Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 sie 2009 - 19:50:09
Witam
Od ponad dwóch lat mam poważne problemy ze zdrowiem.. zaczne może od tego ze ponad 2 lata temu mialam zakrzepice płucna i przez ponad rok bylam na warfarynie. Oprocz tego mam problemy z serduszkiem (czasami nieregularnie uderza, tak jakby chcialo wyskoczyc)ale lekarze nie sa w stanie stwierdzic co mi jest..EKG w normie, Echo jest normalne, mialam holter, wynik także bez zmian.. Kazali mi brac Bisopralol 2,5 mg. Oprocz tego mam podwyzszony cholesterol i biore na to Simvastatin 40mg. Od jakiegos czasu czuje sie strasznie osłabiona, miewam dość często mroczki przed oczami, mam potworne bóle stawów i mięśni, oraz zawroty głowy. Widziałam sie z moim lekarzem ale on nie jest w stanie mi pomóc, kazał brac ibuprofen, ale on mi nie pomaga. Bardzo prosze o pomoc, gdzie mam szukac przyczyny?? Jak sie wyleczyć?? Dziekuje i pozdrawiam
Anka Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2009 - 23:03:52
ile masz lat?
od jak dawna jesteś tak bardziej osłabiona?
czy w tym czasie zdarza się pojawiać podwyższona temperatura ciała?
czy w tym czasie miałaś robione jakieś badania które mogłyby naprowadzić nas na jakiś trop? badanie krwi, badanie moczu, EKG, Holter, ciśnienie?
czy puchną Ci jakieś stawy?
czy te mroczki przed oczami są przy zmianie pozycji ciała? na przykład przy wstawaniu?
czy zauważyłaś aby ostatnio serce jakoś gorzej pracowało?
nie masz problemów z oddawaniem moczu?
nie masz bólów brzucha? Odpowiedz Cytuj
25 sie 2009 - 09:12:07
Witam,
Mam 28 lat. Mialam robiony holter na 14 dni jakies 3 miesiace temu, lekarz kardiolog powiedzial ze bez zmian.. Morfologie mialam robiona tez ok 3 miesiace temu i byla ok.Rowniez badania krwi na tarczyce i watrobe byly w normie.Mroczki przed oczami mam praktycznie przez caly dzien, niezaleznie od pozycji w ktorej sie znajduje badz przy jej zmianie. Stawy mi nie puchna, tylko kostki czasami, ale mialam 3 dvt w nogach wiec moj hematolog powiedzial ze prawdopodobnie od tego.. Puls w ostatnich dniach mam ok 48-60 uderzen na minute. Jak sie podnienie do np 80 uderzen plus nieznacznie podniesione cisnienie krwi to juz zaczynam czuc bol w lopatce. Czasami mam tez taki jakby scisk w ramieniu i lopatce. Bole brzucha mam od czasu do czasu, ale bardzo uporczywe, takie sciskajace i promieniuja mi na klatke piersiowa. Podejrzewano u mnie jakis czas temu chorobe wiencowa ze wzgledu na moj ekstremalnie wysoki cholesterol i historie odzinna ,ale mialam test wysilkowy i ten holter i nic nie wykazaly. Stan podgoraczkowy mam praktycznie codziennie. I bol wszystkich miesni i stawow.
Naprawde nie mam pojecia co mi jest, najgorsze ze lekarze tez nie wiedza.. Faszeruja mnie lekami, ktore nic nie pomagaja, a ja jestem coraz bardziej slaba i coraz gorzej jest mi sie poruszac. Naprawde mam nadzieje ze wpadniecie na jakis trop, bo to juz wszystko za dlugo trwa.
dziekuje bardzo
Anka Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 sie 2009 - 01:53:50
co znaczy 3 dvt bo nie rozumiem?
bierzesz jakieś leki na zbicie cholesterolu? na przykład Simvasterol? czy nie zauważyłaś aby Twoje problemy zaczęły się po włączeniu jakiegoś leku?
masz skłonności do depresji, lęków lub zbytniej podatności na stres?
jesteś alergikiem? jesteś na coś uczulona?
czy wraz z morfologią było oznaczane OB? czy było ono w normie? Odpowiedz Cytuj
26 sie 2009 - 09:13:25
dvt(deep vein thrombosis)-zakrzepica żył głębokich. Mialam 3 skrzepy w obydwu nogach plus PE(pulmonary embolism)-zakrzepica plucna.
Tak biore Statyny(Simvastatin 40mg). OB bylo w normie z tego co pamietam. Lęki oraz depresja raczej odpada. Stres tak jak kazdego dotyka tez mnie. Słyszlam raz opinie od jednego lekarza ktory stwierdzil ze moge miec problem z jakims nerwem ktory reguluje ciśnienie. Ale o co chodzi to nie mam pojecia. Powiedzial ze bedzie to badal bardziej szczegółowo, ale jak widac na gadaniu sie skończylo. Mieszkam w Londynie i czasami ze względu na moja narodowość(tak mysle) badania i wszystko sie przesuwaja..
czy ma Pan jakiś pomysł co mi moze dolegać??
