Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 gru 2012 - 23:09:37
Witam,
Chcialabym uzyskac zdanie specjalisty w ww temacie. Naczytalam sie artykulow na ten temat i dowiedzialam sie, ze picie takich napojow jak herbata, kawa, napoje nie nawadniaja organizmu, ale wrecz przeciwnie go odwadniaja. Takze slyszalam krytyke odnosnie sokow z kartonu, ale nie tak mocna jak do ww napojow. Mam wiec pytanie: Dlaczego ja nigdy prawie nie pijac czystej wody, a tylko wlasnie herbate, kawe, soki z kartonow i napoje nigdy sie nie odwodnilam? O co w tym chodzi? Bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz. Zamiescilam tez szerzej opisane pytanie dotyczace tego tematu na innej stronie jesli chcialby ktos je przeczytac [pytamy.pl] ,
ale wystarczy mi odpowiedz specjalisty na to krotkie pytanie powyzej. Dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
03 gru 2012 - 01:44:06
Organizm potrzebuje ok 1,5 litra PLYNOW::nie wody..dziennie. Herbata jak najbardziej swietnie nawadnia organizm, dotego dotlenia jak i chroni przed roznymi chrobami. plyny zawarte masz takze w owocach i wielu pokarmach ktore spozywasz.Jesli nie pijesz duzo, wciagu dnia, ale jesz, i nie masz wysilku wzmozonego , ktory nie powoduje utraty wody z organizmu, nie ma powodu zebys sie miala odwodnic. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 gru 2012 - 02:32:28
Podczas kiedy spożywasz obiad i jesz gęstą zupę, a nie jest ona przecież niegazowaną wodą mineralną z butelki -również nawadniasz organizm. Soki z kartonów, herbata czy nawet kawa to także płyny i jak każde inne nawadniają, z tą różnicą w przypadku kawy, że działa ona moczopędnie poprzez pobudzanie do pracy nerek oraz pęcherza dlatego też nie powinno się przez cały dzień pić samej tylko kawy, ale uzupełniać płyny także innymi napojami. W bardzo wielu restauracjach podają dzisiaj do każdej filiżanki kawy szklankę niegazowanej wody. Odpowiedz Cytuj
03 gru 2012 - 12:19:47
Tak wiec mowienie, ze herbata, kawa i napoje slodkie odwadniaja organizm jest nie prawda? PRzeczytalam to w wypowiedzi ekspertow: Paradoksalnie kawa, czarna herbata, alkohole czy słodkie napoje nie uzupełniają poziomu płynów w organizmie, ale wręcz prowadzą do jego odwodnienia. Dzieje się tak, ponieważ więcej wody zużywamy na przetworzenie zawartych w tych napojach składników (np. kofeiny), niż same jej dostarczają. Bezskuteczne są również próby uzupełnienia wody mlekiem, które nie jest napojem, ale płynnym artykułem spożywczym.
A jesli organizm traci wode na przetworzenie kawy jako pokarmu, to na pewno traci ja na przetworzenie zwyklego pokarmu (jak piszecie zupa, i jedzenie zwykle), wiec tez mialby odwadniac. I wydaje sie, ze niezykle potrzebna jest tu czysta woda (ww tekst byl na stronie promujacej picie wody). Wiec tak na prawde to jednak nawet herbata, kawa, czy napoje slodkie nawadniaja troche organizm? czy go odwadniaja? Odpowiedz Cytuj
03 gru 2012 - 12:20:03
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 gru 2012 - 12:40:25
Witaj! Sama zauważyłaś zacytuję "Dlaczego ja nigdy prawie nie pijac czystej wody, a tylko wlasnie herbate, kawe, soki z kartonow i napoje nigdy sie nie odwodnilam?". Owszem dobrym nawykiem jest picie codziennie dodatkowo np. wody mineralnej niegazowanej, nie tylko herbaty, kawy i soków oraz "zup", zwłaszcza jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie lub na zewnątrz doskwiera upał -wszystko zależy od Twojego trybu życia jaki prowadzisz. Uważam, że jeśli np. siedzisz całymi dniami przed komputerem, lub w biurze w pracy nie powinnaś się odwodnić pomimo, iż tej dodatkowej wody w czystej postaci w Twojej diecie nie ma. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 gru 2012 - 12:45:38
Jeśli natomiast miałabyś funkcjonować całymi dniami o samej kawie, gdzie jak już wyczytałaś na inne stronie -organizm do trawienia potraw również potrzebuje wody, to sama zobaczysz, że Twoje samopoczucie znacznie się pogorszy i chcąc nie chcąc będziesz musiała zacząć pić więcej wody w czystej postaci. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
03 gru 2012 - 16:13:30
Widać jak reklamy mącą ludziom w głowie... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.