Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 gru 2012 - 20:16:51
Witam. Mam przewlekłe zapalenie kaletki przedrzepkowej.
W której zbiera się płyn.
Trwa to już na pewno kilka miesięcy, miałem robioną jonoforeze oraz krioterapie.
Podczas zabiegów płyn w kolanie ustąpił, ale gdy się skonczyły powrócił. Dodam, że kolano mnie teraz nie boli. Choć z 3 miesiące temu czasem bolało.
Lekarz powiedział, że jak będzie mi się długo utrzymywał płyn w kaletce to trzeba ją wyciąć. W tech chwili mam już 3 tygodnie płyn dzień w dzień. Nie da się wyleczyć innymi sposobami?
Usunięcie kaletki to jedyne rozwiązanie ??
Jeżeli tak to mogę mieć później jakieś problemy z kolanem, stawem, chodzeniem, bieganiem itp itd. Będą się tworzyć w stawie jakies mikrourazy? Będę odczuwał ból przy bieganiu, jakiś dyskomfort? Dodam, że bardzo często gram w tenisa, piłke nożną, dużo biegam.
Nie będzie mi przeszkadzał brak kaletki podczas wysiłku?
Z gory dziękuję za odpowiedzi Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 gru 2012 - 21:58:12
myślę że Twoja sprawność sportowa nie powinna ucierpieć, jednak ostatecznie powinieneś porozmawiać o tym jeszcze z ortopedą, często w przypadku zapalenia kaltetki maziowej stosuje się jeszcze unieruchomienie kończyny
w ogóle próbowałeś sobie zrobić przerwę od sportu?
miałeś wykonywane takie badania jak USG czy MRI kolana? Odpowiedz Cytuj
03 gru 2012 - 22:22:42
No ostatnio 2-3 miesiące nie uprawiałem sportu, pracowałem przez ten okres. Oczywiście nie klęczałem, lecz sporo musiałem kucać w pracy.
USG miałem robione, przed fizykoterapią i dzień po skończeniu zabiegów.
Podczas tej ostatniej wizyty, nie miałem płynu w kolanie, lekarz na zdjęciu usg też płynu nie widział. Po wyjściu od doktora, po 3 godzinach miałem dużo wody w kolanie i mam ją do dzisiaj, to już 3 tygodnie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 gru 2012 - 21:51:17
w takim razie trzeba chyba po prostu wrócić do ortopedy, jeżeli leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy, płyn w kolanie nadal się pojawia to faktycznie być może po prostu trzeba będzie usunąć tą zmienioną zapalnie kaletkę stawową Odpowiedz Cytuj
04 gru 2012 - 21:59:53
Najwyżej jeszcze skosultuje z innymi ortopedami. Czy według wszystkich trzeba usuwać kaletke i czy wszyscy powiedzą, że nie będę miał problemów w przyszłości z tym kolanem, o to najbardziej się obawiam.
Zwlekając z operacją mogę mieć jakieś problemy przez ten płyn w kolanie? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.