Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 sie 2009 - 20:58:20
Dzien dobry Moja córka ma 17 lat i ostatnio zrobila badania morfologii, Ob oraz badanie moczu....

Prosze o pomoc w ich interpretacji

WBC 6.66
RBC 4.72
HGB 13.8
HCT 42.6

MCV 90.3
MCHC 32.4
MCH 29.3
RDW 12.2
PLT 300
MPV 6.9

NEUT 3.68 [10^3/nl]
NEUT 55.3 [%]

LYMPH 1.92 [10^3/nl]
LYMPH 28.8 [%]

MONO 0.6 [10^3/nl]
MONO 9 [%]

EO 0.22 [10^3/nl]
EO 3.2 [%]

BASO 0.02 [10^3/nl]
BASO 0.2 [%]

LUC 0.22 [10^3/nl]
LUC 3.4 [%]

Ob po 1h 17mm

mocz:

barwa: Żółta
Przejzystośc: lekko metny
pH 6
ciezar wlasciwy 1.020
białko nieobecne
glukoza nie wykryto
bilirubina nieobecna
urobilinogen prawidlowy
ciala ketonowe nieobecne
azotyny nieobecne
krew nieobecna

nabłonki plaskie nieliczne w preparacie
nablonki okragle nieobecne
sluz nieliczne pasma w preparacie
leukocyty 2-4 - w polu widzenia
erytrocyty swierze 0-1 w polu widzenia
bakterie dosc liczne w preparacie

niepokoja mnie te bakterie w moczu, podwyższone OB, MONO oraz obnizone MPV

chce dodac ze córce wyżynaja sie ósemki oraz dzien po badania dostała miesiaczki....

prosze o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2009 - 19:29:20
morfologia krwi jest w normie, monocyty są nieznacznie podwyższone i nie jest to istotne, MPV nie ma w tym przypadku większego znaczenia

OB jest lekko podwyższone, może to wynikać właśnie z tego że zbliżała się właśnie miesiączka, kiedy to OB może wzrastać

badanie moczu też jest raczek OK, mocz jest lekko mętny i jest trochę bakterii, ale leukocyty są w normie co świadczy przeciwko infekcji

z jakiego powodu było robione badanie?
córka ma jakieś dolegliwości? Odpowiedz Cytuj
23 sie 2009 - 23:46:23
Ostatnio słabo się czula i powiekszył sie jej węzeł chlonny w pachwinie...

juz wczesniej miala powiekszony wezel chlonny na szyji. robilismy wtedy badanie ale nic one nei wykazaly.

ostatnio jednak wezeł chlonny zniknąl, i w pachwinie i na szyji.(na szyji utrzymywal sie jakies 2 lata, w pachwinie tydzien moze dwa tygodnie) Odpowiedz Cytuj
24 sie 2009 - 01:06:28
Własnie odebrałam badanie moczu i krwi a jeszcze nie byłam u lekarza a chciałabym znać interpretacje..
Morfologia:
Hemoglobina 12,8 ,Mcv83fl,MCH-26,8pg ,MCHC 32,3 g/dl, RDW 15,8 (H) ,PLT 246 tys/ul ,PCT 0,249 % ,MPV10,01 fl, PDW 19,0 % (H), NEU 50,3% ,EOS 2,0%,BAS 0,5 %,LYM 41,9% , MON 5,3% NEU 3,27 tys/ul,Bas 0,03 tys/ul (L) Duże dojrzałe krwinki LIC 0,03 tys/ul ALY 0,06 tys/ul , IMM 0,00 tys.ul. IMG 0,01 tys/ul , RET 1,0 % ,RET 0,046 tys/ul
Badanie moczy:
Przejrzystość:I.mętny , kolor: słomka , glukoza:ujemn, białko ujemn, bilirubina:ujemn, ph 7,0 , ciężar 1,020, Leukocyty :jemny,Erytr:ujemny,Azotyny :ujemn,Nabłonki płaskie 10/ul,Leukocyty(ilosciowo) 3/ul,Erytrocyty ilosciowo :2,Pasma sluzu 80 (H) , Flora bakteryjna 65(H),Fosforany bezpostaciowe 7 (H)- Weryfikacja mikroskopowa :nabłonki płaskie pojedyncze, leukocyty 1-2wpw,Erytrocyty 0-1 wpw,Pasma sluzu liczne wpw,flora bakteryjna d-liczne, fosforany bezpostaciowe nieliczne wpw
Proszę o objasnienie wyniku , zwłaszcza tego co mam za mało albo za duzo !!!
Dziękuję! smiling smiley Odpowiedz Cytuj
24 sie 2009 - 01:09:39
Jak mam zbadać swoje OB i co to oznacza , nigdy tego nie badałam !! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2009 - 23:18:16
ogólnie badania masz dobre, zarówno badania krwi jak i moczu, to co jest podwyższone we krwi nie ma większego znaczenia gdyż normy przekroczone są nieznacznie

