Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 paź 2012 - 17:55:48
Witam ,od 4dni mam spuchnieta lewa kostke i troche boli zwlaszcza jesli probuje poruszyc stopa i w nocy tez boli, nie doznalam zadnego urazu ,wiec nie mam pojecia czemu spuchla i boli , prosze o pomoc . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 paź 2012 - 08:25:19
Witam, a czy jest tylko opuchnięta czy też noga w tym miejscu jest sina, zaczerwieniona, skóra boli przy dotyku?? czy noga boli w tym miejscu tylko wtedy kiedy nią poruszasz, czy w spoczynku także?? Nie nosiłaś ostatnio jakiegoś nowego, ciasnego, niewygodnego obuwia, które mogłoby urazić kostkę?? Odpowiedz Cytuj
13 paź 2012 - 14:46:45
nie, stopa nie jest ani sina ani czerwona, nie boli przy dotyku, tylko podczas poruszania nia ,i na tej opuchnietej kostce jest widoczna zylka cienka i ciemna ale nie jest jakos na zewnatrz, tylko dobrze widoczna Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 paź 2012 - 21:32:03
Witam, to rzeczywiście nietypowe, ale na początek proponuję zakupić w aptece jakąś maść/żel przeciwbólową i przeciwzapalną i smarować nią kostkę, jeśli po kilku dniach objawy nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego. Odpowiedz Cytuj
19 paź 2012 - 08:35:41
Witam to znowu ja z tym samym ppoblemem a nawet wiekszym, tzn,kosta zaczela bardzo bolec nie moge stawac na tej stopie podczas spoczynku tez zwlaszcza w nocy boli tak ze nie moge sapac,jest opuchnieta,robie oklady z lodu, co to moze byc? prosze o szybka odpowiedz, pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 paź 2012 - 14:39:23
W takim razie należy udać się do lekarza rodzinnego, który po obejrzeniu stawu skokowego zadecyduje co robić dalej, być może konieczna będzie konsultacja z ortopedą lub reumatologiem. Bez badań niewiele niestety da się powiedzieć. Odpowiedz Cytuj
19 paź 2012 - 14:51:48
Dziekuje za szybka odpowiedzsmiling smileypozdrowienia Odpowiedz Cytuj
29 paź 2012 - 10:14:51
Witam,z ta bolaca kostka bylam na przeswietleniu i nic nie wyszlo,nie ma zadnego urazu,lekarz kazal odciazyc noge przez 5dni i tabletki przeciwzapalne.Po 1 tabletce przeciwbolowej tego samego dnia przestalo bolec i nie bolalo caly tydzien,ale po tygodniu znowu zaczelosad smileydzisiaj w nocy nad ranem obudzilam sie z duzym bolem kostki i tylniej czesci stopy, nie moglam poruszyc stopa,boli zwlacza przy poruszaniu palcami u tej stopy.Juz jestem bezradna ,rtg nie pokazuje zadnego urazu a tutaj bol dalej jest juz myslalm ze przeszlo a tutaj nawrot bolu.Dodam ze nadal biore tabletki przeciwzapalne ale to chyba nic nie dale tabletki przeciwbolowe tez nie dzialaja za bardzo .Prosze o jakas sugestie co to moze byc bo juz nie mam pojecia,ten bol ciagnie sie z przerwami od 3 tygodni.Dziekuje za odpowiedz. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
29 paź 2012 - 13:42:55
Witam, była Pani z tego powodu u lekarza rodzinnego tak?? jeśli leczenie nie pomogło musi Pani poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do ortopedy. To że w badaniu RTG nie widać żadnych zmian to nie znaczy, że wszystko jest w porządku, bo schorzenie może dotyczyć miękkich struktur stawu skokowego lub pochewek czy ścięgien, a tego nie widać w RTG. Musi Panią zbadać specjalista ortopeda i jeśli uzna za konieczne zaleci on na przykład rezonans stawu skokowego, który jest bardziej miarodajny w takich przypadkach. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.