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2009 - 00:00:43
a czy te objawy, zwłaszcza bóle mięśniowe nie zaczęły się po rozpoczęciu leczenia Simvastatyną? jest to lek z grupy statyn które mogą powodować zapalenia mięśni i inne dolegliwości

jeśli chodzi o ten nerw to pewnie lekarz miał na myśli nerw błędny, istnieje coś takiego jak zespół wazowagalny związany właśnie z nerwem błędnym, ale wtedy mroczki przed oczami i omdlenia zdarzają się przede wszystkim przy wstawaniu do pozycji stojącej, czy masz coś takiego że mroczki nasilają się przy wstawaniu?

problemem może być także miażdżyca w obrębie tętnic zaopatrujących mózg wskutek czego dochodzi do ich niedokrwienia, można to diagnozować za pomocą USG z dopplerem i tomografii komputerowej z kontrastem Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 15:36:35
Dziekuje bardzo.
Mroczki i zawroty glowy nie maja wiele wspolnego ze wstawaniem, mam je raczej caly dzien. Miesnie byly juz badane pod katem statyn- mialam robione badania krwi na enzymy czy miesnie nie sa uszkodzone, ale badanie wyszlo dobrze. A co do tych tetnic to jest to bardzo prawdopodobne gdyz mam bardzo wysoki cholesterol. Jezeli badanie by to potwierdzilo czy jest to niebezpieczne?? Jak to mozna leczyc? Jutro sie wybiore do mojego lekarza rodzinnego i zarzadam od niego skierowania na to badanie. Dziekuje bradzo.
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
21 wrz 2009 - 13:47:24
Statyny to jedne z największych świństw jakie są na rynku. Powodują uszkodzenia wątroby, bezsenność, depresję i stany lękowe (zmniejszają poziom serotoniny w OUN), a przede wszystkim bóle i uszkodzenia mięśni. Ostatnio wykazano, że uszkodzenia mięśni mogą przebiegać bez podwyższenia poziomu CK. Jak czytam, że lekarz, zamiast natychmiast odstawić ci statynę, przepisał ci ibuprofen na bóle mięśni, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Tego konowała powinno się podać do prokuratury. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 mar 2011 - 21:18:12
Anaph:
właśnie z leczeniem takich stanów jest problem, przede wszystkim zapobiega się rozwojowi zmian w naczyniach, być może stosuje się też jakieś małoinwazyjne metody udrażniania takich naczyń, ale dokładnie nie jestem zorientowany w temacie więc niewiele Ci na ten temat powiem, taki sprawami zajmują się neurolodzy Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 mar 2011 - 21:20:22
Tomek:
to nie jest do końca tak jak piszesz, niekiedy statyny są bardzo ważne w leczeniu niektórych stanów, nie tylko poprawiają profil lipidowy, ale w przypadku miażdżycy i choroby wieńcowej stabilizują płytkę miażdżycową i zapobiegają kolejnym zawałom serca, ostatnio wiele się też mówi o zupełnie innych zastosowaniach statyn, niemniej jednak są to niebezpieczne leki i trzeba je stosować z głową Odpowiedz Cytuj
21 paź 2012 - 15:56:18
Witam! mam dokładnie takie same objawy, uniemożliwiają funkcjonowanie, najczęściej leżę, nie mam siły na zakupy, porządki, zrezygnowałam z pracy, ponieważ nie byłam w stanie ruszyć się z łóżka przez ok. 2 miesiące. Ogromnemu osłabieniu, bólom mięśni stawów towarzyszą poty, bóle głowy, często sany podgorączkowe, ten stan trwa 3 lata i stopniowo pogarsza się CK podwyższone było znacząco, później spadło. Czasami ciężko utrzymać głowę w pozycji pionowej, towarzyszą temu bóle żołądka i jelit, częste wymioty, ogromne zmęczenie. Byłam przebadana neurologicznie, rezonans w porządku, EEG również. Czuję się bezsilna, bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 paź 2012 - 22:00:47
a poza CK jakie inne badania laboratoryjne były wykonywane? OB? CRP? morfologia krwi? badanie moczu? jakieś inne badania krwi?
czy ktoś brał pod uwagę depresję? bo ta również może się podobnie objawiać
pojawiło się przygnębienie? brak ochoty do jakiegokolwiek działania? obniżona samoocena? płaczliwość?
czy byłaś z tym u reumatologa? piszesz że CK było podwyższone, pojawiały się bóle mięśni, może więc jest to coś od strony reumatologicznej, do lekarza psychiatry możesz wybrać się bez skierowania, natomiast odnośnie reumatologa, możesz porozmawiać z lekarzem rodzinnym, bo potrzebne jest skierowanie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.