Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 sie 2009 - 10:11:05
Witam!

Mam 17 lat i od około 1,5 roku problem z bólem w okolicach oczu (ciężko jest mi sprecyzować dokładnie czy to oczy, czy oczodół czy jeszcze coś innego).

Trochę tego dużo, ale nie chciałem niczego ominąć.

1. Historia choroby.

I.
W kwietniu 2008 roku (ponad rok temu) któregoś dnia wieczorem po odejściu od komputera poczułem takie dziwne uczucie w okolicach oczu. Jakby coś dziwnego z oczami. Nic nie działo się z widzeniem, tylko takie uczucie (trudno opisać czy to ból czy ucisk).
Nie chciało ono ustąpić i kiedy położyłem się spać strasznie mi przeszkadzało. Zacząłem panikować, nie mogłem „usiedzieć” na miejscu. Nie było to jakieś szczególnie bolesne uczucie, ale mocno się przestraszyłem, ponieważ było nie typowe.
Podłożyłem sobie kilka poduszek i tak leżało mi się lepiej, aż zasnąłem (na wpółsiedząc).
Odkąd pamiętam spałem na brzuchu lub boku, a teraz nagle nie mogłem tak wytrzymać i musiałem spać na plecach.
Następnego dnia byłem u lekarza, który zalecił mi spacery itd. Nic konkretnego. Uczucie nasilało się przy patrzeniu na ekran PC.
Po około 2 tygodniach ustąpiło.

II.
W połowie lipca 2008 roku (rok temu) uczucie znów powróciło. Tym razem było mocniejsze.
Wystarczyło 0,5h na PC żeby ból był naprawdę mocny. Byłem u okulisty, który stwierdził mi tylko wadę wzroku minus 0,5 (wada mi nie przeszkadza, okulary zakładam w szkolę, kiedy muszę zobaczyć jakieś maczki na tablicy z daleka). Potem następny i następny, żaden nie miał pomysłu, od czego bierze się ból. Potem laryngolodzy, którzy powiedzieli, że może to zapalenie zatok. Brałem różne antybiotyki, było zdjęcie, potem tomografia i nic nie wykazało. Alergolog powiedział, że być może to alergia. Z badań wiedziałem od dawna, że jestem uczulony. Przez cały ten czas nie spędziłem 5 minut na PC, zero. Brałem leki...różne, od laryngologów, alergologów, witaminy, magnez, wapń itd. Oczywiście za każdym razem pytałem czy mogę brać to razem, czy mają na siebie wpływ. Pod koniec wakacji zaczęło ustępować, trochę zacząłem korzystać z komputera i ból wycofał się pod koniec września. Uczucie nie ustąpiło, ale przestało się nasilać i było mało wyczuwalne. Trudno powiedzieć, co spowodowało tą przerwę. Wróciłem do życia...do czasu.

III.
W połowie grudnia 2008 roku zaczęło się znowu. Znacznie silniej. Zaczęły boleć mnie oczy od telewizora, potem po kilku tygodniach od czytania, następnie od mocnego światła. Mówiąc dokładniej 15min na PC, 40min TV, kilka godzin czytania (oczywiście nie bez przerwy, ale co ja poradzę, że w szkole jestem od 7 do 8 godzin). Potem doszło jeszcze coś w rodzaju strzykania. Przestałem oglądać telewizję, używać komputera, zaczęły się problemy z informatyką w szkole itd. I tak jest do dzisiaj. Zrobiłem dziesiątki badań, ale o tym napiszę niżej.

2. Ból

Tak jak wyżej napisałem jest to takie dziwne uczucie, które ciężko opisać, trwające cały czas (no może trochę odpuszcza na parę minut z samego rana po obudzeniu). Ewidentnie nasila się od patrzenia się na ekran komputera i telewizor. Mniej od czytania i mocnego światła. Czasami nasila się też bez jakiejś znanej mi przyczyny. Czasami jest mocniejszy, a czasami nie. Czasami mocniej boli oko lewe, a czasami prawe, ale zawsze bolą oba.
Ból nasila się krócej niż się „łagodzi”. 1h na PC to potem kilka godzin (3-6) stabilizowania się bólu.
Czasami, gdy oczy bolą mocno, nie mogę zasnąć i budzę się w nocy.
Te uczucie umiejscowione jest gdzieś z tyłu, raczej w górnej części oczodołu (dół raczej nie boli) i rozlewa się na czoło i nos.
Nie towarzyszą temu żadne inne objawy związane z widzeniem (no chyba, że ich nie zauważam) typu plamy, pogorszenie widzenia, jakieś zamazane fragmenty itd.

