Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 lis 2012 - 15:27:20
Mam taki trochę dziwny problem w czerwcu tego roku pracowałam jako kelnerka w restauracji pewnego dnia po pracy na drugi dzień rano spuchła mi noga. Myślałam, że to z przemęczenia bo mieliśmy wesele dośc duże. Jednak z dnia na dzien ból się nasilał a stopa robiła się coraz większa, sina i sztywna. Na początku spuchnięte były palce i częśc przy palcach. Póżniej przesunęło się opuchnięcie na kostke, następnie na dużego palucha, achillesa i całe śródstopie. Stopa ogólnie jest spuchnięta na dzień dzisiejszy cała. Byłam u jednego ortopedy stwierdził zmęczeniowe złamanie i że po dwuch tygodniach przejdzie, jednak nie polepszyło się. Wyniki od chirurga wyeliminowały dnę moczanową. Na zdjęciach wychodzi wszystko ok. W szpitalu zrobili mi rezonans magnetyczny jednak wszystko wyszło ok. Choroby reumatologiczne lekarz też mi wykluczył. Jest listopad a noga dalej nie jest zdrowa. Ortopeda w szpitalu przepisuje mi leki przeciwzapalne jednak jak się kończą ból powraca. Zaczyna mnie już bolec żołądek nie mogę przecież do końca życia prac tabletek. W szpitalu mówią że ze strony ortopedycznej nie mogą nic więcej zrobic bo wszystko wychodzi ok i ze nie jestem pierwsza i nie ostatnia z takim czymś. Powiedział samo przyszło samo pójdzie. Podejrzewają że moga sie zbierac tam jakies plyny ale nie sa pewni skad i dlaczego. Ta dolegliwosc trwa juz 6 miesiecy nie moge byc ciagle na tabletkach albo lezec w lozku jak obecnie. W żadne obuwie nie wchodze i noga bardzo boli a lekarze nie umieją nic zdiagnozowac. Zaniedbuje zajęcia w szkole i w ogole wszystko bo nie da sie normalnie funkcjonowac. Prosze o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lis 2012 - 17:34:23
trudno mi tutaj coś doradzić, skoro piszesz że według lekarzy od strony ortopedycznej i reumatologicznej wszystko wykluczono
czy morfologia krwi jest prawidłowa? OB? CRP?
RF, ANA były badane?
czy jak rano się budzisz to czujesz że te drobne stawy są zesztywniałe? musisz je rozruszać?
chorujesz na coś przewlekle?
czy te problemy nie zaczęły się po jakiejś infekcji? zatruciu pokarmowym? zapaleniu oskrzeli? zakażeniu dróg moczowych?
ktoś w rodzinie leczy się u reumatologa? Odpowiedz Cytuj
15 lis 2012 - 13:30:58
Robilam krew, ob, mocz wszystko wychodzi ok. Sztywne były na poczatku, teraz raczej spuchniete moze troche sztywnieje przy achillesie bo nie moge normalnie pracowac stopa tylko chodze na sztywnej stopie. Na nic nie choruje, w ogole jestem osoba ktora raczej nie choruje zbyt czesto, ewentualnie lekkie przeziebienia kilku dniowe. Nikt chyba sie nie leczy u reumatologa u mnie w rodzinie, nie przypomianam sobie. A objawy staly sie z dnia na dzien, normalnie pracowalam nic mi nie bylo ddlatego wydaje mi sie to dziwne. Odpowiedz Cytuj
15 lis 2012 - 13:39:48
Robilam krew, ob, mocz wszystko wychodzi ok. Sztywne były na poczatku, teraz raczej spuchniete moze troche sztywnieje przy achillesie bo nie moge normalnie pracowac stopa tylko chodze na sztywnej stopie. Na nic nie choruje, w ogole jestem osoba ktora raczej nie choruje zbyt czesto, ewentualnie lekkie przeziebienia kilku dniowe. Nikt chyba sie nie leczy u reumatologa u mnie w rodzinie, nie przypomianam sobie. A objawy staly sie z dnia na dzien, normalnie pracowalam nic mi nie bylo ddlatego wydaje mi sie to dziwne. Odpowiedz Cytuj
15 lis 2012 - 13:39:48
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 lis 2012 - 22:40:46
a jaki lekarz wykluczył schorzenia reumatologiczne? reumatolog? ortopeda czy jeszcze jakiś inny? no bo taki obrzęk stopy czy kostki to właśnie albo sprawa ortopedyczna albo reumatologiczna
masz kłopoty z żylakami? z pajączkami na skórze nóg? czy masz tak że te obrzęki nasilają się po całym dniu, a rano po odpoczynku w pozycji horyzontalnej są wyraźnie mniejsze? Odpowiedz Cytuj
17 lis 2012 - 02:29:47
wykluczył reumatolog. z zylakami nie mam zadnych problemow. z obrzekami roznie jak jest wiecej wysilku to bardziej, jak leze to mniej boli po prostu, a spuchnieta jest caly czas i nie schodzi, czasami bardziej na noc a czasami bardziej nad ranem Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 lis 2012 - 10:25:13
mi jest trudno jednoznacznie powiedzieć co jest przyczyną tego obrzęku i bólu stopy, chociaż faktycznie bardziej to wygląda na stan zapalny niż jakieś problemy z niewydolnością żylną, moim zdaniem przyczyna jest jednak reumatologiczna albo ortopedyczna Odpowiedz Cytuj
17 lis 2012 - 14:39:35
tylko ze ortopeda i reumatolog powiedzieli ze wedlug nich wszystko jest ok i nie wiedza skad to sie bierze Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.