Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
30 lis 2012 - 16:08:50
Dzień dobry. Od jakiegoś czasu przed oczami pojawia mi się jasny, świecący punkt, mniej więcej na środku pola widzenia. Trwa to od około 2 do 10 minut, potem przechodzi, nic mnie przy tym nie boli, nie mam zawrotów głowy, po prostu się świeci. Jest to trochę podobne do świecących mroczków latających przed oczyma, tylko tu punkt jest jeden, za to większy. Powie mi ktoś co to może być? Odpowiedz Cytuj
30 lis 2012 - 16:10:10
No i ten punkt jest nieruchomy, gwoli ścisłości. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 lis 2012 - 22:00:10
Witam, a w jakich okolicznościach pojawia się ten punkt?? po jakimś wysiłku przy zmęczeniu, czy nie ma to związku?? czy w trakcie lub później boli głowa?? czy oprócz tego ma Pan jakieś problemy z oczami?? czy poza tym ma Pan jakieś inne dolegliwości, choruje na coś (lub chorował na coś poważniejszego), jakieś leki na stałe?? Odpowiedz Cytuj
01 gru 2012 - 21:55:18
Czy to jest coś w rodzaju błyskania światła/błyskawicy? Ile pan.pani ma lat? Czy jest jakaś wada wzroku??? Odpowiedz Cytuj
08 gru 2012 - 22:43:46
Po kolei: Punkt pojawia się w okolicznościach losowych, tj. nie zaobserwowałem, żeby cokolwiek miało na to wpływ, po prostu się pojawia. Miewam (właściwie miewałem) migreny poprzedzone plamami w polu widzenia (nie były czarne, białe, nie świeciły, po prostu nie widziałem tego, co się znajdowało tam, gdzie one były - więc to nie to), ale to nie to i nie boli mnie potem głowa, wzrok ogólnie mam w porządku, prócz mętów w ciele szklistym i zwiększonego napięcia mięśni gałek ocznych (nie wiem, czy nie napisałem czegoś głupiego, bo nie pamiętam co dokładnie powiedział mi okulista, w każdym razie stawiałbym na to jako na przyczynę mojej dolegliwości, ale chcę się upewnić), nie przyjmuję żadnych leków, na nic nie chorowałem, mam 20 lat i to nie jest coś w rodzaju błyskawicy, ponieważ ten punkt jest stały, nie błyska się, tylko świeci, poza tym, nie wiem, czy to ważne, ale ma podłużny kształt, bardziej kreska, niż kropka. Poza tym bardziej świeci, kiedy szybko mrugam - przygasa, a kiedy zaczynam trzepać powiekami się rozjaśnia.
Cholera, ciężko to opisać. Odpowiedz Cytuj
01 sty 2013 - 21:02:15
Przed którym okiem się pojawia? Czy było robione USG gałek ocznych?? Odpowiedz Cytuj
10 sty 2013 - 16:50:24
Kurcze, nie sprawdzałem nigdy przed którym okiem, nie miałem nigdy robionego USG. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.