Tak jak napisałem, kiedy oczy bolą mnie już mocniej dłuższy czas odczuwam co jakiś czas (nie regularnie) coś w rodzaju strzykania (nagłe nasilenie się bólu), trwa to sekundę i nie jest obustronne. „Strzyknie” kilkanaście razy i ustaje. Strzyka zazwyczaj jedno oko, te które boli mocnej. Różnie.

3. O mnie
Zazwyczaj lekarze pytają o takie rzeczy, więc postaram się od razu napisać.

Spędzam (a raczej spędzałem do póki nie bolały mnie oczy) dużo czasu przed komputerem. Oczywiście czasem w coś zagrałem, ale głównie zajmowałem się programowaniem, projektowaniem, malowaniem itd.
Chodzę do LO na profil z elementami informatyki. Od zawsze chciałem studiować informatykę (większość ludzi długo nie wie co chce robić, a ja szczęśliwie od dawna wiedziałem kim chcę zostać). Udzielałem się na kilku forach (o projektowaniu stron i grafice) jako moderator i redaktor. Robiłem strony internetowe, banery reklamy itd. Dlatego ten ból rujnuje mi wszystkie plany...po co uczyć się czegoś czego i tak potem nie można robić? I co dalej?
Uprawiam sport sporadycznie (kiedy jest okazja). Raz w tygodniu zagram w piłkę, 3 razy w tygodniu na rower, czasami coś jeszcze...
Jestem leworęczny.
Mam zespół tików, dawno temu wykryty. Przez jakiś czas brałem leki, nie wiem ile nie pamiętam (miałem 8 lat). Od dawna nic na to nie biorę. Nie wiele mi to przeszkadza.

4. Badania.

Dużo tego jest, więc możliwe, że coś przeoczyłem (piszę z pamięci).

- 6x Standardowe badania okulistyczne
Wyszło, że mam wadę 0,5 nic więcej
- 4x Badanie ciśnienia dla oka
W normie, górna granica
- Badanie wytrzeszczu
W normie
- Badanie pola widzenia
W normie
- Badanie suchości oka (to się nazywa test schimlera chyba)
W normie
- HRT oczu (nie wiem co to znaczy)
Nic nie wykryto
- 2x USG oczu (mięśni gałko-ruchowych)
Nic nie wykryto
- USG tętnic szyjnych (przepływy dopplerowskie)
W normie
- USG tarczycy
W normie
- Zdjęcie zatok
Coś lekko wyszło w którejś nosowej.
- 2x Tomografia zatok
- Pierwsza to samo co zdjęcie, w drugiej (dokładniejsza) po pół roku już nic nie było.
- Rezonans zatok
Nic nie znalazł
- Rezonans mózgu
Jedna półkula minimalnie większa od drugiej, ale każdy lekarz mówił, że taka różnica to jest u każdego.
- Kilka wymazów z nosa, które wykazały :
Pierwsze dwa : Staphylococcus aureus
Drugi Staphylococcus orale
- EEG
Wyszły jakieś fale wolne, za kilka dni mam powtórzyć EEG.

Z krwi, moczu i kału
- TSH, FT3, FT4
Kilkakrotnie. Pierwsze w normie, 2 następne minimalnie przekracza granice TSH, FT3 i 4 w normie.
- Przeciwciała autoimmunologiczne
Pierwsze badanie wykazało obecność, zlecone drugie wykazało „coś”:
„Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:160 dających na komórkach Hep-2 obraz świecenia typu clumpy.”
- Borelioza
Nic nie wykazało.
- Na robaki itd.
Nic...
- Na uczulenie na gluten
Jeszcze nie odebrane, tylko przez telefon pani powiedziała, że coś klasa 0.

