Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 sie 2009 - 15:56:48
Witam, pisze w sprawie mojej siostry. bardzo sie o nią martwie. Cały dzień ma zdrętwiałą lewą ręke, tak jak by od palca po nadgarstek. Kiedyś miewała też coś podobnego ale szybko ustępowało po godzinie, czasem szybciej.lecz dzisiaj utrzymuje sie to cały dzień, ta ręka utrudnia jej wykonywanie ruchów,tak jak by nie mogła ruszać palcami. kiedyś slyszalam ze to może byc przyczyną od serca,dodam ze siostra tak jak ja ma zespół barlowa, chociaz wątpie w to ze to moze byc tego przyczyna.Dodam że moja Siostra nie uderzyla sie w tą reke, poprostu gdy rano poszla do pracy odczuła drętwienie. prosze o pomocsad smiley i czy mamy udać sie do lekarza? co moze byc tego przyczyna?sad smiley Odpowiedz Cytuj
13 sie 2009 - 02:22:07
Dodam że siostrze utrzymuje się to już 4 dzień sad smiley i nie ma żadnej poprawy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 sie 2009 - 07:57:47
tak, na pewno siostra powinna udać się do lekarza z tym problemem
czy drętwieje tylko ta jedna ręka?
zawsze drętwiała ta ręka a nie żadna inna część ciała?
czy ręka jest osłabiona? na przykład czy trudno siostrze unieść szklankę z wodą?
czy nie pojawiły się jakieś problemy ze wzrokiem? zawroty głowy?
czy siostra ma jakieś kłopoty z kręgosłupem? Odpowiedz Cytuj
17 sie 2009 - 02:46:49
tak, ręka jest osłabiona. Drętwieje jej tylko lewa ręka i nigdy wcześniej nie miała żadnego podobnego problemu. problemów ze wzrokiem nie ma. a co do kręgosłupa, często boli ją w odcinku lędźwiowym, ale możliwe ze jest to spowodowane siedzącą pracą, no i ma skrzywienie( lewostronne)ale diagnoza była postawiona dość dawno, jak jeszcze była dzieckiem i od tamtej pory u ortopedy już się nie pokazywała. do jakiego lekarza ma sie wybrac? ortopeda? czy najlepiej w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 sie 2009 - 18:12:45
ręka dalej drętwieje?
jest osłabiona?
czy drętwieją jakieś konkretne palce czy wszystkie?
czy drętwieje na przykład dolna część dłoni czy może grzbietowa?
na pewno pod uwagę trzeba wziąć ten kręgosłup, skrzywienie może powodować ucisk na korzenie nerwów, chociaż częściej dolegliwości dotyczą wtedy kończyn dolnych
drętwienie może być też spowodowane jakimś stanem zapalnym nerwów
myślę że wystarczy iść do lekarza rodzinnego na początek, jak nie będzie wiedział co robić to skieruje do neurologa, myślę jednak że najpierw będzie sam chciał poobserwować bo prawdopodobnie drętwienia ustąpią Odpowiedz Cytuj
19 sie 2009 - 12:05:15
tak, ręka dalej jest odrętwiała i osłabiona. Są momenty kiedy jest trochę gorzej, a czasem lepiej. dokładnie to dwa ostatnie palce są odrętwiałe od dolnej strony.bardzo często na tej ręce poniżej łokcia odczuwa pulsowanie, czy to może mieć związek z tą sprawa? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 sie 2009 - 15:49:23
na początek myślę że najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zbada i ewentualnie skieruje do specjalisty
co to za wada kręgosłupa? skolioza? jakiego odcinka kręgosłupa?
problem może być spowodowany właśnie chorobą kręgosłupa albo jakimiś problemami w kończynie górnej lewej, jakiś stan zapalny nerwu łokciowego, jakieś problemy ze stawami ręki, może jakiś przebyty uraz

może lekarz zdecyduje się zrobić prześwietlenie kręgosłupa, stawy łokciowego albo nadgarstka

często w takich przypadkach pomagają leki przeciwbólowe i przeciwzapalne ale to już powinien zalecić lekarz Odpowiedz Cytuj
11 gru 2009 - 19:33:13
Witam.
