Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 sie 2009 - 15:51:47
Bardzo proszę o poradę z powodu bolu palców u nóg bo już nie mogę wytrzymac.Nie mogę chodzic a ból jest wprost nie do wytrzymania,palący jakby ktoś palce obcinał.Natomiast palce u rąk to drętwienie a następnie pieczenie ogniem. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 sie 2009 - 09:53:53
ile masz lat?
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki?
od jak dawna masz te dolegliwości?
czy palce puchną, są zaczerwienione lub bardzo ciepłe?
czy bolą lub puchną też inne stawy? kolana? biodra? kręgosłup?
czy jak wstajesz rano musisz się najpierw rozruszać?
czy w nogach też czasem czujesz drętwienia?
czy zdarzają się gorączki niewiadomego pochodzenia?
jakieś nietypowe zmiany na skórze?
masz jakąś wadę postawy? wadę kręgosłupa?
jaką masz pracę? Odpowiedz Cytuj
14 wrz 2009 - 13:11:42
Witam!
Mam 23 lata pracuje w fabryce jedzenia ( takze pracuje w zimnie , gdyz w ok. 10 stopniach) dotykam zimnego jedzenia i tak 10 godizn dziennie. o jakiegos czasu ok roku mam nawracajace puchnace palce u dloni i wyskakuja plamy czerwone na nich ktore wygladaja jak ukaszenie przez komara tylko sa czerwone cale i twarde troszke. podejzewam ze sa to problemy z krazeniem ale nie jestem pewna.dlonie mam caly czas zimne - caly rok (stopy z reszta tez).co to moze znaczyc? za miesiac wybieram sie dopiero do lekarza wiec prosze o odpowiedz bo nie wiem co z tym robic(palce puchna mi zazwyczaj po pracy , jak mam weekend to mi to znika a pozniej znowu pojawia, kiedys mialam cos takiego raz na 2 tyg a teraz jest to prwie caly czas. ledwno w weekend mi to zniknie a tu znowu do pracy trzeba isc i znowu sie pojawia. prosze o rade. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
14 mar 2011 - 22:53:40
Mam identyczny problem jaki został opisany powyżej... pomóżcie!!! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 mar 2011 - 14:56:45
czyli generalnie jak masz przerwę od pracy to się poprawia, gdy wracasz do pracy to wszystko od nowa? tak?
może to być od pracy jakieś przeciążenie, mogą być problemy krążeniowe, co zdarza się stosunkowo często
nie leczysz się u reumatologa? bo niekiedy może to być przejaw choroby reumatologicznej
z kręgosłupem masz jakieś problemu? bóle pleców? zwłaszcza takie promieniujące do kończyn? Odpowiedz Cytuj
15 mar 2011 - 23:50:39
U mnie problem wystepuje non stop niezaleznie od tego czy jestem w pracy czy nie. Prace mam biurową i nie mam stycznosci z jakąkolwiek chemią. Z krążeniem i ciśnieniem u mnie wszystko w najlepszym pożądku i nie mam reumatyzmu. Z kręgosłupem tez raczej wszystko ok... jakis czas temu mialem ogromne bóle w dolnej czesci kregoslupa i wyleczylem sie lekiem "Olfen"... od tamtej pory nic mi nie jest. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 mar 2011 - 01:14:40
Casper:
a takie zaczerwienienia jak opisuje Twój poprzednik także masz?
puchną Ci te palce? robią się blade, sine lub przekrwione?
od kiedy w ogóle tak masz?
jaki to jest rodzaj bólu? pieczenie? kłucie? inne? to są tylko palce? które? Odpowiedz Cytuj
16 mar 2011 - 03:08:26
Napuchniete dlonie i czerwone plamy wraz z dziwnymi pecherzami tak jak po ugryzieniu komara... wystepuje to tylko po zewnetrznej stronie dłoni jak i palcow. Lecze sie obecnie na helicobakter lecz moje problemy zaczely sie duzo wczesniej... odkad biore antybiotyki to problem wystepuje od czasu do czasu... mniej wiecej dwa razy na dzien. Odpowiedz Cytuj
16 mar 2011 - 03:11:58
...jeśli chodzi o ból to raczej jest to swedzenie, jak ściskam dłonie to jest to ból uciskowy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 mar 2011 - 19:14:35
Casper:
szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o czymś takim jak opisujesz, wydaje mi się że to raczej nie jest związane z Helicobacter pylori i problemami żołądkowymi, może masz możliwość zrobienia zdjęcia, zamieszczenia na jakimś serwerze to prezentowania zdjęci i wysłania nam tutaj linka do tego zdjęcia tak aby można było to obejrzeć, po samym opisie trudno sobie dokładnie wyobrazić jak to wygląda Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.