5. Wizyty lekarskie
- Pierwszego kontaktu / w szpitalu:
Nic ciekawego nie powiedzieli. W szpitalu byłem, kiedy coś wyszło na zdjęciu i wymaz wykazał gronkowca. Przez 7 dni brałem dwa razy dziennie kroplówkę i 10 dni zastrzyki. Lekarz mówił, że jak jakaś bakteria tam jest to „to” zabije wszystko. Nie czułem różnicy po tych antybiotykach.
- Okuliści
Tak jak mówiłem, wada 0,5 i ich zdaniem ból nie jest wywołany ze strony wad/chorób oka.
- Laryngolodzy
Zanim dostawałem ze zastrzyki i kroplówkę to brałem jakieś kilka antybiotyków (oczywiście nie naraz) od laryngologów.
- Neurolodzy
Powiedzieli, że jestem trochę nadpobudliwy i, że EEG to stare badanie i nie ma co się nim sugerować. Oni przyczyny nie widzą i kierowali mnie do psychologa. Jeden neurolog tylko, powiedział, że EEG wskazuje, że mam predyspozycje do padaczki i zlecił kolejne EEG. Powiedział też, że innym wyjściem jest nerwica, ale najpierw trzeba sprawdzić EEG. Co z tego wyjdzie – zobaczymy.
- Specjaliści od leczenia bólu
Jeden trochę mnie pomasował, zakazał jeść produktów zawierających pszenicę, pływać żabką i codziennie rano i wieczorem robić dziwne ćwiczenie. Przez długi czas się stosowałem, nie było różnicy.
Drugi zbadał mnie podobnie jak neurolodzy (palec do nosa, postukał w parę miejsc itd.) i podobnie jak oni powiedział, że jestem trochę nadpobudliwy i trzeba iść do psychologa.
- Endokrynolodzy
Powiedzieli, że lekkim przekroczeniem górnej granicy TSH nie ma co się przejmować, ponieważ w moim wieku może to mieć miejsce, a w ogóle ból oczu i wytrzeszcz ma miejsce przy nadczynności (niskie TSH). Mam za pół roku skontrolować tylko jeszcze raz te hormony.
- Psycholodzy.
Nie widzą przyczyny z ich strony.
- Reumatolodzy
Nie widzą przyczyny z ich strony. Badania mam powtórzyć za pół roku.
- Alergolodzy
Mówią, że to może być od alergii. Biorę Nasonex i jeszcze jakieś dwa leki. Na razie nic nie dały.

Jeśli jeszcze czegoś nie napisałem to proszę pytać. Ewentualnie mogę zrobić skany wybranych badań, jeśli są potrzebne.

Może ktoś ma jakieś pomysły? Może lekarze coś przeoczyli ? A może jest osoba, która miała styczność z podobnymi objawami ?

Pozdrawiam i proszę od odpowiedź, ranveh Odpowiedz Cytuj
05 sie 2009 - 11:30:52
Czy nastąpiło ostatnio lub podczas bólu występuje pogorszenie widzenia? Czy podczas bólu oczy są czerwone? Czy boli jedno oko czy oba, czy ból gdzies promieniuje? Bólowi towarzyszą nudności , wymioty? Na brzuchu lub boku ból się nasila?? czy się nasila przy ruchach oczu na boki?? Czy występuje coś w rodzaju uczucia piasku pod powiekami??? Czy boli też głowa? Czy zęby ma pan zdrowe??
Czy występują objawy z innych narządów??, miał pan mnóstwo badań. Odpowiedz Cytuj
05 sie 2009 - 12:44:54
Powód jest oczywisty światło jarzeniowe jakie jest w monitorach szkodzi!
jarzeniówki
1) emitują fale elektromagnetyczne (przetwornica "sieje"winking smiley,
2) emitują ultrafiolet -- szczególnie te tanie bez dodatkowej osłony,
3) po roku (lepsze po dwóch) zmienają barwę na męczącą dla oczu,
4) moga zatruc rtęcia i innymi substancjami z luminoforu.
# tętnienie strumienia świetlnego powodujące zjawisko stroboskopowe (co
powoduje u niektorych osób bóle głowy)
# barwa światla, pomimo zastosowania odpowiednich luminoforów ciągle jest
odczuwana jako mniej przyjazna, niż światło ze zwykłej żarówki żarnikowej
# wydajność świetlna lampy zależna jest od temperatury otoczenia
# większy niż u żarówek spadek żywotności przy dużej częstości włączeń
# utrudniony zapłon przy obniżonym napięciu oraz w niskiej temperaturze
# niski współczynnik mocy (ok. 0,5) powodujący konieczność stosowania
kondensatorów kompensujących
# wyższy koszt
# większa ilość elementow składowych (elektornika) Odpowiedz Cytuj
05 sie 2009 - 17:32:39
też mam takie bóle, ale to dlatego że mam astygmatyzm i nie nosze okularów;] Odpowiedz Cytuj
07 sie 2009 - 06:13:06
-Czy nastąpiło ostatnio lub podczas bólu występuje pogorszenie widzenia?
NIE

-Czy podczas bólu oczy są czerwone?
NIE

Czy boli jedno oko czy oba, czy ból gdzies promieniuje?
Tak jak napisałem oba, ból "rozlewa się" na okolice oczu (bardziej do góry - czoło)

-Bólowi towarzyszą nudności , wymioty?
NIE

-Na brzuchu lub boku ból się nasila?
Nie jest to wyraźna zmiana, ale takie mam wrażenie.

