Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 wrz 2012 - 10:16:15
Witam, mam pewien problem, boli mnie kolana, cały czas, ból- kłujący nasila się przy schodzeniu ze schodów, obciążeniu lewej nogi, dotyku- klękaniu. Byłam na Usg, oto opis:
Zachyłek nadrzepkowy ze śladem wolnego płynu. ACL niewydolne w badaniu dynamicznym, MCL,LCL, o zachowanej ciągłości, przyczep dystalny PCL prawidłowy. Łękotki o wzmożonych echogramach, niejednorodny obraz rogu tylnego łękotki przyśrodkowej bez ewidentnych zmian pourazowych( ew. kontrolna w badaniu MRI) Staw rzepkowo udowy z chrząstką nieco niejednorodna echogenicznie.
Proszę o radę, poniewaz na wizyte u ortopedy musze troche poczekac... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 wrz 2012 - 09:44:39
Witam, niewiele pomogę jeśli chodzi o leczenie ponieważ o wszystkim i tak musi zadecydować ortopeda, natomiast przyczyną bólu może być (i najprawdopodobniej jest)ta niewydolność więzadła krzyżowego przedniego (ACL). Niewykluczone, że konieczne będzie leczenie operacyjne tego więzadła, ale tak jak mówię, musi o tym zadecydować ortopeda. