Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 lis 2012 - 22:40:33
Witam
Od 3-4 dni mam problem ze swędzącą moszną. Skóra moszny jest sucha i swędzi (przez dzień jest ok, ale wieczorem swędzenie jest odczuwalne w dosyć dużym stopniu). 2 tygodnie temu miałem operowaną przepuklinę pachwinową schodzącą do moszny, a klika dni po zabiegu cała moszna zrobiła się sina. Lekarz stwierdził że spłyneło tam trochę krwi ale krwiak się nie uformował. Zalecił Liotion1000 i ciasną bieliznę. Górna część moszny jest już ok, dolną jeszcze smaruję.

Zastanawiam się czy to swędzenie może mieć związek z tą krwią w mosznie ? Albo ewentualnie z pogorszeniem higieny tych okolic, gdyż siłą rzeczy po operacji szczególnie na początku gdy rana jeszcze krwawiła ciężko zachować tam higienę.

Dodam jeszcze że oprócz liotonu przyjmuję lekarstwa przeciwbólowe (paracetamol). Przez całe życie chodziłem w luźnej bieliźnie, a teraz od operacji w ciasnych slipach. Uczulenie na kurz i pyłki ale nigdy nie było objawów innych niż katar i łzawienie oczu.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki/porady. Nie wiem czy iść z tym do dermatologa, bo prawdę powiedziawszy lekarzy mam już dosyć ostatnio. Ale jeśli trzeba to oczywiście się wybiorę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lis 2012 - 10:17:34
a w tym miejscu gdzie odczuwasz swędzenie pojawiło się jakieś zaczerwienienie? skóra się łuszczy?
masz jakieś uczulenia? alergie?
trudno jednoznacznie powiedzieć, może to być jakieś uczulenie, podrażnienie, nie słyszałem aby takie coś związane było z wynaczynieniem krwi, trudno coś jednoznacznie powiedzieć, jeżeli nie będzie przechodziło to możesz pokazać się u dermatologa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.