-czy się nasila przy ruchach oczu na boki??
NIE

-Czy występuje coś w rodzaju uczucia piasku pod powiekami?
NIE

-Czy boli też głowa?
Jeżeli ból utrzymuje się dłużej, to tak.

-Czy zęby ma pan zdrowe??
Byłem ostatnio u dentysty, mam jeszcze do zrobienia dwa (dolne) i muszę się z nimi stawić, ale dentysta mówi, że nie są to groźne ubytki. Z tym, że kilka lat temu miałem problemy z górną lewą szóstką. Dentysta zatruł zęba...jak się potem okazało nie do końca i kolejny dentysta musiał truć ponownie. Mimo to czasami lekko boli, ale rzadko.

Czy występują objawy z innych narządów??
Nie.

Dodam, że miałem robione drugie EEG i ponownie wyszło błędne (obniżenie progu drgawkowego). Lekarz widzi w tym przyczynę. Mówi, że padaczka ujawnia się przy migającym świetle, a monitor jest przecież szybko migającym światłem. Dostałem leki...no i zobaczymy. Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 22:56:02
no cóż...Niestety mam podobne objawy męcze się z tym już od roku...Pozwolisz ze przekopiuje moj post z innego forum:
Witam
Mój problem zaczal sie jakies 8 miesiecy temu a mianowicie w pracy coraz bardziej bolaly mnie oczy(tak jakby w głębi za okiem)z czasem zaczelo sie tak pogarszac ze wystarczylo 10 min czytac zeby potem mnie pol dnia oczy bolaly...Chodzilem po różnych okulistach dostawalem kropelki maści itp wkoncu pani przy chyba z 8 wizycie przyznala ze nie ma pojecia co mi jest...Wysłała mnie do neurologa i na badania kąta zeza.neurolog nie znalazł zupełnie nic natomiast strabolog znalazł że mam zez ukryty.Pojechałem do krakowa tam pani mnie zapewniła ze to wina wlasnie tego zeza i ze moge operowac.Wiec poddalem sie prywatnej operacji.jestem już drugi miesiac po i...
Nie ma ZADNEJ poprawy.Konczy mi sie chorobowe od jutra zaczynam znowu chodzic do pracy a oczy mnie tak bola ze nie moge wytrzymac...Wyglada na to ze już po mnie:/
byłem tez u optometrysty i również nic nie znalazł...
podsumowując byłem u okulisty,strabologa ,optometrysty,neurologa laryngologa.niestety nikt tak naprawde nie znalazł dlaczego mi sie tak szybko oczy mecza i dlaczego tak bola....miałem robione najróżniejsze badania od ciśnienia w oku(w normie) az po synoptofor itp....
Prosze o rade gdzie sie moge jeszcze udac od czego moze taki ból się brac...Wyglada na to ze z pracy sie zwolnic musze bo nie poradze sobie z takim bólem ale teraz chciałbym jeszcze gdzies poszukac ratunku.
Nie mam pojecia tylko gdzie... Odpowiedz Cytuj
27 sie 2009 - 23:00:40
Dodam ze to napisalem jakis czas temu.Teraz chodze znowu do pracy, boli mnie dalej i to bardzo mocno.oczy mecza mi sie straszliwie szybko zwlaszcza przy czytaniu.
pisz mi na priv jak co. Odpowiedz Cytuj
01 lis 2009 - 22:37:40
witam. jestem krotkowidzem. mam dokladnie ten sam problem. oczy bola mnie od ponad dwoch lat. lewe oko zaczelo bolec w sierpniu 2007 potem po roku nagle przestalo tylko ze po kilku tygodniach tak samo zaczelo bolec prawe oko. w chwili obecnej bola oboje oczu raz mocniej lewe a raz prawe. nigdy nie bola az tak strasznie oboje jednoczesnie. kiedy jedno przestaje bolec drugie zaczyna bardziej z tym ze to pierwsze i tak nie przestaje bolec do konca. mialem mnostwo badan. wiekszosc takich jak ranveh. zadne nic nie wykazalo. ostatnio bylem znowu u okulisty i powiedziano mi ze mam lekki astygmatyzm na lewym oku. we wtorek mam isc dobierac nowe szkla. zobaczymy co bedzie dalej. jesli ktos cos bedzie wiedzial prosze zeby podzielil sie wiedza bo ja juz nie mam pomyslu gdzie, jak i co trzeba bylo by jeszcze zbadac...sad smiley Odpowiedz Cytuj
14 lis 2009 - 14:51:00
A badaliście się w kierunku miastenii? To taka choroba (ludzi młodych często) polegająca na zbytnim męczeniu się mięśni, często ocznych właśnie. Może się pobadajcie w tym kierunku? Dużo zdrowia!smiling smiley Odpowiedz Cytuj
19 gru 2009 - 14:40:46
piotrek12:
podobnie jak tym mam krótkowidzem i także okulści powiedzieli, że mam jakiś niewielki astygmatyzm, jednak moje oko "nie przyjmuje szkieł".
Nie wiem co to znaczy, ale chodzi o to, że widzę lepiej w szkłach bez korekcji astygmatyzmu.
Jak dowiem się czegoś więcej napisze tutaj.
Ty też proszę napisz jak będziesz wiedział coś więcej.

