Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 paź 2012 - 15:42:34
Witam serdecznie,
półtora tygodnia temu miałem wykonaną artroskopię barku, gdyż jak sama operacja wykazała - było poważne uszkodzenie przedniej części obrąbka, co powodowała ból podczas rotacji w stawie ramiennym i wyskakiwanie głowy kości ramiennej z panewki.
Zastosowano 2 implanty.
Moje pytanie brzmi, czy to normalne, że teraz jeszcze przy wstrząsach czuję ból, a o ruszeniu ramieniem nie ma mowy, bo nim po prostu nie władam?
Przez okres 4 tygodni rękę mam mieć w temblaku, a później rehabilitacja (ile ona będzie orientacyjnie trwała?), ale powyższe pytanie stawiam w ramach uspokojenia samego siebie, czy wszystko jest w porządku.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 paź 2012 - 15:57:05
Witam, niemożność ruchu i ból są normalne tak wcześnie po zabiegu. Jeśli chodzi o rehabilitację to może ona trwać nawet do 12 tygodni, natomiast wykonywanie wszystkich możliwych ruchów, również tych w których bark jest narażony na urazy będzie możliwe dopiero po pół roku. Tak więc trochę to potrwa. Odpowiedz Cytuj
03 paź 2012 - 20:54:51
A czy to normalne, że w tej chwili nie jestem w stanie podnieść ramieniem? Jest ono takie ociążałe i nie mam fizycznej możliwości do wykonania jakiegokolwiek ruchu? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 paź 2012 - 08:20:07
Tak, w tak wczesnym okresie po operacji jest to normalne, dopiero rehabilitacja po częściowym wygojeniu spowoduje, że możliwość ruchu będzie stopniowo wracała. Najpierw będą wykonywane ćwiczenia bierne, potem czynne i ręka powoli wróci do pełnej sprawności. Teraz póki co jest tam jeszcze rana, obrzęk i z tego względu nie ma możliwości ruchu. Odpowiedz Cytuj
15 paź 2012 - 12:15:51
czy po 3 tygodniach od operacji artroskopowej mam prawo czuć wciąż kujący ból w ramieniu podczas próby podniesienia ramienia choć troszkę do góry oraz niemożność ustawienia samodzielnie przedramienia prostopadle w stosunku do ramienia, nie mówiąc już o odwodzeniu (próba), ponieważ jest uczucie ciągnięcia w ramieniu? Czy to jest standardowe i rehabilitacja usunie ból i rozrusza rękę? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ jestem bardzo zestresowany całą tą sytuacją. Odpowiedz Cytuj
15 paź 2012 - 12:17:19
czy po 3 tygodniach od operacji artroskopowej mam prawo czuć wciąż kujący ból w ramieniu podczas próby podniesienia ramienia choć troszkę do góry oraz niemożność ustawienia samodzielnie przedramienia prostopadle w stosunku do ramienia, nie mówiąc już o odwodzeniu (próba), ponieważ jest uczucie ciągnięcia w ramieniu? Czy to jest standardowe i rehabilitacja usunie ból i rozrusza rękę? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ jestem bardzo zestresowany całą tą sytuacją. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 paź 2012 - 15:07:36
Witam, ręka była przez dłuższy czas po zabiegu unieruchomiona i to jest przyczyną tego, że ruchy są ograniczone. To właśnie rehabilitacja ma przywrócić sprawność ręki bo zabiegu i z pewnością tak będzie, także proszę poczekać na rozpoczęcie rehabilitacji. Póki co nie ma powodu do niepokoju. Odpowiedz Cytuj
16 paź 2012 - 14:13:43
Rozumiem. A ten obecny ból przy próbie poruszeniu ręką nawet o 2cm, używając mięsni ramienia jest bólem standardowym? Uczucia wrzynania się czegoś w ramię, ciągnięcie i jakby blokada? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 paź 2012 - 14:37:14
A czy ma Pan wyznaczoną jakąś kontrolną wizytę u ortopedy jeszcze przed rehabilitacją?? Bo generalnie to tak jak mówiłam tego typu dolegliwości mogą być po zabiegu, ale ostatecznie tylko ortopeda może ocenić po badaniu czy naprawdę wszystko jest w porządku. Odpowiedz Cytuj
18 paź 2012 - 10:31:39
a Odpowiedz Cytuj
