Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 gru 2012 - 00:59:55
Witam ponownie, pisze po raz drugi z racji tego, ze nie dostałem odpowiedzi a liczę na jakąś pomoc.
Od długiego czasu boli mnie okolica mostku (3lata?). Ból rwący promieniuje aż do szyji, czasem pojawiał się nagle. Na począktu mało bolesne (myślałem że coś jest nie tak z kręgosłupem i olałem) ale później zaczęło bardzo mocno boleć w okolicy barku i szyji, nie mogłem spać, gdy dotykałem mostka bolało jakbym zbił sobie kość chociaż nie pamiętam żebym miał jakiś wypadek związany z tą okolicą (może i miałem ale nie wiem sam).Tanie maści na ból stawów nie pomagały. Nie mogę podnieść do końca ręki chociaż zdarzały (i nadal zdarzają) się dni kiedy mogę normalnie podnieśc do góry rękę, ale częściej jednak mam jakby blokadę na pewnej wysokości i dalej już nie podniosę. Ortopeda badał mnie akurat wtedy kiedy mnie nie bolało. Czułem tylko leciutki ból w mostku przy nacisku, nic więcej a po wyjściu od lekarza za 10minut mnie rozbolał. Podejrzewa się u mnie stan zapalny, zespół sapho, zapalenie mięśnia. Na początku myślano że to przez kręgosłup szyjny (badanie RTG wykazało tylko małe przeciążenie bo dużo siedzę w książkach i przy komputerze) i zalecono masaże, magnetron. Troszkę pomogły bo o dziwo po miesiącu ból trochę ustąpił i już nie jest aż tak ostry (ale nadal jakiś jest). Nie boli mnie już tak jak powiedzmy pół roku temu, ale nadal ręki nie moge do końca podnieść, nie mogę spać na jednym boku bo boli i co dziwne spuchnął mi mostek co widać gołym okiem.
USG - wykazało że końce barkowe obojczyka i ramienia mają nierówny zarys kostny, z nadżerkami i obrzękiem maziówki. Cała reszta (ścięgno głowy długiej mięśnia 2 głowego,kaletka podbarkowa,staw barkowo obojczykowy jest ok). Stwierdzono że to stan zapalny.
RTG - wykazało zgrubienia kostne o charakterze płaskich szerokopodstawnych wyrośli kostnych dł ok 17mm na dolnych krawędziach barkowych końców obojczyków.
Badania krwi:
Białko C rekatywne 0,40mg/l, Odczyn biernackiego 5mm/h, leukocyty 4,8 10^3/qL, neutrofile 3,2 10^3/qL (66,7%), limfocyty 1,4 10^3/qL (29%) monocyty 0,2 10^3/qL (4,3%), HCT40,4%, MCV 92,0fL, MCH 30,7pg, MCHC 33g/dL, RDW 12,4%, plt 181,3 10^3qL, hgb 13,4 g/dL, erytrocyty 4,38 10^6/qL
Bardzo proszę o jakieś wskazówki co mam robić dalej? do kogo się udać - ortopedy, reumatologa czy kogo? Czy to coś poważnego? Wychodzi na to, ze mam tylko podwyższony poziom leukocytów. Co to może w końcu być? Tylko stan zapalny czy coś gorszego? Od roku również mam jakby troszkę zatkane ucho, ale lekarz nic nie stwierdził. Rano obudziłem się i przy szyji miałem jakby dużą gulę, jakby spuchnął mi mięsień. Wieczorem zdarza się, że czuję jak rwący ból promieniuje do szyji i tego ucha. Proszę o odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
03 gru 2012 - 01:03:29
przepraszam, podwyższony poziom neutrofili a nie leukocytów* Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 gru 2012 - 19:02:07
Witam, a czy w związku z tymi zmianami w stawach obojczykowych było zalecona jakieś leczenie (np. przeciwzapalne), a jeśli tak to czy była po nim jakaś poprawa?? jaka była ostateczna diagnoza ortopedy, jakie dał on zalecenia?? czy poza stawami obojczykowymi bolą jeszcze jakieś inne stawy (dłoni, nadgarstków, biodra, kolana)?? Odpowiedz Cytuj
05 gru 2012 - 00:33:29
Ortopeda wysłał mnie do reumatologa gdyż stwierdził po usg, że to pewnie sprawy reumatologiczne. Na reumatologa muszę teraz długo czekać a leków przeciwzapalnych nie mam. Na tę chwilę kłuje i rwie mnie w ramieniu, szyji, po jednej stornie głowy (w tym ucho) jakby wszystko się rozprzestrzeniało. Nie ma pojęcia co robić, czy to groźne? Odpowiedz Cytuj
05 gru 2012 - 00:34:08
Co do stawów to nie bolą Odpowiedz Cytuj
05 gru 2012 - 00:34:10
Co do stawów to nie bolą Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.