severka:
Żaden lekarz tego nie zaproponował, a ja o tym pierwsze słyszę. Do kogo powinienem się udać? Odpowiedz Cytuj
25 gru 2009 - 21:37:31
ranveh:
bylem u okulisty dobierac szkla do astygmatyzmu i powiedzieli mi dokladnie co tobie. dowiedzialem sie ze oko nie akceptuje mi szkla do astygmatyzmu i ze lepiej jest zostawic tak jak jest bo astygmatyzm nie jest wielki. a co do reszty dolegliwosci to zaden okulista juz nie wie co powiedziec. objawy nadal sie utrzymuja. jak bedziesz cos wiedzial to napisz Odpowiedz Cytuj
06 sty 2010 - 16:25:39
Czyli mamy coś wspólnego, trzeba by iść tym tropem.

Ja w tej chwili leczony jestem na "stany padaczkowe, ale nie padaczkę" + nerwicę (chociaż sam uważam się za człowieka mającego dystans do świata i radzącego sobie jako tako, ale...nie ja jestem lekarzem winking smiley ), bo mam nieprawidłowy zapis EEG.
Jeśli chcesz (to tylko taki mój pomysł) to też sprawdź EEG zobaczymy co bedzie.

I napisz czy czujesz różnice przy noszeniu tych okularów (i czy nosisz je cały czas, czy jak często). Odpowiedz Cytuj
06 sty 2010 - 16:28:22
Bo rozumiem, że dostałeś szkł bez korekcji astygmatyzmu ? tak?

Przepraszam, że post pod postem, ale edycja nie działa... Odpowiedz Cytuj
28 sty 2010 - 18:27:02
tak okulista zostawil mi zwykle szkla ktore koryguja tylko krotkowzrocznosc bez astygmatyzmu. okulary nosze caly czas bo bez nich nie daje sobie rady ale probowalem chodzic bez okularow kilka dni i nie bylo zadnej roznicy. okulista juz nie wie jakie mi dac leki i gdzie mnie wyslac. ostatnio bylem jeszcze u laryngologa i lecze zatoki bo cos wyszly nie tak ale jak narazie to nic nie daje. jak bedziesz mial te wyniki eeg to napisz co wyszlo i czy ma to jakis zwiazek z oczami. ja poki co to nie mam juz zadnego pomyslu co dalej robic Odpowiedz Cytuj
19 lut 2010 - 23:53:19
SIEMA MAM TEN SAM PROBLEM I STRASZNIE MI TO PRZESZKADZA. CZY MOZE ZNALEŻLIŚCIE TEGO PRZYCZYNĘ? Odpowiedz Cytuj
28 kwi 2010 - 17:35:10
witam,
Mam 22 lata i mniej więcej od roku męczy mnie ta sama wada. Na ubiegłych wakacjacj przesiliłem oczy tzn. siedziałem całymi dniami przed komputerem. W sierpniu oczy zaczęły strasznie boleć. Jeden okulista-nic. Drugi-astygmatyzm 0,75 lewego oka. Trzeci-astygmatyzm 0,75 lewe oko i 0,25 oko prawe. Zacząłem nosić okulary zgodnie z zaleceniami czyli do komputera. Przez jakiś czas wydawało mi się że jest lepiej lecz mniej więcej od stycznia powrócił ból lewego oka, który towarzyszy do teraz. Nie ma dnia żeby oko nie bolało mimo iż zakładam okulary do komputera i korzystam z niego w minimalnej ilości. Szukałem dużo na ten temat i już pomału zaczynam się załamywać... Odpowiedz Cytuj
10 maj 2010 - 16:01:02
Kiedy ten ból występuje? Rano , wieczorem, czy jest zależny od pracy przy komputerze? itp.

