Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 sie 2009 - 15:07:51
witam!
od pewnego czasu odczuwam piekący bol w klatce piersiowej, czasami mocniej sie nasila, ale przeważnie jest on stały-ale nie az tak bardzo bolesny. ostatnio doszedł do tego suchy kaszel i czeste odbijanie. odczuwam tez ból karku. jednak ból nie zwieksza sie podczas wysiłku lub głebszego wdechu. miesiac temu mialem robione EKG i wszytko było wporzadku. o czym te objawy moga swiadczyc????bardzo prosze o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 sie 2009 - 14:09:53
ile masz lat?
chorujesz na coś?
bierzesz jakieś leki?
czy odczuwasz czasem zgagę?
czy ból jest silniejszy rano? w pozycji leżącej?
napisz dokładniej w której części klatki piersiowej odczuwasz ten ból, czy jest to za mostkiem, bardziej z boku, a może z tyłu? czy ból promieniuje do pleców?
czy przy ucisku na klatkę piersiową ból nasila się?
czy odczuwasz jakieś drętwienia rąk, pleców, szyi lub nóg? Odpowiedz Cytuj
20 sie 2009 - 20:28:06
mam 27 lat , nie biore zadnych leków, ból jest umiejscowiony za mostkiem. czasami promieniuje do pleców, karku. przy naciskaniu nie jest wiekszy ani w pozycji leżacej. zgagi jako takiej nie mniewam. jakis czas juz nie odczuwam tego bolu. ale sa takie dni gdzie dokucza mi bardziej.co moze byc tego przyczyna? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 sie 2009 - 13:41:27
skoro EKG masz dobre to raczej nie jest to problem z sercem
masz nadwagę albo problemy z cholesterolem?
jaki charakter ma ten ból? czy jest to pieczenie, ściskanie, kucie a może coś innego?
masz jakieś problemy z kręgosłupem? np. skoliozę?
nie masz problemów z apetytem?
nie odczuwasz czasem dziwnego ssania w żołądku?
bóle mogą wynikać z problemów z żołądkiem, problemów z kręgosłupem, pod uwagę trzeba też wziąć przepuklinę rozworu przełykowego, którą można wykryć w USG Odpowiedz Cytuj
26 sie 2009 - 20:34:30
ból jest raczej piekący. nie mam nadwagi, choresterol w normie raczej. apetyt mi dopisuje. mam problemy z plecami, dość często chodzę na masaże, gdyż odczuwam ból, więc może to jest tego przyczyną Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 sie 2009 - 16:44:13
a więc tak, mi osobiście wydaje się że w pierwszej kolejności mogą to być problemy z żołądkiem, a więc refluks żołądkowo-przełykowy, często te bóle mylone są z bólami sercowymi i powodowane są przedostawaniem się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, co wywołuje ból

druga prawdopodobna możliwość to właśnie Twoje problemy z kręgosłupem
co dokładniej Ci dolega, czy masz jakąś wadę kręgosłupa? skoliozę? masz siedzącą pracę? albo coś dźwigasz? w której części pleców odczuwasz ból? bolą czasem barki, biodra albo kończyny? Odpowiedz Cytuj
01 wrz 2009 - 19:50:13
od około dwóch lat pracuje fizycznie, ta praca niekiedy wymaga przenoszenia dość dużych ciężarów i właśnie odkąd zaczołem tak pracowac , mam problem z kręgosłupem, ale nie odczuwam aż tak dotkliwych boli kończyn. co jest najlepszym sposobem usmierzenia dolegliwości związanych z refluksem??? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 wrz 2009 - 00:28:45
leczeniem refluksu żołądkowo-przełykowego powinien pokierować lekarz, w pierwszej kolejności lekarz musi faktycznie ustalić czy to jest to
a leczy się go przede wszystkim odpowiednimi lekami obniżającymi kwaśność soku żołądkowego albo zwiększającymi napięcie zwieracza przełyku Odpowiedz Cytuj
15 paź 2012 - 22:29:02
Witam, mam podobny problem co opisywała osoba wyżej. Mianowicie od 4 tygodni męczą mnie straszne bule po obu stronach klatki piersiowej, ból jest często piekący a rzadziej wręcz mnie zatyka, czasem miewam piekące bule za mostkiem. Do tego dochodzi drętwienie kończyn, lewej ręki, lewej nogi rzadziej wszystkich, do tego wszystkiego dochodzą jeszcze bule barków i pleców w okolicach łopatek. Cóż to może być? dodam jeszcze, że wydaje mi się, że przez to wszystko moje ciśnienie często skacze, raz moje serce uderza więcej niż sto razy na minute a raz bije strasznie wolno. Byłem dwa razy w szpitalu, gdzie prześwietlili mi klatkę piersiową i zbadali krew, ale niby to wszystko w normie i to reakcja stresowa. Trochę tego sporo ale bardzo bym prosił o poradę, jako że jestem poza granicami Kraju i pracuję na obczyźnie muszę mieć pewność czy powinienem wracać do Polski. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 paź 2012 - 23:26:20
a w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? przyjmujesz jakieś leki?
czy jesteś osobą nerwową? łatwo stresującą się? przejmującą się własnym zdrowiem?
czy pieczenie nasila się po obfitym posiłku? albo w pozycji leżącej?
czy wtedy gdy jesteś aktywny, nie myślisz o tym dolegliwości są mniejsze?
czy pieczenie/ból jest opasający? biegnie dookoła klatki piersiowej wzdłuż żeber?
czy coś w Twoim życiu zmieniło się w ciągu ostatnich tygodni? Odpowiedz Cytuj
16 paź 2012 - 17:10:06
Mam 21 lat, ogólnie to na nic nie chorowałem wcześniej, teraz właśnie zaczęły mi się te problemy z tymi dolegliwościami. Tak bardzo przejmuje się swoim zdrowiem, mam stresującą pracę i łatwo się denerwuje, po obfitym posiłku nic się nie nasila ale gdy leżę lub siedzę w pozycji gdzie jestem bardziej pochylony do przodu owszem, ból nie jest opasający a raczej punktowy, dokładnie w tych miejscach co opisywałem wyżej występuje dość często. Gdy jestem w pracy nie odczuwam by były to silne bule, czuje coś ale nie myślę o tym gdyż muszę wyrobić normę i o niczym innym nie myślę jak o pracy. W moim życiu zmieniło się tylko to, że wyjechałem do pracy poza granice kraju, trzy tygodnie było wszystko w porządku lecz teraz... tragedia. Nie bardzo wiem co mam robić, dwa razy będąc w szpitalu nie wykryli żadnych nieprawidłowości i to trochę zbija mnie z tropu Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.