Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 lis 2012 - 02:39:29
Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu miewałam bóle kręgosłupa, czasem drętwiały ręce i nogi. Przez pewien okres ignorowałam to sądząc, że to przemęczenie (gdyż pracuje w hipermarkecie na warzywniaku, wiadomo praca nie należy do łatwych tym bardziej że nie są przestrzegane przepisy bhp-ale to już odmienna sprawa) do momentu kiedy nie mogłam się podnieść z łóżka z bólu i wysoką gorączką (ok 40 st.) Na następny dzień poszłam do lekarza, przepisał mi leki przeciwzapalne i ketonal oraz oczywiście dał zwolnienie. Niestety one nie pomogły i dostałam skierowanie do neurologa. Po zbadaniu dał silniejsze leki przeciwbólowe oraz skierowanie na rezonans magnetyczny. Zwolnienie mam już miesiąc...jednak nic nie przechodzi.A rezonans dopiero w lutym sad smiley Doszły za to bóle głowy i szumy w uszach. A nawet obieranie ziemniaków sprawia mi ból rąk. Bóle przenoszą się też na nogi i tak jakby mi je blokują...co robić? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 lis 2012 - 10:07:27
Witam, a czy bolą także stawy (kolana, łokcie, nadgarstki, palce u rąk)? czy stawy są zapuchnięte, zaczerwienione?? czy obecnie miewa Pani gorączkę lub stany podgorączkowe, czy to było tylko jednorazowe?? czy poza tym choruje lub chorowała Pani na coś poważniejszego, zażywa Pani jakieś leki na stałe?? Odpowiedz Cytuj
16 lis 2012 - 12:29:57
Witam, co do bólów ręki to boli na całej długości od nadgarstków po same ramię np.tak jak wpomniałam przy obieraniu ziemniaków. Czy innym większym wysiłku. Najmocniej przy zgięciu. Nie są oni ani czerwone ani zapuchnięte.Jednak bóle są nie do zniesienia czasem.
Tak wysoką gorączke miałam jednorazowo, zdarzało się jedynie 37 stopni przez może 2-3 dni albo 35,4 czego nigdy nie miałam. Z tego co mi wiadomo nic mi nie dolega oprócz tego że mam lekkie problemy z hormonami przez co brałam dłuższy czas tabletki antykoncepcyjne by je wyrównać i żebym wogóle dostawała miesiączke. A bóle i drętwienia zaczęły się odkąd zaczęłam tyle dźwigać. Odpowiedz Cytuj
16 lis 2012 - 12:59:37
Tak samo przez ostatnie pare dni miałam spokój z kręgosłupem (tj. krzyż i odcinek szyjny)...od wczoraj znowu tabletki przeciwbólowe bo nie idzie wytrzymać... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 lis 2012 - 14:36:24
W takim razie te dolegliwości z pewnością wiążą się z jakimiś zmianami w kręgosłupie, a rezonans wykaże z jakimi i w jakim stopniu, szkoda że tak długo trzeba na niego czekać. Być może lekarz rodzinny zgodziłby się wcześniej skierować Panią na rehabilitację, może przyniosłoby to jakąś poprawę. Proszę porozmawiać z nim na ten temat. Odpowiedz Cytuj
16 lis 2012 - 16:36:37
Niestety lekarz nie moze dac skierowania bez wiedzy co konkretnie sie dzieje z kregoslupem, gdyz bez badan nie ma pojecia z ktorym odcinkiem kregoslupa dzieje sie cos niedobrego. Same bole kregoslupa nie daja nam doslownie obrazu odpowiedniego odcinka, dlatego ze sa to bole promieniujace na praktycznie cale cialo. Mozesz wykonac rtg calego kregoslupa przed badaniem rezonasem, da to podstawy do diagnozy, czy sa zmiany typu, skrzywienie badz przesuniecie kregow. na podstawie zdjec rtg lekarz poze zlecic wstepna rehabilitacje. Z bolow ktore opisujesz sa napewno problemy z odcinkiem szyjnym, ale tez moga byc zmiany, wygiecie... kyfozy i lordozy. Prawdopodobnie masz problemy z kregoslupem od dawna, ale wysilek fizyczny, podnoszenie ciezkich rzeczy w nieodpowiednich pozycjach "obudzily" dolegliwosci z tym zwiazane. Odpowiedz Cytuj
16 lis 2012 - 19:47:29
Hmmm teraz 21 kończy mi się zwolnienie, podejde do neurologa i zapytam się co mam robić...bo naprawde idzie zwariować...
Nie chce przez 2,5 miesiąca do momentu rezonansu być na lekach przeciwbólowych które i tak tylko delikatnie tłumią ból.
Dziękuje ślicznie za odpowiedzi. Odpowiedz Cytuj
16 lis 2012 - 19:58:10
Obawiam się również tego iż wezwą mnie na komisję lekarską. Od 11 października jestem na zwolnieniu.Jak wspomniałam wcześniej pracuje na warzywniaku...więc nie wyobrażam sobie powrotu do pracy na chwilę obecną. Bo pewnie dzień albo dwa i nie będę mogła się ruszać. A z zusem różnie bywa... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 lis 2012 - 20:59:54
No myślę, że kontroli zus nie musi się Pani obawiać bo w takiej sytuacji jak najbardziej są podstawy do przebywania na zwolnieniu chorobowym. Odpowiedz Cytuj
17 lis 2012 - 04:18:59
Moim zdaniem ZUS moze sie przyczepic po 3 miesiacach, z tego co piszesz nie wykonano badan podstawowych przy dolegliwosciach bolowych kregoslupa...czyli rtg. ZUS nie uwierzy na slowo, ze boli.. Odpowiedz Cytuj
17 lis 2012 - 19:40:35
Tego się właśnie obawiałam..stąd moje obawy. Może napomknąć lekarzowi o tym...Ja już sama nie wiem. Te bóle są straszne, nie ma mowy bym wytrzymała pracę na warzywniaku ...do lutego do rezonansu... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 lis 2012 - 20:35:54
Może Pani oczywiście porozmawiać na ten temat z lekarzem, ale nie wydaje mi się aby były podstawy do podważania zwolnienia. RTG zwykle i tak niewiele wnosi, a lekarz prowadzi swoją dokumentację i jest tam napisane, że zgłasza się Pani z powodu takich a takich dolegliwości i oczekuje na dodatkowe badania. Odpowiedz Cytuj
18 lis 2012 - 03:03:57
Ja moge sie zglaszac 5 razy dziennie z takich i takich powodow do lekarza, i zaden lekarz nie powinien mi odmowic pomocy skoro mowie ze boli...bez doslownego obrazu lekarz tego nie widzi....w moim przypadku mialam wykonane 6 lat temu...wpierw, rtg....rezonas..scyntygrafie calego koscca...i niesttety rtg i scyntygrafia daly wyniki niestabilnosci krekow szyjnych cofnietej kyfozy i lordozy...rezonas byl ok.... Odpowiedz Cytuj
18 lis 2012 - 14:12:11
No tak to prawda. No cóż porozmawiam z moim lekarzem. Zobaczymy.Bo mam dość..dzień w dzień przeciwbólowe. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.