Czy to jest ból czy bardziej kłucie, pieczenie, dyskomfort, swędzenie, uczucie piasku pod powiekami, suchości, łzawienie? inne objawy? Pogorszenie widzenia?

Czy podczas badania okulistycznego wykonane był pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego? badanie dna oka? badanie kąta przesączania (gonioskopia)?

Czy oprócz okularów zalecone były jakies krople?? Odpowiedz Cytuj
11 maj 2010 - 20:09:59
Ból występuje różnie. Budzę się rano i po kilku chwilach oko już boli. Wydaje mi się że pora dnia nie ma tutaj znaczenia. Co jakiś czas dodatkowo pękają mi naczynka w lewym oku, a praktycznie przez cały czas oko jest mniej lub bardziej czerwone. Po każdym siedzeniu przed komputerem czy np na wykładach oczy wydają się strasznie suche, nienawilżone. Jeśli nie nosze okularów to nie ma tego uczucia. Ostatnio zauważyłem że pod prysznicem przestają boleć. Nie potrafię jednoznacznie stwierdzić co to za ból. Nie jest to pieczenie, swędzenie, bardziej takie kłucie co jakiś czas np. co sekundę. Dodam że w okularach rzeczywiście widzę lepiej aczkolwiek wada 0,75 na lewym oku wcześniej nie była przeze mnie dostrzeżona i gdyby nie ból oka byłoby tak dalej ponieważ nie przeszkadzała mi ona.
Od pierwszego okulisty dostałem krople: Polcrom, Tobradex. Od drugiego: Oxyal. Sam sobie jeszcze kupiłem Visine w związku z tymi pękającymi naczynkami.
Miałem robione badania zarówno komputerowe jak i te na urządzeniach że się tak wyraże bardziej optycznych. Ciśnienie w normie, badanie dna oka w porządku, to ostatnie nie wiem, chyba nie. Jedyna wada jaka została wykryta to astygmatyzm wrodzony 0,75 na lewym i 0,25 na prawym. Okulary nie przynoszą efektu gdyż oko dalej mnie boli. Wcześniej było tak że bolało na zmianę prawe albo lewe lecz teraz od jakiegoś pół roku boli tylko lewe. Wydaje mi się że na dworze jest lepiej tzn przestaje przynajmniej na chwilę boleć. Ten ból nie znika niekiedy nawet po zamknięciu oka. A co ciekawsze zauważyłem że nawet odpowiednie ustawienie głowy na poduszcze ma znaczenie czyli w pewnej pozycji ból zanika.
Jeśli jsteście w stanie mi pomóc, nakierować to bardzo proszę. Ja już nie mam pomysłu, gdyż według okulistów ból miał ustąpić. Odpowiedz Cytuj
20 maj 2010 - 23:05:13
Do klimek83:

Z dużym prawdopodobieństwem objawy wynikają z suchości oczu (aczkolwiek nie mogę powiedzieć czy to jedyna przyczyna)

Czy Oxyal pomagał?
Visine - nie polecam, czerwone naczaynka znikną na chwile, a po jakimś czasie oczy bedą jeszcze bardziej czerwone.

Proponuje nawilżanie kroplami bez konserwantów 4-6 x dziennie (dostępne w aptece bez recepty), polecam Optive, Hylo-parin (do 4 x), Hyabak, Hyal Drop, Hylo-Commod. Oraz na noc żel nawilżający Vidisic (również bez recepty)- przed spaniem do oka (tak jak krople). Powinna być poprawa (po 2-3 dniach). Ponadto należy unikać długiej pracy przy komputerze i przebywania w klimatyzowanych oraz zapylonych pomieszczeniach. W razie braku poprawy należy udać się do okulisty (może dobrzebyłoby żeby zobaczył pana inny okulista). Trzeba również pamietac o regularnych kontrolach okulistycznych. Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2010 - 11:36:12
Witam!

Przepraszam, że odkopuje ten stary temat (który zresztą sam założyłem), ale widzę, że wiele osób ma ten sam problem.

Wspólną cechą większośći jest jakaś niewielka wada wzroku (często także "słaby astygmatyzm który nie bardzo jest sens korygować"winking smiley.

