Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 sie 2009 - 12:26:45
Witam,
Mam problem z którym czuję się b. źle. Od 2-3 miesięcy zauważyłam u siebie nagły wzrost wagi,puchnięcie,potworne wzdęcia brzuch, ciągłe zmęczenie, ból dolnej częsci kregosłupa. Objawy są na tyle dokuczliwe, że muszę ciągle zmieniać garderobę, pozatym dyskomfort spowodowany ciężkością jest okropny. Nigdy nie należałam doosób szczupłych ale teraz wyglądam jak potwór. Musze dodać iż wrost wagi nie powiniem być spowodowany apetytem ponieważ od wielu lat jadam to samo i w takich samych ilościach a może nawet teraz dużo mniej.A-ha do tych wszystkich objawów dochodzą zaparcia. Liczę na sugestię dotyczącą w/w. Z góry dziękuje i pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2009 - 23:39:59
ile masz lat?
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki?
ile przytyłaś w ciągu tych 2-3 miesięcy?
czy te wzdęcia brzucha o których piszesz to faktycznie są wzdęcia czy raczej brzuch Ci się powiększył i tak jakby się w nim jakiś płyn znajdował?
czy masz problemy z miesiączkami? są nieregularne?
czy wypadają Ci włosy i łamią się paznokcie?
czy masz ostatnio bardziej suchą skórę?
to puchnięcie dotyczy których części ciała? Odpowiedz Cytuj
25 sie 2009 - 09:54:45
Witam i bardzo dzięjuję za zainteresowanie moim problemem.
Mam 34 lata. Choruję na tarczyce (nadczynność) przyjmuję euthyrox n 125. Od 15 lat jestem również po jej usunięciu. Wagowo dokładnie nie wiem ile prztyłam ale ok 10 kg napewno. Jedynie z cała pewnością moge powiedziec że rozmiarowo o 2 rozmiary. Dyskomfort potworny. Brzuch jest napuchnięty, wzdęty ale nie wiem czy tak jakby był w nim jakiś płyn. Naprawde trudno mi jest to okreslic. Nie mam problemów z miesiączkowaniem. Od samego poczatku jest on trwajacy 3-4 dni i od zawsze jest mniej wiecej reguralny. Od roku przyjmuje rowniez doraznie leki zwiazane z alergia i problemami z oddychaniem (berodual, claritine, singulair) oraz meridia 15 ze wzgledu na hormony. Ale zamiast efektu gubienia masy ciala u mnie efekt jest odwrotny. Jesli chodzi o skore to owszem jest ona suchsza niz dotychczas. Puchniecie przede wszystkim dotyczy brzucha i nóg chociaz czasami szczegolnie rano rak a dokładniej palcow. Mam nadzieje, ze odpowiedzialam na wszystkie zadane pytania i licze na odpowiedz. Pozdrawiam i serdecznie dziekuje Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 sie 2009 - 02:07:05
o tym napuchniętym brzuchu powinnaś porozmawiać ze swoim endokrynologiem, ciężko powiedzieć czy to sprawka hormonów ale może trzeba będzie zweryfikować dawkowanie Eutyroxu
dobrze byłoby wykonać także USG jamy brzusznej, wtedy będzie wiadomo czy faktycznie znajduje się w niej płyn czy to zupełnie coś innego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.