Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fiona7
14 sie 2009 - 12:53:01
Od lutego(pół roku) biorę atenolol 25 na dobę+magefar B6 180-240mg. Od miesiąca bardzo źle się czuję: jestem osłabiona, wypadają mi włosy, mam zawroty głowy. Kilka dni temu zrobione wyniki krwi: żelazo 80,ferrytyna 32, hemoglobina, hematokryt,czerwone i białe krwinki w normie, MCH i MCHC lekko obniżone, MPV i PDW lekko podwyższone, TSH 1,7. Jednak zaniepokoił mnie znaczny spadek płytek krwi. Wynik z końca stycznia to 415tyś, z maja 245tyś, a obecnie 170tyś. Czy przyczyną tego spadku może być atenolol? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 tenia52
15 sie 2009 - 12:22:34
Wydaje mi się,że ten wynik ze stycznia był zawyżony. Za górną granicę normy liczby płytek krwi uważa się zwykle 350.000 w mm3 (w jednostkach układu SI: 350 x 109/l). Normy mogą się różnić pomiędzy poszczególnymilaboratoriami.Za dolną granicę normy liczby płytek krwi uważa się zwykle 150.000 w mm3 (w jednostkach układu SI: 150 x 109/l).Ale niech się wypowiedzą lekarze. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fiona7
15 sie 2009 - 12:51:32
Przepraszam, pomyliłam wartość drugiego wyniku. Jeszcze raz:
Wynik z końca stycznia to 415tyś, z maja 345tyś, a obecnie (oczątek sierpnia) 170tyś. Tylko pierwsze badanie było w innym labolatorium, dwa kolejne w tym samym.
Wiem, jakie są normy. Na szczęście jeszcze ostatni wynik mieści się, ale niepokoi mnie bardzo taki duży spadek w ciągu dwóch miesięcy. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 3797
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 sie 2009 - 15:02:31
z jakiego powodu bierzesz atenolol?
obniżenie poziomu płytek krwi nie jest raczej typowym działaniem niepożądanym atenololu, jednak każdy leka może na każdego z nas trochę inaczej działać, płytki masz jeszcze w normie, pierwszy wynik był wysoki ale był robiony w innym laboratorium na innym aparacie i może dlatego są tak wielkie różnice
każdy lek może wywoływać gorsze samopoczucie, musisz o tym porozmawiać z lekarze który go przepisał i może zdecyduje się zastąpić go czymś innym
w wynikach MCV jest w normie? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fiona7
18 sie 2009 - 06:06:06
MCV jest w normie (84). Przy poprzednich wynikach było 81,8 (podana norma 81-94).
Atenolol dostałam na kołatania serca i obniżenie wysokiego tętna.Echo w porządku, Holter z 1 ektopowym pobudzeniem komorowym. Na początku trochę mi pomagał, z czasem było coraz gorzej, bo strasznie obniżał mi ciśnienie i osłaiał. Teraz myślę, że przyczyną kołatań była poważny niedobór żelaza, ferrytyna była 6. Od kilku dni przestałam brać atenolol (po konsultacji u kardiologa). Alternatywnie przepisał mi procoralan, jakby tętno szalało.
Martwi mnie jednak coś innego. Co jakiś czas mam bardzo silne bóle mięśniowe, szczególnie nóg i rąk, czasem klatki piersiowej. Kłucie, pieczenie ciągnięcie, wrażenie jakbym dopiero co przebiegła maraton. Te dolegliwości nasilają się nocą, co prowadzi do kilkugodzinnej bezsennościi strasznego zmęczenia rankiem. Dbam o dietę, aby był w niej potas,łykam magnez, dużo piję mineralki. Robiłam badania krwi w kierunku chorób reumatycznych, wyszły ok.Test Elisa na boreliozę, przeciwciała ANNA, białko CPR, rezonans magnetyczny głowy, Doppler kończyn dolnych - wszystko w porządku. Ostatnio dowiedziałam się po TK, że mam wypuklinę w kręgosłupie szyjnym. Neurolog stwirdził, że powinna się samoistnie wchłonąć i , ze to nie może być przyczyna moich dolegliwości bólowych.
Proszę o radę co jakie badania powinnam zrobić, aby zdiagnozować przyczynę tych strasznych bóli. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 3797
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 sie 2009 - 20:23:53
w takim razie bardzo ciężko jest powiedzieć co może Ci dolegać, gdyż jak piszesz miałaś wykonany szereg badań i nic niepokojącego one nie wykazały

tak myślę jeszcze że być może Twoje dolegliwości spowodowane są jakimś lekiem?
jakie jeszcze inne leki bierzesz?
bierzesz coś na cholesterol? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fiona7
20 sie 2009 - 09:44:25
Tak jak pisałam od stycznia do tej pory nie brałam nic ponad atenolol i magnefar B6. Od kilku dni biorę jeszcze żelazo, aby jeszcze poprawić ferrytynę. Wyniki cholesterolu są bardzo dobre.
Muszę przyznać, że po odstawieniu atenololu czuję się znacznie lepiej. Więc być może część moich dolegliwości, to jego sprawka.
Jednak bóle w nogach , rękach a czasem w klatce wiele się nie zmniejszyły. Czy ich przyczyną może być kręgosłup? Tak jak pisałam na TK kręgosłupaa szyjnego wyszła "wypuklina szerokopodstawna tylno-lewostronna tarczy międzykręgowej C5/C6 z odcinkową kompresją worka oponowego, bez kolizji z korzeniami nerwowymi". Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 3797
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2009 - 12:49:06
skoro neurolog stwierdził że ta wypuklina nie powinna mieć wpływu to pewnie tak jest, nie uciska ona na korzenie nerwów ani nie modeluje samego rdzenia kręgowego więc to raczej nie to

czy tym bólom nóg towarzyszą drętwienia i pieczenie?
czy nogi są czasem sine lub blade?
czy podczas spoczynku bóle się nasilają a podczas ruchu ustępują?
czy nasilają się one w nocy?
czy utrudniają zasypianie? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fiona7
23 sie 2009 - 15:54:26
Bólowi towarzyszy uczucie ciągnięcia i coś jakby pulsowanie.Z reguły mam wiecznie zimne stopy i blade, czsem sinawe nogi. Nie mam żylaków, nigdy nie miałam urazów typu złamanie czy skręcenie. Nie zauważyłam, aby ruch łagodził te dolegliwości, czasem nawet nasila. Najbardziej dokuczją mi te bóle wieczorem i nocą. Ostatnio zakupiłam do smarowania żel Sapoven T i zaczęłam łykać (za radą reumatologa) Myalgan i te dolegliwości znacznie złagodniały. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 3797
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sie 2009 - 21:12:50
skoro leki pomagają to leczenie jest trafione, chociaż dalej ciężko powiedzieć co może być przyczyną Twoich dolegliwości bólowych

puchną Ci nogi?
puchną jakieś konkretne stawy?
masz problemy z miażdżycą?
masz problemy z krzepliwością krwi?
palisz papierosy?
przyjmujesz środki antykoncepcyjne?
jesteś cukrzykiem? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fiona7
25 sie 2009 - 12:25:48
Nie jestem cukrzykiem, nie palę, ani nie biorę pigułek anty. Nie piję także kawy ani alkoholu.
Czasem mam opuchnięte nogi, chyba najbardziej kostki. Być może kilka godzin dzienie pracy przy komputerze przyczynia się do bólu nóg. Nie miałam nigdy problemów z krzepliwością krwi. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.