Mam 25 lat. Choruje od roku. Zaczęło się od głuchoty lewego ucha, utraty równowagi , bardzo strasznych bólów głowy, zaburzenia w mówieniu. Po roku czasu ważę 15 kg. jetsem bardzo słaba. Dzisiaj spotkało mnie w ciagu dnia coś o czym nigdy bym nie pomyślała. Przestraszyłam sie. Byłam wykrztwiona w kierunku lewej strony. Lewa ręka opadnieta. Nie mogłam nia nic zrobić, ale po godzinie czasu minęło. Zrobiłam się jakby śpiąca, słaba. jakbym nie kontaktowała . Chodziłam z kąta w kąt i zapominałam o tym, co mam zrobić...Wiele razy trafiło do omdleń...Proszę o pomoc .., co oznacza mój zły stan w którym jestem już bardzo długo? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 gru 2009 - 17:43:02
ile ważysz? 15 kg??
czy jakiś lekarz starał się Ciebie już zdiagnozować?
objawy masz poważne i na pewno trzeba to wyjaśnić, powinnaś się skonsultować z neurologiem, na pewno wskazane są tak zwane badania neuroobrazowe czyli tomografia komputerowa albo jeszcze lepiej rezonans magnetyczny
do tego badanie neurologiczne, EEG i podstawowe badania z krwi jak na przykład morfologia, wtedy może uda się wyjaśnić przyczynę Twoich dolegliwości Odpowiedz Cytuj
22 gru 2009 - 17:19:02
Po roku czas ważę 15 kg mniej. Same kości.Miałam robiony rezonans i wykryto zwężenie tętnicy kręgowej. Na dalsze tematy wolę osobiście korespondować.... Odpowiedz Cytuj
18 sie 2010 - 16:05:47
Witam, od kilku dni odczuwam dziwne mrowienie w lewej dłoni czy to oznaka jakiejś choroby, powinnam iść do lekarza? Dodam, że mam 22 lata, zażywam tabletki antykoncepcyjne i jak do tej pory na poważniejsze choroby nie chorowałam a pracę mam siedzącą i nie męczącą, pracuję w biurze. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2010 - 12:19:39
Agnieszka:
a tak dokładnie to w którym miejscu masz te drętwienia? czy dotyczą one tylko palców? na przykład dwóch ostatnich a może nie?
pojawiają się tylko w jednej ręce?
jak zginasz tą rękę w łokciu to dolegliwości się nasilają czy nie?
czy masz problemy z jakimiś bólami głowy?
miałaś ostatnio wykonywaną morfologię krwi?
