Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 sie 2009 - 09:18:55
Po kilkudziesięciu dniach na zwolnieniu lekarskim i pobycie w szpitalu na neurologi okazało się ,że moje problemy z drętwieniem nóg nie są związane z kręgosłupem a z miażdżycą naczyń.Diagnoza brzmi niewydolność krążenia ,miażdżyca naczyń/hiperlipidemia mieszana/.W badanych tętnicach liczne przyścienne blaszki miażdżycowe.Strona prawa przepływ tętnicy piszczelowej na poziomie kostki 72cm/s , strona lewa przepływ na poziomie 56cm/s,W badaniu obustronnie stwierdza się cechy niewydolności zastawkowej żuł odpiszczelowych-niewydolne na całej długości z miernym refluksem poszerzone nieznacznie głównie w odcinku udowym.Niewydolności zastawkowe stwierdza się również w układzie żył głębokich lewej kończyny dolnej-niewielki refluks obecny jest w badanej żyle piszczelowej tylnej oraz w żyle podkolanowej.żyły głębokie pdk oraz obustronnie żyły odstrzałkowe bez cech refluksu.Mam pytanie na ile to jest poważna choroba?Czy praca chodząca nie będzie mi przeszkadzać?Czy leczenie u specjalisty cofnie objawy dokuczliwe?Mam umówioną wizytę u profesora chirurga naczyniowego.Proszę o poradę i trochę informacji na ten temat Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2009 - 12:41:26
na pewno chirurgicznie w razie konieczności będzie możliwość poprawienia krążenia w kończynach dolnych
co do pracy chodzącej to najlepiej niech wypowie się właśnie profesor, generalnie ruch poprawia krążenie żylne ale nie wiem czy nie będzie także zbyt obciążający
najważniejsze jest jednak to że masz hiperlipidemię mieszaną, to znaczy że poziom cholesterolu i lipidów we krwi u Ciebie jest podwyższony, na pewno lekarze zlecili dodatkowe badania aby wyjaśnić przyczynę, ważna jest w tym przypadku dieta i być może odpowiednie leki inaczej niewydolność krążenia będzie się pogłębiała

jesteś cukrzykiem?
masz problemy z nerkami?
masz problemy z tarczycą? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.