w moczu jest sporo bakterii, ale leukocyty są w normie więc raczej nie można mówić o jakiejś infekcji, no chyba że masz jakieś dolegliwości, takie jak naglące parcia na pęcherz, pieczenie cewki moczowej czy bóle brzucha Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2009 - 23:20:21
ta interpretacja powyżej jest dla Twojego wyniku kwiatuszek26, zapomniałem to napisać winking smiley

OB to inaczej Odczyn Biernackiego, może wzrastać przy infekcjach i innych stanach zapalny, także przy nowotworach, podwyższone wartości zdarzają się także jeśli badanie było wykonywane w czasie miesiączki Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 02:24:23
Dziękuję za pomoc smiling smiley)
Jutro idę na dokładniejsze badanie moczu na bakterie... czy jest ono wstanie okreslić co to za bakterie? i jak mam się ich pozbyć?? Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 02:29:16
Badanie moczu zostało zlecone przez mojego ginekologa, bo bardzo bolał mnie brzuch... myslałam że oszaleje , brałam nospę ale nic nie pomagała, dopiero po paracetamolu przeszło, ale wziełam trochę... i poleciałam do ginekologa bo myslałam że coś mi się robi, on stwierdził że nic nie widzi i wszystko ok i mam przebadać mocz... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2009 - 17:06:25
a to ginekolog zlecił dokładniejsze badanie moczu czy sama chcesz je wykonać, bo jeśli sama to osobiście uważam że nie ma sensu, najlepiej będzie pokazać wyniki ginekologowi który może przepisać odpowiedni antybiotyk który powinien uporać się z bakterią, niezależnie jakiego jest rodzaju Odpowiedz Cytuj
29 sie 2009 - 01:18:51
Ginekolog zlecił mi badanie moczu aby sprawdzic czy to dlatego mnie bolał brzuch... jak byłam w labolatorium to pani się mnie zapytała jakie ma byc to badanie ... więc trochę się zakłopotałam, bo badania moczu nie robiłam od lat, a mialam przy sobie pojemniczek z moczem kupiony w aptece, pani powiedziała mi że może zrobic podstawowe badanie a na posiew mam przyniesc w innym pojemniczku więc też tak zrobiłam... wolałam juz zrobić jedno i 2 gie ... nie mam za bardzo czasu biegac 100 razy więc wolałam zrobic to teraz... a co ? nie było potrzeby?/
Dziękuję za odpowiedz i informacje smiling smiley)) Odpowiedz Cytuj
29 sie 2009 - 01:36:36
Ginekolog zlecił mi badanie moczu aby zobaczyć dlaczego mnie bolał brzuch i czy to coś z pęcherzem... ja od lat nie badałam moczu, ostatnio chyba jako dziecko.Więc nie wiedziałam jakie ma byc to badanie zwłaszcze jak zaniosłam mocz i pani się mnie zapytała jakie badanie chce zrobić... trochę się zdziwiłam dlatego polecialam zrobić też na posiew aby nie biegac pozniej 100 razy...bo nie mam na to czasu... Ale własnie odebrałam badanie na posiew i chyba nic tam prawie nie ma, pisze tylko tak : W warunkach tlenowych flory bakteryjnej patogennej i grzybow drożdzopodobnych nie wyhodowano. a pozniej pisze tylko Hodowla Jałowa. Co to takiego? Dziękuję za pomoc i za odpowiedz na moje pytania smiling smiley) Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 sie 2009 - 15:01:31
w takim razie masz bardzo dobry wynik posiewu moczu, to że nie stwierdzono drobnoustrojów patogennych oznacza że z Twojego moczu nie wyhodowano żadnych bakterii chorobowych, które mogą powodować zapalenie dróg moczowych