próbowałaś stosować witaminy albo magnez? Odpowiedz Cytuj
08 maj 2012 - 22:22:47
Witam. Co to znaczy podejrzenie malformacji naczyniowej w obrębie koła tętniczego Willisa?Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 maj 2012 - 19:18:43
samo stwierdzenie "podejrzenie malformacji w obrębie koła tętniczego Willisa" oznacza że w tym układzie naczyniowym stwierdzono prawdopodobnie jakieś nieprawidłowości, ale stwierdzenie to nie precyzuje, o co dokładnie chodzi
koło tętnicze Willisa powstaje u zbiegu wszystkich dużych tętnic zaopatrujących głowę w krew
o dokładne wyjaśnienia trzeba pytać swojego neurologa Odpowiedz Cytuj
17 maj 2012 - 22:42:14
Na tą chwilę mam przepisany lek od Laryngologa Cavinton Forte i Nootropil. Jest stwierdzona głuchota lewego ucha. Troche się tym wszystkim nie pokoje ponieważ organizm daje wyraźne sygnały, że coś jest nie tak. Oprócz tego leczę ciągle antybiotykami prywatnie twarz. Często boli mnie głowa w dwoch konkretnych miejscach. jest to tył głowy i boli mnie albo po lewej , albo po prawej. jestem także skierowana na rezonans kręgosłupa odcinek C. Laryngolog mi przepisał także leki na katar wodnisty, ale nie pomagają. Często czuje się śpiąca mocno i przemęczona.Czasami czuje duże ciśnienie w głowie tak jakby miało mi rozsadzić głowy i to właśnie tył głowy.Do tego mam wyrośla kostne po 4 operacjach na stopie lewej. Czy są to zmiany łagodne nowotworowe?Noga ostantio jest opuchnieta i martwi mnie ból w okolicy śródstopia , ale jest to ból kości, a także w kolanach i także pod łopatkami.Proszę o jakąś radę. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
17 maj 2012 - 22:51:24
chciałabym dodać też, że ostatnio miałam często odruchy wymiotne. Stany podgoraczkowe wieczorami. Rano kiedy się budzę to czuję się jakoś tak dziwnie nie wiem jak to opisać. Często czuję jakbym leżała jak roślinka. Ostantio czułam jakieś dziwne prądy w nodze prawej i ręce. Ręce mam bezwładne często po przebudzeniu rano. Czasami jestem przestraszona takim stanem, bo nawet synek się wypowiadał, że ręce były lekkie, a są ciężkie. Martwi mnie duża ilść snu po czym i tak wyglądam na bardzo zmęczoną.Martwi mnie to, że nie mogę przytyć też i ciągle jestem osłabiona. Czasami czuje że coś się dzieje z ciałem, że nie czuję lewej strony ciała. Lekarz rodzinny stwierdził zmiany toczące się po lewej stronie twarzy.Oko lewe bywa mniejsze od prawego.Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
17 maj 2012 - 22:51:24
chciałabym dodać też, że ostatnio miałam często odruchy wymiotne. Stany podgoraczkowe wieczorami. Rano kiedy się budzę to czuję się jakoś tak dziwnie nie wiem jak to opisać. Często czuję jakbym leżała jak roślinka. Ostantio czułam jakieś dziwne prądy w nodze prawej i ręce. Ręce mam bezwładne często po przebudzeniu rano. Czasami jestem przestraszona takim stanem, bo nawet synek się wypowiadał, że ręce były lekkie, a są ciężkie. Martwi mnie duża ilść snu po czym i tak wyglądam na bardzo zmęczoną.Martwi mnie to, że nie mogę przytyć też i ciągle jestem osłabiona. Czasami czuje że coś się dzieje z ciałem, że nie czuję lewej strony ciała. Lekarz rodzinny stwierdził zmiany toczące się po lewej stronie twarzy.Oko lewe bywa mniejsze od prawego.Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
25 cze 2012 - 19:35:32
Witam, czy stosowanie leku cavinton przynosi jakieś rezultaty? jak dawkujesz lek? bardzo proszę o opinię.. Odpowiedz Cytuj
18 lip 2012 - 14:47:44
lek cavinton tak jak każdy należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, mojej babci lekarz przepisał tabletkę (10mg) cavintonu trzy razy dziennie czyli 30 mg/ leku na dzień Odpowiedz Cytuj
19 lip 2012 - 00:07:42
