Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 lis 2012 - 00:32:21
Witam serdecznie. Jestem mężczyzną, wiek 33 lata, wzrost 181 cm, waga 73 kg, przebywam w Wielkiej Brytanii. Pisałem już na forum o moich dolegliwościach z którymi borykam się od lipca zeszłego roku. Dostałem wtedy jakiś atak. Myślałem że to coś z sercem więc wezwałem ambulance. Zabrali mnie do szpitala, pobrali krew do badania, prześwietli klatkę piersiową i po 3-ech godz puścili do domu mówiąc, że to nic związanego z sercem. Po kilku dniach podczas urlopu w Polsce zrobiłem badania: krwi, moczu, kału, ekg, echo serca. Wszystkie wyniki, poza niedoborem magnezu, były ok. Lekarz rodzinny stwierdził, że to nerwica. W marcu tego roku zaczęły się problemy trawienne. Ciągłe wzdęcia brzucha, skurcze podbrzusza i pod lewym żebrem, papkowate i wodniste biegunki, stolec jest błyszczący, obecność śluzu, czasami niestrawione resztki jedzenia. Problemy te trwają do dziś. Lekarz GP też twierdzi, że to nerwica. Robiłem kilka m-cy temu kolejne badania krwi, kał na obecność krwi i USG jamy brzusznej i wszystko ok. Już się pogodziłem z myślą, że to nerwica, ale od tygodnia odczuwam częste mrowienie i drętwienie rąk od łokci w dół, nóg i czasami mrowienie na głowie. Do tego czasami puchną i bolą mnie stawy, np tydzień temu palec wskazujący lewej ręki (był tak opuchnięty, że nie mogłem go zgiąć, gorący) i jednocześnie palec u nogi. Nachodzą mnie teraz myśli czy to nie stwardnienie rozsiane, czy nie zrobić badania rezonansem magnetycznym, albo prześwietlenie kręgosłupa bo pobolewa mnie cześć szyjna i piersiowa. Bardzo mocno odczuwałem to drętwienie dzisiaj po przebudzeniu. Proszę o jakąś radę, czy moje podejrzenia, że może to być stwardnienie rozsiane, są uzasadnione? Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 lis 2012 - 00:43:50
nie widzę u Ciebie podstaw do tego aby podejrzewać stwardnienie rozsiane, takie drętwienia zlokalizowane w różnych częściach ciała wcale nie wskazują jeszcze na to schorzenie, moim zdaniem nie masz powodów do tego aby podejrzewać że to właśnie ta choroba i szkoda pieniędzy na prywatne badanie MRI
co do obrzęku i zaczerwienienia stawów to może jeżeli zdarzy się to ponownie to pokaż się z tym u lekarza, może zrobi badania pod kątem zapaleń stawów Odpowiedz Cytuj
07 lis 2012 - 22:17:27
Właśnie byłem u lekarza tydzień temu z tym opuchniętym palcem. Lekarz zapytał co zrobiłem z tym palcem, upewnił się, że to nie złamanie, zalecił ibuprofen 400mg 2 razy dziennie i jak nie przejdzie to za 4 dni znowu do lekarza. Przeszło po dwuch dniach. Nie zaproponował żadnego badania mimo, że mówiłem że powtarza się to co 2 miesiące. Tak sobie myślałem, że to mrowienie i drętwienie ma coś wspólnego z moimi stawami, że może to ta choroba. Jeżeli chodzi o to badanie pod kątem zapalenia stawów, to czy należy je wykonać w monecie kiedy jest stan zapalny? A może mogę je wykonać w dowolnym momencie? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 lis 2012 - 00:29:52
myślę że jeżeli szuka się przyczyny stanu zapalnego to takie badania jak (morfologia krwi, OB, CRP, badanie moczu, RF, ANA) dobrze jest wykonać właśnie w trakcie zapalenia, czasami również oznacza się kwas moczowy pod kątem dny moczanowej ale właśnie w fazie remisji (ustąpienia objawów), najlepiej jednak aby to Twój lekarz Cię pokierował i zlecił odpowiednie badania, bo tak na własną rękę czasami można niepotrzebnie zmarnować pieniądze Odpowiedz Cytuj
08 lis 2012 - 02:26:09
