Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 sie 2009 - 00:14:26
Od dosc duzszego czasu bola mnie nogi najczesciej zdarza sie to wieczoram w nocy w stanie spoczynku bol dotyczy obu nog dolnych parti a konkretnie lydek bol jest ciezki do opisania bardzo mi przeszkadzajacy najlepiej pomaga mi ruch badz masowanie ale tylko na pare minut. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale mam tez czesto bardzo zimne stopy. Bylam juz 2 razy u lekarza za pierwszym razem okolo 6 miesiecy temu dostalam lek DICLOFENAC lecz bez zadnego rezultatu okolo 2 tygodni temu lekarz zlecil mi badanie krwi jak sie okazalo wszytsko jest w porzadku ale bol nadal trwa ;( dostalam kolejny lek jest to angielska nazwa (poniewaz obecnie mieszkam w anglii) ale z tego co sprawdzalam w internecie jest to chinina wyczytalam ze ona jest stosowana w przypadkach malarii no i rowniez przeciwbolowa ale malo skuteczna przynajmniej w moim przypadku !!! nie wiem co juz robic poniewaz bol jest bardzo uciazliwy czasami nie do wytrzymanie i ku zdziwieniu bol odchodzi podczas ruchu a w chiwli w ktorej probuje sie zrelaksowac nadchodzi ... jakie badania najlepiej wykonac a przede wszystkim do jakiego lekarza sie udac?? myslalam ze moze to problemy z krazeniem ale cisnienie zawsze mam w normie ach no i zapomnialam dodac ze kiedy dotykam nog odczowalne sa zyly tzn tak jakby byly one opuchniete (wiem ze to nie mozliwe ale staram sie opisac to co czuje) zapomnialam dodac ze mam 19 lat i problemu z zylakami jeszczesmiling smiley nie mam!!! chociaz pod kolanem jest ledwo widoczna ale widoczna winking smiley jedna mala zylka ale to chyba nie ma zwiazki z bolem ?! prosze o rade co najlepiej robic gdzie sie udac ? i czy objawy jakie napisalam dotycza jakiejs konkretnej choroby ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2009 - 15:31:29
bóle dotyczą obu nóg czy jednej?
w której części nogi pojawiają się te bóle?
czy dotyczą one bardziej stawów czy może kości lub mięśni?
puchną jakieś stawy? puchną kostki?
stosujesz antykoncepcję? palisz papierosy?
bierzesz jakieś inne leki?
jakie badania krwi miałaś robione?
nie masz problemów z kręgosłupem? nie masz skoliozy albo jakiejś innej wady?
nie odczuwasz czasem drętwienia albomrowienia w stopach?
nie masz problemów z cholesterolem?

w Twoim przypadku to może być zespół niespokojnych nóg, jego przyczyna nie jest znana, ale polega to na tym że nogi bolą w spoczynku, w nocy, czasem utrudnia to sen, natomiast ruch przynosi ulgę
diagnozowaniem i leczeniem zajmują się neurolodzy, ale myślę że możesz to zasugerować lekarzowi pierwszego kontaktu i on zadecyduje co dalej Odpowiedz Cytuj
24 sie 2009 - 17:19:31
dziekuje za porade !!! Odpowiedz Cytuj
15 sty 2010 - 21:15:57
witam, mój adres email magdalenapaszkiewicz@ymail.com - mamy chyba podobny problem. Byłam z tą sprawą u lekarza:
zalecono mi zrobienie badań ultrasonograficznych - które pokazały zakrzepice żylną ( że niby to jest przyczyną moich dolegliwości), ale drugie badanie ostatecznie to wykluczyło. ( bez komentarza). Na ten moment zrobiłam wszytskie badania krwi - i aktualnie czekam na jeden z wyników, który będzie za ca. 2 tygodnie. Mam nadzieję że w końcu coś się wyjasni, nie wiem co się dzieje i strasznie utrudnia mi ten fakt funkcjonowanie - a może raczej odpoczynek. W spoczynku ból jest nie do zniesienia, staram się również rozmasowywać ten ból, co daje chwilową ulgę, ale niestety nie daje to zbyt długiego ukojenia. Dodam, że mam ten problem od kolku - amoże i nawet od kilkunastu lat. Ostatnio jednak bóle stały się częstsze i silniejsze, nie wiem jak sobie pomóc. I tracę wiarę w lekarzy, w fakt że ktolokowiek jest w stanie mi pomóc.
