Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 maddd
12 paź 2012 - 18:45:06
Witam,
Otóż, piszę tutaj z problemem, który zaczął się u mnie wczoraj po przebudzeniu. Ale do meritum. Przez ponad 2 miesiące, brałem następujące leki: oriven75mg ( po 5 tygodniach dawka zwiększona do 150mg ), deprexolet10mg ( po 5 tygodniach dawka zwiększona do 30mg ), lorafen2,5mg i cloranxen10mg - doraźnie, w stresie - max 3-4 szt. na dobę. We wtorek, całkowicie odstawiłem leki i nie czułem żadnych objawów, związanym z odstawieniem (chyba jednak do wczoraj..?).
Wczoraj obudziłem się jak zwykle koło południa. Zaraz po przebudzeniu zaczęły towarzyszyć mi następujące objawy: dziwne pulsowanie w głowie, tak co 3,4 sekundy kilka nagłych uderzeń, czuję i słyszę jakiś dziwny szum, jak by mi coś do głowy napływało.. Przy tym kołatanie serca - ale nie zawsze. Wydaje mi się, jak bym miał zemdleć zaraz, robi mi się słabo i nieprzyjemnie. Te objawy uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Jako tako, fizycznie, nie odczuwam bólów głowy. Dodam, że jak się położę, to wszystko jakby zanika albo te pulsowania występują rzadziej. Wczoraj, miałem nadzieję, że jak rano wstanę to zniknie to wszystko, ale dzisiaj gorzej, przy tych pulsowaniach doszły uciski w klatce piersiowej, rękach i w głowie oraz uczucie zimna.
Moje pytania brzmią:
- Czy są to typowe objawy związane z odstawieniem antydepresantów ? ( Jeśli nie, to co może być tego przyczyną ? )
- Jeśli są to typowe objawy to kiedy znikną ?
- Czy powinienem pójść z tym do lekarza ?
Jeśli mieliście podobne problemy lub wiecie jak to rozwiązać, bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie… Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 paź 2012 - 08:53:20
Witam, odstawieniu antydepresantów rzeczywiście mogą towarzyszyć różne nieprzyjemne dolegliwości. Być może w tym przypadku odstawienie było zbyt szybkie i zamiast takiego radykalnego zaprzestania ich stosowania powinno się schodzić z nich stopniowo. Proponuję skonsultować się w tej sprawie ze swoim psychiatrą, on zadecyduje co robić dalej. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.