Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 gru 2012 - 00:09:19
witam! mam taki problem, jestem bardzo mloda, mam 20lat, 154 cm wzrostu i wage cos ok 43kg. cos stalo mi sie z odc ledzwiowo krzyzowym, bylam u ortopedy zrobil mi przeswietlenie, ogolnie mam krzywy kregoslup, skolioza o ile sie nie myle, podobno brakuje mi jednego kregu od urodzenia, ale czy to prawda to akurat nie wiem, bo bylam u innego specjalisty, ktory swtierdzil, ze mam wszystkie kregi, mam tez lekko krzywa miednice. ale nikt mi nie moze pomoc, nikt nie chce powiedziec co mi dokladnie jest, ortopeda powiedzial, ze grozi mi dyskopatia i ze mam sie oszczedzac. tylko, ze ja nigdy nie dzwigalam ciezkich rzeczy, nie pracowalam fizycznie, wiec nie wiem skad to sie wzielo i mam takie pytanie czy to moze byc pod wplywem cwiczen? rozciagalam sie kiedys do szpagatu niestety bez rozgrzewki czy to mozliwe, zebym sb cos uszkodzila w tym miejscu albo jaka kontuzja to jest? no sama juz nie wiem. bol nie nastal tak od razu. pamietam, ze moje ostatnie rozciaganie mialo miejsce w grudniu tamtego roku, potem juz przestalam, bo nie mialam ochoty i w styczniu, dokladnie po rownym mscu to bylo przed studniowka zlapal mnie taki silny bol, ze ledwo co chodzilam, musialam polozyc sie na lozku i lezec bo kazdy ruch sprawial mi mega bol, wszystko mnie kulo, to byl bol jakby promieniujacy do posladkow troche do uda, lewe biodro tez mi promieniowalo. przykleilam sb wtedy plaster rozgrewajacy wtedy jeszcze bardzoej czulam te nery i klucia, na drugi dzien poszlam do lkarza rodzinnego ktory powiedzial ze nic mi niejest i przepisal czopki i masc, wzielam jednego czopka i bol przeszedl, cieszylam sie, to nic powaznego, ze pojde na studniowke itd a po dokladnie pol roku jak sie schlilam raz zeby umyc wanne ten ostry bol znow powrocil znow mnie tak promieniowalo, polozylam sie znowu na lozku i ilezalam wzielam tego czopka bo mi zostaly z wtedy jeszcze i tez bol minal za jakis czas i tym razem znow udalam sie do lekarza, ktory dal mi skierowanie do ortopedy, ktory wlasnie stwierdzil,ze niby nie mam tego jednego regu od urodzenia, ze mam sie oszczedzac i ze grozi mi dyskopatia. przepisal mi tabletki ktore juz wybralam bo to bylo w lipcu i zalecil cwiczenia, mam je w domu i wykonuje sa to cwiczenia miesni stabilizujace i wzmacniajace kregoslup ledzwiowy. wykonuje je kiedy tylko moge i mam czas i zdecydowanie pomagaja mi. tylko 2razy mialam ten ostry bol a tak to teraz wszystko jest nawet nawet, ale nie moge sie za bardzo schylac, jak robie w robocie i stoje 8h to jak przyjde do domu czuje lekki bol i muze sie zaraz na chwilke polozyc, zeby odpoczac. nie moge tez dlugo kucac, bo tez odczuwam tam takie przeciazenie po jakims czasie ogolnie to dziwny bol, ostatnio tez od kilku dni jak zakladam buty i chce je zasznurowac schylajac sie calym kregoslupem(nie prostuje go chociaz wiem ze powinnam)to odczuwam w tym odcinku ledzwiowym takie mrowienie dziwne i musze sie zaraz podrapac tam, taki dziwny bol. boje sie, ze po raz kolejny powroci ten ostry bol, ktory mialam dwa razy, boje sie tez tej dyskopatii , nie wiem co mnie czeka i co mi dokladnie dolega dlatego bardzo prosze o pomoc jesli to mozliwe, prosze dokladnie to przeczytac i jesli moge liczyc na pomoc w miare mozliwosci to bylabym bardzo wdzieczna.. moge przeslac tez zdjecia z przeswietlenia tego kregosupa jeli jest taka opcja. dodam tez, ze od 2 mscy znow sie rozciagam do szpagatu. lekarz ortopeda powiedzial mi, ze moge, ze nei widzi przeszkod, nie wiem czy to prawda. czasami po dosc mocnym rozciaganiu czuje w nocy lekkie bole tam, ale nie wiem czy to dokladnie przez to. lekarz ortopeda zalecil mi tz spaie na brzuchu, ale ze wzgledu na to, ze mam problemy z zasypainiem czesto zmieniam pozycje i nie zawsze sie to udaje.. czekam na odpowiedz, bo juz nie wiem co robic, jestem strasznie zalamana. widze, ze jest tu opcja dodawania zdj wiec przesle 2 zdj, jedno z tylu drugie z boku, troche moze sa niewtyrazne, ale robilam pod swiatlo. te zdjecie z tylu jak cos to tam jest kolczyk taka kulka. z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc! czekam na odp i pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 gru 2012 - 20:11:33
chyba trochę za bardzo spanikowałaś słysząc to co mówił ortopeda, skoliozę ma wiele osób, podejrzewam że lekarzowi też chodziło o to że jeden s kręgów jest zrośnięty z kością krzyżową, to również się zdarza, generalnie nie ma co panikować, chociaż oczywiście o kręgosłup trzeba dbać, starać się nie dźwigać, nie przeciążać go ale ogólnie ruch jest jak najbardziej wskazany, no i oczywiście ćwiczenia które wzmacniając mięśnie tułowia odciążają kręgosłup
szpagaty możesz robić, myślę że to nie przeszkadza
jeżeli na nowo wracałyby te bóle lędźwi promieniujące do kończyn dolnych to można jeszcze zrobić rezonans magnetyczny Odpowiedz Cytuj
06 gru 2012 - 22:08:02
a to na podstawie tego przeswietlenia Pan tak sadzi? ze ten kreg jest zrosniety z ta koscia krzyzowa? tak sie chce upewnic winking smiley i mam jeszcze takie jedno pytanie wlasnie odnosnie tego szpagatu, bo mam ta lekko krzywa miednice i czy wgl jest mozliwe, zebym zrobila ten szpagat, bo slyszalam, ze nie wszyscy moga zrobic, jesli maja jakies wady postawy. mi brakuje kilka tak z 10 cm i nie wiem czy jest sens sie jakby co narazac. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.