Pozdrawiam.
Magda Odpowiedz Cytuj
23 kwi 2010 - 20:02:23
Witam, mam podobny problem i szukam jakiegoś rozwiązania. Mój problem się pojawia w czasie spoczynku i czasem podczas chodzenia. Mam takie uczucie bólu, czasem od dużego palca a czasem od kostek czuje jak by bolały mnie żyły i ciągnie się ból do kolana. Przeważnie mam zimne stopy i dłonie. Dodam ze mam Skoliozę, nie palę i biorę tabletki antykoncepcyjne i mam drętwienie kończyn. Odpowiedz Cytuj
29 kwi 2010 - 20:40:05
o mnie występuje tępy ból nóg od kolan w dół. Stopy drętwieją, nie mam opuchlizny ale czuję jakby zaraz miały eksplodować. Dzieje się tak tylko jak siedzę lub leżę, na szczęście spe mocno i jeszcze mi to tak nie przeszkadza. Mam 31 lat, żadnych poważnych chorób ani urazów, jedyne co pamiętam (jeśli chodzi o nogi) to w okresie wzrostu (od 7-15) roku życia występowały częste bóle piszczeli. Nie przyjmuję żadnych leków a nasilenie odczuwać w tym czasie, jeszcze pól roku temu nie zwracałem na to uwagi. Odpowiedz Cytuj
31 sie 2010 - 21:22:26
witam. Mam podobne objawy czyli dretwienie nog w stanie spoczynku - ostatnio sa tak czeste i bolace ze cale noce mecze sie i nie moge spac. Ból - tak mysle mozna to nazwac jest coraz mocniejszy. objawy takie mam od ok 8 lat, choc ostatnio sa nie do wytrzymania i coraz czesciej sie zdazaja. Mam skolioze, wiec czy to moze byc jakis powod tego? Lekarze mowili mi ze to wlasnie symptom niespokojnych nog i ze podobno nic nie da sie z tym zrobic. Od 2 dni zaczynaja mi dretwiec rece. zaczelo sie od prawej, teraz juz obie. mam dziwne uczucie jakby cos mi dretwialo w kosciach - nie wiem czy to dobrze opisuje - ciagle mam odruch napinania miesni choc to nic nie daje. Jestem juz zmeczona tymi objawami (coraz wiecej nieprzespanych nocy) i zaczynam sie martwic tymi dretwiacymi rekoma..
prosze o jakas rade. moze brak jakis witamin? Odpowiedz Cytuj
24 lip 2011 - 13:42:34
Witam! No, cóż ja niestety mam podobny problem. Zaczął się ponad pół roku temu, w tym czasie zaczęłam miec spore problemy z hemoglobiną i sporym niedoborem żelaza. Więc kończyny (zwlaszcza nogi), są ciagle ciężkie i obolałe ale w spoczynku, ból jest nie do wytrzymania i trudny do opisania. Mam wrażenie, że od kolan do kostek nie dochodzi mi do nich krew, takie dziwne uczucie drętwienia, cierpnięcia a właściwie ból mięśni po bardzo silnym skurczu. Tylko ja mając zawsze zimne stopy teraz mam gorące a im gorętsze tym bardziej bolące. Pomaga na chwilkę rozcieranie, ruszanie, wręcz trzepanie nimi i chodzenie, wczoraj zrobiłam sobie okłady z lodu na stopy i pod kolana to dało ulgę. A tak nie działają żadne leki przeciwbólowe, lekarze koncentrują się tylko na hemoglobinie, 2 miesiące temu dostałam leki nasenne, dzięki którym po kilku nieprzespanych miesiącach mogę przespac 5 -6 godzin w nocy a za tym pomimo ciągle niskiej hemoglobiny 7 - 8 przestałam w dzień przystypiac w każdym miejscu. Ale niestety problemy z koncentracją nie minęły, wjeżdżam w drogę jednokierunkową, chcąc coś powiedziec nie mogę tego nazwac, rozprasza mnie wszytko. Mam 38 lat i nie wiem co mam dalej robic do jakiego lekarza pojśc.
Pozdrawiam M.K. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.