Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 paź 2012 - 16:49:36
Witam Państwa

Jestem kobietą w wieku 68 lat.
Od przeszło miesiąca mam następujące objawy.

Objawy :
- ropna wydzielina odkrztuszana tylko w porze rannej
- niezbyt częsty lekko odrywający się kaszel
- lekka chrypka

W końcu sierpnia po powrocie z wakacji, gdzie miałam kontakt z małym chłopcem bardzo silnie kaszlącym, pojawiłam się u lekarza. Po osłuchowym badaniu lekarz nie znalazł żadnych zmian w oskrzelach i w płucach. Jednak w początkach września jeszcze ani nie odksztuszałam flegmy ani nie miałam chrypy. Męczył mnie wtedy kaszel i wtedy nie dostałam żadnego antybiotyku. Po dwóch tygodniach zgłosiłam się ponownie do lekarza – wtedy już pojawiła się flegma. Dostałam antybiotyk zbliżony do vibromycyny.
Kaszel zmniejszył się ale po niedługim czasie znów powrócił do stanu sprzed miesiąca. Po kolejnej wizycie dostałam skierowanie na rtg płuc i skierowanie do laryngologa.

Wynik badania rtg klatki piersiowej z października 2012 : „ Pole płucne o wzmożonym rysunku naczyniowo oskrzelowym. Przepona, kąty wolne. Sylwetka serca w granicach normy ”.

Poniżej podaje także wynik badania rtg klatki piersiowej z marca 2012 , który wykonałam składając wniosek do sanatorium a po kilku dniach przeszłam ostrą infekcję górnych dróg oddechowych (leczona wtedy była dwoma rodzajami antybiotyków) :

„ Pola płucne bez zmian ogniskowych. Wzmożenie rysunku oskrzelowego w okolicy przysercowej prawej. Przepona, kąty przeponowo – żebrowe wolne. Serce w granicach normy ”.

Obecnie lecze się ziołami i sokiem buraczanym oraz zażywam syrop Pecto Drill na rozrzedzenie wydzieliny. Biorę też olej lniany na wygładzenie nabłonka.
Wydzielina ropna rano jest jakby nieco mniejsza ale wciąż się utrzymuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 paź 2012 - 20:48:16
Witam, opisane przez Panią dolegliwości jak również rtg mogłyby przemawiać za przewlekłym stanem zapalnym oskrzeli i bardziej niż laryngologiczna wskazana byłaby konsultacja u pulmonologa. Myślę, że może Pani poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do pulmonologa, a póki co można stosować lek rozrzedzajacy wydzielinę. A inne sposoby jeśli tylko pomagają to nie widzę przeciwwskazańsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.