego otworka,jutro ide do lekarza na tą trzustke i się tak zastanawiam czy o tym powiedzieć bo aż mi głupio jeszcze pomyśli sobie doktorka,że jestem jakiś nienormalny albo wymyślam sobie,a jak mi da antybiotyk? będę mógł go brać przy moich obecnych problemach? Odpowiedz Cytuj
27 gru 2012 - 21:59:45
wydzieliny też brak,nie uderzyłem się,trwa to ja wiem z 2 dni dokładnie nie wiem a może po prostu się krosta buduje taka bolaca nie raz tak jest? Odpowiedz Cytuj
27 gru 2012 - 22:24:21
czasem mnie boli węzeł po lewej stronie pod gardłem tak a wiadomo to jest powiązane wszystko to może od ucha tylko zastanawiam się czy jutro powiedzieć o tym bo mam już dość.... Odpowiedz Cytuj
28 gru 2012 - 12:08:05
Witam,wlasnie wróciłem od lekarza dała mi skierowanie na usg brzucha ale termin dopiero po weekendzie o uchu nie mówiłem bo mnie nie boli,no może troszeczke ale moge sie dotykać minimalnie boli.Miałem pobraną krew tylko boli mnie łapa dosyć mocno są jakieś sposoby na zmniejszenie bólu ile może mnie to boleć? Odpowiedz Cytuj
28 gru 2012 - 12:23:29
Ja to mam jakieś szczęście ta ręka jest jakaś taka zimna i taka powolniejsza ale teraz ją masuje ;/ Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.