Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 gru 2012 - 15:09:45
Witam od jakiegoś czasu w ustach pojawiają mi się plamki, kropki , a czasami jakby malutkie pęcherzyki z krwią. Śluzówka w niektórych miejscach jest chropowata i zazwyczaj jest tam skupisko małych ciemno czerwonych kropek. Znikają zazwyczaj po jednym dwóch dniach lecz robią się w innych miejscach nowe. Ostatnio w tym chropowatym miejscu zrobiła mi się jakby nadżerka, taka ranka. Te kropki są w przeróżnych miejscach na ściankach bocznych policzków pod językiem na wardze dolnej. Bylem u lekarza powiedział, że to nic. Mam strasznie kwaśno w buzi może być to przyczyną może jakieś duże stężenie kwasu ? Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź . Z góry dziękuje i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
09 gru 2012 - 15:14:06
A proszę napisać czy te plamki bolą, pieką, swędzą?? czy ma Pani uczucie zgagi, pieczenia w przełyku, cofania się kwaśnej treści pokarmowej?? są jeszcze jakieś inne dolegliwości?? czy poza tym choruje lub chorowała Pani na coś poważniejszego, zażywa jakieś leki na stałe?? Odpowiedz Cytuj
09 gru 2012 - 15:24:25
Na nic poważniejszego nie choruję , kropki nie pieką nie bolą nie czuję ich, ale jak pojawi się już taka ranka jakby z białą obwódką to już pobolewa, piecze. Czasami cofa mi się treść pokarmowa z żołądka, Mam podejrzenie refluksu, dlatego pijam siemię lniane. Mam alergię na bardzo dużo alergenów , ale to chyba nie ma nic do rzeczy. Biorę także lek na astmę w areozololu jest to bardzo słaba dawka. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
09 gru 2012 - 19:32:18
Jeśli rzeczywiście jest uczucie kwaśności, pieczenia w przełyku, gardle tak jak przy refluksie to można poprosić lekarza rodzinnego o przepisanie leku zmniejszającego kwaśność soku żołądkowego, będzie to bardziej skuteczne niż siemie lniane. Ponadto można spróbować przez tydzień/dwa płukać jamę ustną np dentoseptem, który działa przeciwzapalnie, odkażająco przy różnych stanach zapalnych jamy ustnej. Nie wiem czy to pomoże ale można spróbować. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.