Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 lis 2012 - 09:46:35
Witam, ostatnio zauwazylem u siebie w lini języczka podniebiennego zgrubienie ( wrasta w jego tylna sciane i biegnie gdzieś w góre. Mam 17 lat, od dluzszego czasu mam problem ze splywajaca wydzielona z nosa, bardzo czesto choruje, czasem boli mnie gardlo i mam lekka chrypke. Czy to może być nowotwór gardła ? [img26.imageshack.us] - dokładnie tak. Byłem u laryngologa, przy badaniu nic nie mówił. Miałem robiona morfologie, CRP - wszystko idealnie. Nawet jednego odchyłu od normy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Odpowiedź:
Witam, trudno mi bez oglądania powiedzieć co to za zgrubienie, ale myślę, że jeśli laryngolog nie zauważył niczego niepokojącego to widocznie nie jest to nic poważnego i niebezpiecznego, a na pewno nie rak. Gdybyś zauważył, że to się powiększa, zaczyna jakoś źle wyglądać to wtedy trzeba się udać jeszcze raz do laryngologa na konsultację, a jeśli nic takiego nie będzie się działo to po prostu się tym nie przejmuj. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 lis 2012 - 13:33:26
Witam, dziękuje za odpowiedz. Niestety nie jestem w stanie tego zobaczyć bo to biegnie od niewidocznej strony języczka w góre. Pani laryngolog badała mnie, wkładała mi do gardła lusterko i oglądała. Powiedziała, że to normalne. Ale ja jestem osobą której trzeba kilak razy powtórzyc, że jest ok. W zasadzie to na siłe doszukuje u siebie chorób. Zaniepokoiła mnie lekka chrypka. Może być to spowodowane nadmiarem wydzieliny? Boli mnie jeszcze gardło - w zasadzie sam nie wiem czy to gardło - bardziej w okolicy węzłów chlonnych ( pod żuchowa - mże dlatego, że wychodzą mi zęby mądrości) Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za odpowiedz ! smiling smiley

Odpowiedź:

Rozumiem, że wizyta u laryngologa była związana z jakąś niedawną infekcją. Jeśli tak to bóle gardła, czy węzłów, a także nadmierna wydzielina może być jeszcze pozostałością po niej. Naprawdę nie ma powodu się przejmować, skoro specjalista nie stwierdził niczego niepokojącego. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 lis 2012 - 22:13:32
Wizyta była związana z tym, że bardzo często choruje. Brałem 2 antybiotyki Azycyne 500mg i bactrim. Dzisiaj była u mnie ciocia - lekarz. Powiedziała mi ze to jest 3 migdał ( w czesci nosowej gardla ) i on zanika z wiekiem..

Odpowiedz:
W takim razie nie wykluczone, że to właśnie migdał gardłowy (tak zwany trzeci migdał) rzeczywiście ulega on najczęściej zanikowi u dorosłych. Tak więc nie ma powodu do obaw, nie jest to nic groźnegosmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 lis 2012 - 17:39:36
Witam, mam do Pani jeszcze jedno pytanie. Czy ból pod żuchwą po obu stronach może być spowodowany wychodzeniem zębów mądrosci? Nie mam powiększonych węzłów, czuje tylko ból - nie jest on stały. Może Ciężko to nazwać bólem - bardziej taki dyskomfort - jak odczuwamy po np przeciążonym mięsniu. Czasem lekko poboli. Pozdrawiam!

Odpowiedź:
Witam, nie jest wykluczone, że ten dyskomfort jest wywołany rosnącymi zębami. a czy dziąsła nad nimi są opuchnięte i bolesne, czy też te zęby już się wyrżnęły i już je widać?? A co do grzybicy to raczej nie ona jest przyczyną tych dolegliwości. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 lis 2012 - 17:44:07
Witam, mam do Pani jeszcze jedno pytanie. Czy ból pod żuchwą po obu stronach może być spowodowany wychodzeniem zębów mądrosci? Nie mam powiększonych węzłów, czuje tylko ból - nie jest on stały. Może Ciężko to nazwać bólem - bardziej taki dyskomfort - jak odczuwamy po np przeciążonym mięsniu. Czasem lekko poboli. Pozdrawiam!

Odpowiedź:
Witam, nie jest wykluczone, że ten dyskomfort jest wywołany rosnącymi zębami. a czy dziąsła nad nimi są opuchnięte i bolesne, czy też te zęby już się wyrżnęły i już je widać?? A co do grzybicy to raczej nie ona jest przyczyną tych dolegliwości. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
09 lis 2012 - 08:18:31
2 tygodnie temu, raptownie spuchło mi prawe dziąsło i bolało tak, że lód i tabletki przeciwbólowe nie pomagały. Trwało to około 5 godzin. Ból ustał, następnego dnia opuchlizna powoli schodziła, aż zeszła. Z lewym dolegliwości były mniejsze. Zęby jeszcze nie wyszły, ale jak dotykam mocniej dziąsło to wydaje mi się, ze je czuje. Dodatkowo, mam dziwny prawy węzeł chłonny.. może nie jest powiększony ale raz jest pod żuchwą, raz niżej i go czuć. Nie boli jak dotykam, da się nim łatwo poruszać. Odczuwam też dyskomfort, drapanie w gardle, i często gdy mowie - pojawia się chrypka - muszę wtedy "przechrząknać" żeby mówić dalej. Jak wspomniałem miałem robione: aspat, lipaza, asmat, CRP, morfologie ogólną. Wszystko idealnie - tak powiedział lekarz rodzinny, że wyniki super ( żadnej wartosci nie miałem ani za wysokiej, ani za niskiej ( większość mieściła się równo w połowie). Morfologie ogólną, hormony i inne wskaźniki, a także mocz wykonywałem w sierpniu - też super. A ja cały czas odczuwam dolegliwości - a głównym problemem jest to, że lekarze zbytnio nic nie mówią, a w internecie wpisując objawy w wyszukiwarkę wyskakują od razu choroby nowotworowe. Stąd też moje nieustanne zmartwienia sad smiley sad smiley Pozdrawiam, Kuba!

Odpowiedz:
W takim razie tym bardziej ból pod żuchwą, powiększone węzły mogą być wywołane tymi wyrzynającymi się zębami, tak więc po prostu jakoś musisz to wytrzymać. Co do chrypki to być może jest to jeszcze pozostałość po tej przebytej niedawno infekcji o której pisałeś. Jeśli gardło obejrzał laryngolog i nie stwierdził patologii to naprawdę nie przejmuj się rakiemsmiling smiley i nie czytaj na temat chorób i najlepiej postaraj się o nich w ogóle nie myśleć tylko zająć czymś interesującym, bo jak człowiek tak się doszukuje to zawsze sobie coś znajdzie i później niepotrzebnie się zamartwiawinking smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.