Ja w tej chwili staram się to "olewać". Zmieniłem mój tryb życia. Mniej czasu spędzam przed PC. Jestem takze leczony (z powodu tych oczu) na...padaczkę. Mój lekarz powiedział, że moja reakcja na światło może pasować do tej choroby. Mam także zły zapis EEG. Biorę na to trochę leków i chociaż objawy nie ustąpiły to mam wrażenie, że zmalały i jest mi łatwiej.

Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
13 gru 2010 - 17:04:04
Witam,
Ja wakacje spędziłem pracując w Niemczech, więc nie miałem zbytnio czasu na wszelkiego rodzaju atrakcje dzisiejszych czasów. Telewizor sporadycznie, komputer jeszcze rzadziej. Ból oczu ewidentnie się osłabił, a w zasadzie już tylko lewe oko bo prawego w ogole nie czuję.
Aktualnie, tj. po jakiś trzech miesiącach od powrotu do Polski oko boli czasami ale bez porownania do tego co było. Śmiem nawet powiedzieć, że więcej czasu spędzam teraz przed komputerem i jezdżać samochodem niż wcześniejm, a oko jest w lepszym stanie. Nię pękają mi również naczynka, lecz bezpośrednio po nocy oko dalej jest zaczerwienione. Odkryłem, że duży wpływ ma wyspanie, wstając po kilku godzinach snu ból oka powraca. Ciekawostką jest nawet fakt, że gdy zmieniłem samochód, oko nie boli podczas jazdy, być może mam rówznież alergie i w starym samochodzie były jakieś pyłki np. w nawiewie na które reagowało oko.
W październiku byłem również w Klinice okulistycznej w Katowicach. Przeszedłem tam szczegółowe badania (zaćma, jaskra, centralne..., nawet nie pamiętam). Diagnoza lekarza to suchość oczu powiązana ze stanem alertgicznym . Polecam krople Hyabak. Ja przez cały czas ich używam i nie narzekam.
To tak w ramach podsumowania.
pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia Odpowiedz Cytuj
17 gru 2010 - 22:55:14
Witam. Od bardzo dawna mam podobny problem z oczami. Mianowicie ból oczu (nie mam pojęcia czy bolą gałki czy oczodoły) który trwa ciągle nawet przy zamkniętych powiekach. Nie potrafię określić bólu. To nie żadne kłucia. Raczej uczucie zgniatania albo puchnięcia gałek. Kilka razy dziennie mam silny atak bólu, który utrzymuje się nawet ponad godzinę. Boli z każdej strony zarówno od wewnętrznej i zewnętrznej strony oczu jak i w okolicach górnej i dolnej powieki. Dodam że bul jest jednakowo intensywny zarówno na lewym jak i na prawym oku. Najczęściej silny ból ustępuje w słabszy po ketanolu, tylko to na mnie działa ale nie zawsze. W trakcie tego ataku mam straszliwy światłowstręt a po kilku minutach zaczyna boleć mnie głowa. Ból oczu zmniejsza się chwilowo kiedy palcami naciskam na zamknięte powieki, na zasadzie uciskania gałki, masażu. Ale to jest tylko chwilowe rozwiązanie. Często atak miewam w nocy, budzę się z bólem, nie wspominając o tym że mam problem z zasypianiem i bez "masażu" gałek się nie obejdzie. Mam też straszne cienie pod oczami często mam uczucie opuchniętych powiek nie tylko z rana ale i często w ciągu dnia. Miewam mroczki przed oczami i po zamknięciu powiek w postaci kolorowych kropek wielkości ziarnek piasku. Okuliści nie potrafią określić co mi jest. Ciśnienie w normie, brak wad wzroku. Często podczas wizyt miałam zapalenie spojówek, ale to ze względu na pracę przy tkaninach typu len, bawełna. Nie mam zespołu suchego oka. Pole widzenia też ok. Okulista wysłał mnie do laryngologa. Robiłam prześwietlenie zatok. Wszystko ok. Brak jakichkolwiek zmian. Potem skierował mnie do neurologa. Zrobiłam RM głowy i tu też wszystko ok. Brałam różne leki zarówno od okulisty jak i od neurologa ale nie było żadnych zmian. Nadal boli. Leczyłam się na alergię ale przerwałam kurację ze względu na te bóle. Myślałam że to przez leki. Ale nie