18 paź 2012 - 10:53:07
Witam, 10 dni temu mialem rekonstrukcje obrabka tylno-dolnego stawu ramienno-łopatkowego w wyniku przebytego uszkodzenia. Po operacji nie miałem zadnego obrzeku, gdy po 2 dniach puscilo znieczulenie to bolalo, zwlaszcza w nocy, obecnie jest mozliwy maly bardzo powolny ruch zgiecia i odwodzenia ale bol dalej jest. Zalecenia doktora sa takie by 1,5 miesiaca nie ruszac, zero cwiczen, co mnie dziwi, aczkolwiek zaufam doktorowi ma duze doswiadczenie wiec napewno wie co robi. Mam orteze ustawiajaca reke w lekkiej elewacji przez 6 tygodni. Bol wydaje sie byc naturalny po operacji. Na youtube sa filmy gdzie chlopaki po tygodniu wykonuja czynne zgiecie i odwiedzenie, w naszym przypadku jest to niestety nie mozliwe, natomiast po 6 tygodniach cwicza juz z hantelkami, no ale kazdy przypadek jest inny i nalezy indywidualnie do tego podchodzic. Wiec glowa do gory i daj znac jak postepy smiling smiley) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
18 paź 2012 - 12:27:35
To prawda, każdy przypadek jest inny, a ja jeszcze dodam że są różne stopnie uszkodzeń obrąbka stawowego i w zależności od tego różne rodzaje zabiegów operacyjnych. W tych cięższych przypadkach powrót do sprawności (unieruchomienie i rehabilitacja) trwają znaczenie dłużej, tak więc cierpliwoścismiling smiley Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
18 paź 2012 - 14:57:59
Racja ,bark ma to do siebie ,że następuje samoistna regeneracja przy bezruchu,zaufaj lekarzowi i nie próbuj ruszać ręką a szybciej dojdziesz do pełnej sprawności. Odpowiedz Cytuj
23 lis 2012 - 19:25:33
Witam, od operacji mineło już ponad 6 tygodni, chodzę już bez ortezy, bezpieczny zakres ruchu, powolny to zgięcie do 90 stopni i odwiedzenie jakieś 30 stopni, byłem dziś u doktora i ku mojemu zdziwieniu powiedział że rehabilitacja nie będzie potrzebna, poprostu sama ręka ma dochodzić do siebie, nie wiem czy to normalne, w stawie zastosowano mi kotwice biowchłanialną juggerknota(jeśli przekręciłem nazwe to przepraszam) i moje pytanie jeest następujące, czy to normalne że po rekonstrukcji obrąbka nie ma konieczności rehabiltiacji? przeciez ja czuje ze reka jest oslabiona, masa miesniowa spadla, zakres ruchu nie za duzy..rozumiem ze potrzebny jest czas..ale jak się orietnuje to rehabiltiacja skraca czas powrotu do zdrowia, prosze o jakies wskazówki, opinie sugestie osoby które mają pojęcie na ten tematsmiling smiley pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
23 lis 2012 - 21:04:30
Rehabilitacją będą codzienne czynności jakie zwykle wykonuje się tą ręką /nie pamiętam czy to była lewa czy prawa/nie przyśpieszaj nic na siłę/,mięśnie stopniowo dojdą do normy przez kilka miesięcy,
jedynie bezpiecznie to możesz ściskać w dłoni takie specjalne kółko plastykowe /to twardsze/do kupienia w sklepach medycznych. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 lis 2012 - 21:10:43
Rzeczywiście zwykle zaleca się w takich przypadkach rehabilitację, ale być może ortopeda uznał, że nie należy niczego przyspieszać, bo to mogłoby zaszkodzić i że zakres ruchów i sprawność ręki powinna wracać do normy w swoim czasie wraz ze zwykłą codzienną aktywnością. Trudno mi tu oceniać tą decyzję, ale w końcu jest specjalistą w swojej dziedzinie więc chyba można mu zaufaćsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
25 lis 2012 - 11:01:42
Dziekuje dziewczyny za odpowiedź, będe informował co jakiś czas o postępach, póki co jako rehabilitace traktuje moczenie w basenie (ćwiczenia z piłka, oraz czynne w wodzie w bezbolesnym zakresie ruchu a także masaże w jacuzzi i różnego rodzaju bicze natryski) myślę że nie zaszkodzi a już po 2 dniach widzę zdecydowana poprawe.. Pozdrawiam smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.