W między czasie wykryto u mnie również tarczyce. Cavinton forte już nie biorę ani nootropil ale pewnie Laryngolog przepisze. Zażywam także clemastinum , ale to od dermatologa i bylam w szpitalu i miałam niby wstrząs anafilaktyczny także dopiero będę robiła chyba testy na alergie oprócz tego mam wyraźnie powiększone węzły chłonne. i oprócz tego czeka mnie wizyta u Laryngologa, endokrynologa, onkologa, alergologa masakra tyle tych lekarzy chorób. i jestem skierowana na nakłucie lędźwiowe. Na początku była obserwacja w kierunku Sm. pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
18 sie 2012 - 23:39:42
Witam. W ostatnim czasie nasilają sięproblemy oddechowe. Częsty kaszel i uczucie czegoś w gardle oraz problemy z połykaniem , przełykaniem śliny i pokarmu. laryngolog przepisał mi leki Pecto Drill i Eurespal. Co to może być.Zostałam skierowana do pulmonologa i endokrynologa. Dwa razy już byłam w szpitalu na izbie przyjęć z trudnościami oddychania.pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
18 sie 2012 - 23:39:44
Witam. W ostatnim czasie nasilają sięproblemy oddechowe. Częsty kaszel i uczucie czegoś w gardle oraz problemy z połykaniem , przełykaniem śliny i pokarmu. laryngolog przepisał mi leki Pecto Drill i Eurespal. Co to może być.Zostałam skierowana do pulmonologa i endokrynologa. Dwa razy już byłam w szpitalu na izbie przyjęć z trudnościami oddychania.pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
30 sie 2012 - 20:44:43
anis a czy w Twoim przypadku cavinton forte przyniósł oczekiwane efekty? Odpowiedz Cytuj
01 wrz 2012 - 11:31:43
widzę, że w tym przypadku zanikają jedne objawy, pokazują się nowe. Ja stosuję lek Cavinton od ponad miesiąca - miałam problemy z lekkimi zawrotami głowy i szumem w lewym uchu. Laryngolog zalecił mi lek, stosuję regularnie i widzę efekty. Odpowiedz Cytuj
02 wrz 2012 - 10:49:46
czy stosujesz ten lek trzy razy dziennie ? Odpowiedz Cytuj
02 wrz 2012 - 21:01:27
Tak stosuję zalecaną dawkę - 1 tabl. (10mg) 3x dziennie czyli 30 mg/ leku na dzień Odpowiedz Cytuj
04 wrz 2012 - 14:28:54
a po jak długim czasie od stosowania cavintonu forte zaczęłaś odczuwac poprawę? Odpowiedz Cytuj
29 paź 2012 - 18:37:11
Witam.Mam pytanie. Mam 25 lat, od ok tygodnia jest mi codziennie bardzo slabo, szczegolnie wieczorami. od 3 dni zaczela mi dretwiec lewa reka no i do tego to oslabienie. dretwienie reki utrzymuje sie caly czas.lekarz stwierdzil zapalenie miesni, po samej rozmowie ze mna,a wyniki kry dopiero w piatek.Czy moge przestac sie obawiac ze to cos od serca? Skoro to zapalenia mięśni, to skąd te nagłe napady oslabienia? Odpowiedz Cytuj
31 sty 2013 - 19:09:35
Witam,
mam 20 lat i dość poważne problemy z kręgosłupem. Od dziecka mam skoliozę lewostronną, skręcenie miednicy w lewo, przez co jedną nogę mam krótszą, pogłębioną lordozę odcinka lędźwiowego, okrągłą kifozę odc piersiowego i płaską lordozę szyjną. Od października zmagam się z dość poważnymi bólami właśnie szyi, która to strzela na wszystkie strony. Od jakiegoś tygodnia mam lekkie lecz nieustanne drętwienie dwóch ostatnich palców lewej ręki, dzisiaj mi zaczął drętwieć środkowy. Drętwienie jest od strony dłoniowej, na całej powierzchni palców, najbardziej wyczuwalne na opuszkach. Czy może to mieć związek z bólami kręgosłupa szyjnego? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 lut 2013 - 19:27:21
Witam, jak najbardziej takie drętwienia palców mogą być spowodowane zmianami w kręgosłupie szyjnym. Zapewne jest Pani pod opieką neurologa, jeśli tak to proszę się z nim skonsultować, być może konieczny będzie rezonans kręgosłupa, żeby ocenić jak mocno są zaawansowane te zmiany i do jakiego leczenie Panią zakwalifikować. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.