pokaż wyniki ginekologowi, ale wydaje mi się że biorąc pod uwagę wszystkie Twoje wyniki nic nie wskazuje na to abyś miała jakieś problemy z zapaleniem dróg moczowych Odpowiedz Cytuj
30 sie 2009 - 22:06:15
Hmmm... ale skoro w analizie ogolnej wyszło że mam jakies bakterie to dlaczego nie wyszło w badaniu posiew?? i dlaczego boli mnie dolna część brzucha i czuję szczypanie przy oddawaniu moczu?
Przepraszam że zamęczam pytaniami, ale ja lubię pytać i wiedzieć co się dzieje w moim organizmie smiling smiley)
Dziękuję za odpowiedz!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 sie 2009 - 20:05:16
to jest dobre pytanie winking smiley
istnieje prawdopodobieństwo że za pierwszym razem mogłaś nie do końca prawidłowo pobrać mocz do badania i próbka mogła zostać zanieczyszczona bakteriami z okolicy krocza
jeśli mocz jest przechowywany zbyt długo, pojemnik nie jest całkowicie czysty, mocz nie został pobrany ze "środkowego strumienia" to mogło dojść do zabrudzenia próbki co doprowadziłoby do wzrostu ilości bakterii w moczu

mogło być też tak, że jeśli badanie ogólne moczu z morfologią było robione wcześniej a rozmaz później to organizm mógł się już uporać z bakteriami

w każdym razie jeśli masz takie dość typowe objawy jak szczypanie w cewce moczowej i ból podbrzusza to i tak myślę że ginekolog zapisze Ci na to jakiś antybiotyk Odpowiedz Cytuj
03 wrz 2009 - 00:17:31
Witam.Byłam wczoraj u ginekologa i on powiedział że w wynikach nic nie widzi wiec nie ma potrzeby brać lekow... z jednej srony dobrze bo ja za bardzo nie lubię faszerować się lekami ale z 2giej czemu mnie boli... mam takie dziwne kolki z lewej strony...może przejdzie samo... :// Odpowiedz Cytuj
26 kwi 2012 - 14:46:39
witam!Proszę o interpretacje moich wyników badań.
MOCZ
przejrzystość-l.mętny
kolor moczu-jasno żółty
glukoza-nieobecna
bilirubina-nieobecna
ketony-nieobecne
ph-6.0
cięzar właściwy-1,021kg/l
białko-nieobecne
urobilinogen-0.2
OSAD MOCZU
leukocuty -lużno usiewają
erytrocyty wyługowane -0-1
erytrocyty świeże-0-1
nabłąki płaskie-pojedyńcze
bakterie-pojedyńcze
0B-19 MM/H

MORFOLOGIA
leukocyty-6,66
erytrocyty-4,70
hemoglobina-13,3
hematokryt -39,4
MCV-83,8
MCH-28,3
MCHC -33,8
RDW-13,4
HDW-2,60
CHCM-33,7
CH-28,1
PŁYTKI KRWI-238
MPV-9,2
PDW-54,3
PCT-0,22
LIMFOCYTY-2,54
LIMFOCYTY%-38,1
NEUTROFILE-2,86
NEUTROFILE%-42,9
EOZYNOFILE-0,49
EOZYNOFILE%-7,3
BAZOFILE-0,09
BAZOFILE%-1,3
MONOCYTY-0,29
MONOCYTY%-4,3
LOC-0,40
LOC%-6,0
PROSZĘ O SZYBKA ODPOWIEDZ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 kwi 2012 - 16:12:16
Wiki:
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? masz jakieś alergie? uczulenia?
miałaś ostatnio jakieś infekcje?
masz jakieś dolegliwości?
może jakieś związane z oddawaniem moczu? pieczenie cewki moczowej? mętny mocz? częste parcia na pęcherz? masz sporo leukocytów w moczu, to może być zapalenie dróg moczowych Odpowiedz Cytuj
30 kwi 2012 - 16:52:11
Witam!
jeśli chodzi o problemy z oddawaniem moczu czy cos z tym związane to nic..ostatnio zle się czułam tzn miałam skoki ciśnienia i bardzo bolał mnie krzyż to jedyne co..A jeśli chodzi o Ob to czy nie jest podwyższone?Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
30 kwi 2012 - 16:53:19
Zapomniałam dodać mam 28 lat,na nic nie choruje tzn nic mi nie wiadomosmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 maj 2012 - 21:04:21
OB na poziomie 19mm u kobiety to jeszcze nic takiego, chociaż można to wiązać z tymi leukocytami w moczu, co mogłoby wskazywać na zapalenie dróg moczowych, proponuję z wynikami badań pokazać się u lekarza rodzinnego, niech zdecyduje czy przepisać Ci jakiś lek na te drogi moczowe Odpowiedz Cytuj
04 maj 2012 - 08:32:20
Dziękuje bardzo za poradęsmiling smileyPozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
04 maj 2012 - 10:52:14
Chcę wam polecić na nadmiar bakterii w moczu i związany z tym dyskomfort ,
lactovaginal dopochwowo 1op. codziennie wieczorem ,później np.raz w tygodniu w zależnosci od potrzeb,
chodzi o zakwaszenie miejsc intymnych,hamując rozwój bakterii chorobotwórczych. Odpowiedz Cytuj
07 maj 2012 - 10:24:13
witam!dziś piszę odnośnie wynikow ,pjej corki bo własnie odebrałam,córka ma 9 lat i bardzo często ma bóle brzucha chodziłam po lekarzach ale przepisał tylko Bactrim syrop przez 2 tyg po 2 tyg zrobiłam wyniki gdzie zamiast poprawie uległy pogorszeniu