biorę już z 6 lat nic na alergię a bóle dalej są. Mam 27 lat nie biorę w tym momencie żadnych leków antykoncepcyjnych (brałam tylko rok ale od 2 lat już nie). Proszę o konsultację. Ból jest tak uporczywy. Nie mogę normalnie funkcjonować, skupiać się, myśleć. Mam problemy z prowadzeniem auta, kiedy mam atak muszę uciskać te gałki, zamykam powieki, mruże oczy. Przez to już raz wiechałam do rowu. Staram się jak najmniej siedzieć przy świetle. Noszę fotochromy 0,25 na oba oczy takie do komputera czy oglądania tv. ale zakładam je też kiedy mam światłowstręt. Odpowiedz Cytuj
24 mar 2011 - 16:34:25
Ludzie, a jak wyglądały wasze badania wzroku u okulisty, optometrysty lub ortoptysty ? Odpowiedz Cytuj
26 mar 2012 - 16:55:54
hej odkopuje stary wątek czy ktoś rozwiązał ten problem ? Odpowiedz Cytuj
17 kwi 2012 - 18:19:41
Echh...i pewnie nic w temacie sie nie zmienilo? Nie bede sie rozpisywal bo objawy mam identyczne jak u wszystkich. Mam wymarzona prace przed kompem. Ostatnio niestety troche olewam robote bo nie chce patrzec ciagle w monitor. Jeszcze kilka m-cy tak pociagne, ale pozniej ktos sie zorientuje ze wydajnosc mi spadla. Cala moja kariera wisi na wlosku....co robic...ludzie?? ktos znalazl przyczyne? Najbardziej draznia mnie okulisci przepisujacy kropeli i koledzy ktorzy sie smieja ze monitor mam przyciemniony na maxa i rozdzielczosc zmniejszona do 800x600 (pomaga troche). Nikt mnie nie rozumie! Odpowiedz Cytuj
17 kwi 2012 - 21:39:02
nerw wzrokowy zawiera w swojej otoczce niedużą ilość płynu mózgowo-rdzeniowego ,czy ktoś z was robił badanie tego płynu ? Odpowiedz Cytuj
18 kwi 2012 - 11:58:14
Monitor LCD emituje swiatlo z lampy fluorescencyjnej. Wydaje mi sie ze tu tkwi problem. Zastanawiam sie, czy nie ma jakichs filtrow na taki monitor. Ps. moze inni tez mieli stycznosc w przeszlosci ze zwyklymi lampkami jarzeniowymi przy biurku. Ja spedzalem duzo czasu przy czyms takim za dziecka. Ostatnio dostalismy w pracy nowe monitory..24 cale...wymienilem na stary bo przy nowym wytrzymywalem kilkanascie minut tak bil po oczach. Na starym monitorze mozna bylo regulowac czestotliwosc odswierzania i pamietam , ze przy 75Hz w gore oczy lepiej reagowaly. Odpowiedz Cytuj
30 kwi 2012 - 18:59:08
czy to nie jest przez nerwice ? ja mam to samo co wy a idelnie moje objawy pasują do teco co pisze ranveh. Może to nerwica lękowa czy coś takiego albo problemy z kręgosłupem szyjnym ? czy ktoś rozwiązał ten problem ? Odpowiedz Cytuj
30 kwi 2012 - 19:00:09
majkels u jakich specjalistów byłeś ? i czy rozwiaziales juz ten problem ? ciekawe czy ranveh nadal ma ten problem Odpowiedz Cytuj
07 maj 2012 - 10:52:59
Nie bylem u zadnych...nie liczac okulisty (porazka...dostalem kropelki) i laryngologa (mam zatkane zatoki). Z tego co jednak widze na forum...jakie to badania sobie robiliscie to z przerazeniam stwierdzam, ze jesli ktos ma nam pomoc to tylko my sami ;P. Mam juz pewne postepy w zniwelowaniu bolu. Niedawno kupilem iPada i okazalo sie ze wreszcie od niepamietnych czasow moge sobie godzinami smigac na youtube i ogladac filmiki...bolu nie ma...oczy sie mecza..ale to normalne. Problem na bank lezy w typie matrycy. Poczytalem troche i sprawdzcie to: [en.wikipedia.org] (akapit: Flicker due to backlight dimming)
Podswietlanie matrycy jest tak jak w starych monitorach podawane z pewna czestotliwoscia. Nie czytalem dokladnie jeszcze ale pierwsza rada przy LCD jest zwiekszyc jasnosc na 100% (i ew zmniejszyc kontrast). Planuje tez kupic monitor LED bo prawdopodobnie swiatlo daje bardziej stale nic LCD. Sprobujcie u siebie i dajcie znac jak efekty. Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.