Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 lis 2012 - 18:19:52
Dwa miesiace temu zdarzył mi się poważny upadek. Od tamtej pory bolą mnie plecy (ból jest przeszywający na wskroś, czuje również go w piersi). Dziś odebrałam wynik MR. Wg mnie wynika z niego, że nic mi nie jest, ale nadal ból nie ustaje. Proszę o interpretację opisu: Górne blaszki graniczne trzonów Th4 i Th5 nierówne (przebyte złamania kompresyjne? guzki Schmorla?). Trzony pozostałych kręgów piersiowych o prawidłowej wysokości. Tarcze międzykręgowe w odcinku piersiowym kręgosłupa o prawidłowej wysokości i hydratacji. Kanał kręgowy o prawidłowej szerokości. Nie widać kompresji worka oponowego. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 lis 2012 - 19:34:42
gdzie dokładniej lokalizują się te bóle? na jakiej wysokości? między łopatkami? niżej? czy one jakby przeszywają na wylot do piersi? a może biegną dookoła żeber?
czy bóle promieniują do kończyn górnych albo dolnych? pojawiają się jakieś drętwienia? mrowienia kończyn?
czy jak bierzesz wdech albo kaszlesz to ból się nasila? Odpowiedz Cytuj
26 lis 2012 - 19:48:44
gdzie dokładniej lokalizują się te bóle? na jakiej wysokości? między łopatkami? -
bóle odczuwam między łopatkami, szczególnie kiedy próbuję się podnieść z pozycji leżącej, kiedy ściągam łopatki do tyłu oraz kiedy próbuję coś dźwignąć w którejś ręce; czy one jakby przeszywają na wylot do piersi? czy jak bierzesz wdech albo kaszlesz to ból się nasila? - dokładnie tak, odczuwam ten ból również w piersiach, na początku po upadku ogromny ból sprawiało kichanie, obecnie przy głębszym wdechu też odczuwam niewielki ból;a może biegną dookoła żeber? - nie czuję bólu po bokach (pod pachami nic się nie dzieje);
czy bóle promieniują do kończyn górnych albo dolnych? - jak dźwignę coś w rękach ból się nasila; pojawiają się jakieś drętwienia? - na samym początku po upadku miałam przez ponad 3 tygodnie zdrętwiałą stopę (od pięty linią do końca dużego palca), obecnie albo się do tego przyzwyczaiłam, albo już tego odrętwienia nie ma; mrowienia kończyn? - nie zauwazyłam. PS. Dziękuję za oddzew. Odpowiedz Cytuj
26 lis 2012 - 19:54:39
dodam, że po samym upadku (po schodach zjechałam plecami) nie mogłam złapać tchu, przez kilka minut męczyłam się z wymuszonym oddechem (na pierwszym rtg i późniejszym po 2 tygodniach nie wyszły żadne zmiany) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 lis 2012 - 01:11:52
a wtedy po urazie nie miałaś wykonywanego MRI albo TK kręgosłupa? tylko zwykłe prześwietlenia RTG, tak?
w MRI widać pewne zmiany, które mogą być przejawem procesu zwyrodnieniowego albo być jakiś związane z tamtym upadkiem, trudno to jednoznacznie stwierdzić, fakt jest taki że odczuwasz pewne dolegliwości, pewnie dobrze byłoby skonsultować się z neurologiem albo ortopedą, może jakaś rehabilitacja i zabiegi byłyby pomocne Odpowiedz Cytuj
27 lis 2012 - 09:17:41
Po urazie bezpośrednio nie miałam zrobione nic, bo myślałam, że po prostu poboli (sinieki zejdą) i przestanie boleć...
Po 2 tyg poszłam na wizytę i skierowano mnie na rtg, na którym nic nie było widać, wiec lekarz (tzw. rodzinny) stwierdził, że mam stłuczone żebra, pobolą i przestaną...
Po ok tygodniu ból był bardzo dokuczliwy i udałam sie do ortopedy, który na poczatku znów zlecił rtg, nic nie wyszło, więc dał leki na stłuczone mieśnie (rozluźniające mięśnie) i kontroę po 4 tygodniach i to na niej, jak stwierdziłam, że nadal nie przechodzi, zlecił MRI.
Obecnie jestem po badaniu z opisem w ręce... wydawało mi się, że z opisu wynika, że w zasadzie nic nie widać.Faktem jest, że ból jest bardzo uciążliwy (najlepiej czuję się leżąc i nie wysilając się, nawet siedzenie jest męczące). Zdecydowanie uważam, że to wina wypadku, tylko co dalej...? Dzięki za odp. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 lis 2012 - 14:27:32
w badaniu MRI faktycznie nie ma nic jakoś szczególnie poważnego, ale pewne zmiany są, trudno mi powiedzieć czy bezpośrednio związane z upadkiem czy może bardziej zmiany zwyrodnieniowe rozwijające się przewlekle, poza tym obraz MRI nie zawsze koreluje z objawami
raczej zabiegi operacyjne chyba nie będą potrzebne, trzeba chyba próbować rehabilitacji i zabiegów fizjoterapeutycznych, tak mi się wydaje ale jeszcze musi się ortopeda wypowiedzieć Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.