MOCZ:
PRZEJRZYSTOŚĆ-KLAROWNY
KOLOR MOCZU-JASNO ŻÓŁTA
GLUKOZA-0
BILIRUBINA-0
KETONY-ŚLAD
PH-6,5
CIĘŻAR WŁAŚCIWY-1,038
BIAŁKO-0,036
UROBILINOGEN-0,2
OSAD MOCZU
LEUKOCYTY-0-1
NABŁONKI PŁASKIE-POJEDYŃCZE
BAKTERIE-POJEDYŃCZE
PASMA ŚLUZU-NIELICZNE W PREPARACIE
KRYSZT.SZCZAW.WAPNIA-NIELICZNE

PROSZĘ O INTERPRETACJE BADAŃ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 maj 2012 - 19:42:02
Wiki:
a gdzie dokładniej zlokalizowane są te bóle brzucha u Twojej córki?
czy to chodzi o podbrzusze? po której stronie?
czy to są takie kłujące bóle? piekące? ściskające? tępe? jakieś inne?
czy wtedy kiedy się pojawiają córka częściej oddaje stolec? czy po oddaniu stolca bóle mijają? czy są wtedy luźniejsze?
czy pojawia się jakieś pieczenie cewki moczowej?
co we wcześniejszym moczu było nie tak? też było białko? Odpowiedz Cytuj
08 maj 2012 - 07:52:34
Witam!Córeczka opisuje to jakby ją piekło,albo by sie oparzyła,nie wiem to tylko dzieckoi być moze nie potrafi dokładnie opisać bólu,ale to trwa juz ponad 2 tyg w szkole same zaległości,ja nocki zarwane bo moze przez te 2 tyg przespałam 3 noce gdzie na chwile sie uspokoiło.Stolec oddaje normalnie,tak samo własnie z siusianiem nie ma żadnych obiawów,nie piecze nie swędzi..Robiłam tez usg jamy brzusznej tdzień temu i tez nic nie wykazało..Sama nie wiem co może już być.

w ostatnich badaniach też było BIAŁKO-Ślad
a teraz widac że idzie w góre . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 maj 2012 - 20:37:17
niekoniecznie idzie w górę, ja bym jeszcze zrobił w najbliższym czasie badanie moczu i sprawdził to białko
co do bólu brzucha to w której jego części się on pojawia?
córka jest w stanie wskazać lokalizację bólu, bo tak nie wiedząc dokładnie gdzie jest ten ból to nawet trudno cokolwiek zasugerować Odpowiedz Cytuj
09 maj 2012 - 09:44:38
2tyg temu wskazywała na okolice pępka,pózniej ból przeniósł sie na prawą stronę i schodził ku dołowi,teraz boli tez i po lewej stronie.
Wczoraj byłam z wynikami,to lekarka sama nie była pewna i nic nie potrafiła powiedziec dała mi skierowanie na posiew poczu,dzis rano juz zawiosłam do przychodni,ale trzeba czekac 5 dni roboczych na wynik.sama już nie wiem.Czy mam zmienić pediatre,bo przez dwa tyg nie potrafi mi nic powiedziec? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 maj 2012 - 21:51:38
WIki:
ja myślę że nie ma potrzeby zmieniać pediatrę, na podstawie tych wyników badań i samych bólów brzucha faktycznie trudno jest coś powiedzieć, nie jest to raczej żaden ostry stan w brzuchu, ponieważ to na pewno lekarz pediatra by zdiagnozował, może faktycznie jakieś zakażenie dróg moczowych, może jakieś skurcze jelit, poczekajcie spokojnie na wynik posiewu moczu i wróćcie do lekarza Odpowiedz Cytuj
17 maj 2012 - 12:16:38
Witam!wynik posiewu moczu wyszedł ujemny.Doktórka nawet nie zajrzała w karte,powiedziała ze bóle brzucha moga wyniknąć z psychiki i problemow..Więc skad białko w moczu np?Moja córka jest dobra uczennicą,lubiana w szkole w domu tez uważam jesteśmy dla niej wyrozumiali,mysle ze nie ma z tego tytułu zmartwień.Zarejstrowałam sie jednak do urologa na następny czwartek,,, Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.