Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 lis 2012 - 02:24:43
Witam!
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Atywia. Ostatnio powróciły u mnie kłopoty z żołądkiem.
Zaczęłam brac Ranigast Max, który powoduje zobojętnienie kwasu solnego w żołądku. Na jednym z forów wyczytałam, że takie leki mogą osłabic skutecznosc antykoncepcji. Czy to prawda?
Co zatem nie osłabia antykoncepcji?

Też, czy stosując Atywię po Dianie 35 bez przerwy 7-dniowej jestem bezpieczna? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
18 lis 2012 - 12:02:14
Na tym forum informacje były nieprawdziwe, leki zobojętniające jak ranigast nie mają wpływu na antykoncepcję, podobnie przy zmianie tabletek nie robiąc 7-dniowej przerwy jest Pani zabezpieczona. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 lis 2012 - 18:58:04
dziękuję, czyli Ranigast mogę brac bez obaw? zazwyczaj brałam go albo 6 godzin po przyjęciu antykoncepcji albo 6 godzin przed, nigdy wcześniej. Jeszcze mam pytanie, czy masc Clotrimazol nie obniży antykoncepcji?

Odpowiedź:
Tak może Pani zażywać Ranigast nadal, a co do clotrimazolu w maści to również można ją stosować bez obaw o antykoncepcję ponieważ działa ona głównie miejscowo i do krwi z pewnością wchłania się niewielka ilość. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 lis 2012 - 22:18:15
Dziękuję. A jak to jest z jedzeniem cytrusów, można czy nie? Czytałam, że zwiększenie ilości witaminy C w organiźmie może namieszac.

Odpowiedź:
Tak wiem, że krążą różne na ten temat opinie w internecie, ale jednak cytrusy czy witamina C także nie obniżają w istotny sposób działania antykoncepcyjnego, oczywiście podobnie jak w innych przypadkach nie powinno się ich spożywać jednoczasowo głównie po to aby nie zaburzać wchłaniania tabletek, ale poza tym nie ma przeciwwskazań. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 lis 2012 - 23:24:48
dziękuję za odpowiedź. a lek Gripex można zażywac? jednorazowo jedną tabletkę.

Odpowiedź:
Gripex także można stosować bez obaw o skuteczność antykoncepcji. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
24 lis 2012 - 16:26:51
a czy takie plamienia nie spowoduja obnizenia skutecznosci antykoncepcji?

Odpowiedź:
Nie, nie spowodują, są one jedynie wynikiem braku przerwy, w przyszłym cyklu po przerwie już ich nie powinno być. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.