Nerwica nerwica..zapewne jest...co do puchniecia, problemy z kregoslupem, zaloze sie ze po wykonaniu zdjecia rtg kregoslupa wyjda zmiany ... moze za duzo komputera..znaczy klawiatury, telefonu... to wszystko ma wplyw na to. badania sa ok, czyli zmiana trybu zycia, innej rady nie ma. Odpowiedz Cytuj
11 lis 2012 - 03:11:20
Nie spędzam dużo czasu przed komputerem. Mam jakieś skrzywienie kręgosłupa ,co stwierdził doktor kilkanaście lat temu, ale nie odczuwałem jakichś dolegliwości z tego tytułu. wczoraj w nocy znowu obudził mnie ból palca u lewej stopy, spuchł i przez chwilę miałem problem z chodzeniem. Akurat znowu trafiło na weekend i w poniedziałek już przejdzie i jeżeli nawet lekarz da mi skierowanie na badanie krwi to muszę na nie czekać ponad tydzień...,Angielska służba zdrowia. No i to mrowienie, ciągle je odczuwam na dłoniach (palce, zewn i wewn strona dłoni, nadgarstki i czasami trochę wyżej, ale nie powyżej łokci)to tak jakby na skórze dłoni. Na stopach też to odczuwam ale nie tak jak na dłoniach. Czasami mam wrażenie jakby moje nogi były przemęczone. Dzisiaj zdrętwiał mi prawy policzek i utrzymywało się to ponad 2 godziny. odczuwałem czasami chwilowe mrowienie w kończynach, np podczas tych moich chwilowych ataków nerwicy, ale to było chwilowe, a teraz trwa to ponad tydzień. boję się żeby to nie było SM. Czy to mrowienie może mieć coś wspólnego z tymi stawami? Akurat ostatnio jedno i drugie wystąpiło jednocześnie. Może ten mój układ nerwowy nawala. Wydawało mi się, że ta nerwica się ostatnio uspokoiła, nie mam takich ataków jak kilka m-cy temu. Od kwietnia biorę regularnie magnez, ale to nie ma chyba nic wspólnego z tymi mrowieniami. Nie chciałbym lekceważyć tych objawów, bo może się okazać, że to coś poważnego. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lis 2012 - 10:38:18
moim zdaniem nadmiernie się przejmujesz i to jest główny problem, drętwienia, mrowienia najprawdopodobniej wynikają z nerwów, w stwardnieniu rozsianym sprawa wygląda inaczej
co do obrzęku stawów to jeżeli się to powtórzy to po prostu pokaż się z tym u lekarza, nie panikuj, nie przejmuj się tym zbytnio, nic nie wskazuje tutaj jeszcze na żadna poważną chorobę Odpowiedz Cytuj
28 mar 2013 - 21:57:05
witam, mam te same mrowienia tyle ze głównie w ręce i czasem nogach, czasem mrowi dolna warga tak minimalnie, i bylam u lekarki tez wmawiala nerwice ale ja szukalam po internecie i to jest tęzyczka moze ona byc wywolana przez nie tylko niedobor magnezu ale i wapnia, gdyz wchlanianie wapnia uzaleznione jest od poziomu magnezu, i sam magnez tez jakby pomaga ale nie na dlugo, i tak naprawde to niedobor wapnia to wywoluje i nastepnie pobiera wapn z kosci i dlatego bola stawy, mnie tez zaczol nagle mocno bolec kregoslup w szyi i ledzwiach, zeby staly sie nadwrazliwe, i kolana zaczely szczykac, zaczelam brac wapn i magnez, oraz witamine D gdzyz ona tez wplywa na przyswajanie, ale narazie jescze drgania nie minely bo biore wapn dopiero od 2 dni, a i mam problem z jelitami bo od 2 lat mi sie odbija i tez nie wiem co jest przyczyną, i moze to powodowac zle wchlanianie, moze mam pasozyty albo candida grzyba. Jestem ciekawa czy ci przeszly mrowienia. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
28 mar 2013 - 22:19:49
Witam, a czy rzeczywiście w badaniach potwierdzono, że ma Pani niedobór wapnia lub magnezu?? czy konsultowała się Pani z endokrynologiem w tej sprawie?? czy stosuje Pani jakąś dietę, która mogłaby powodować takie niedobory?? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.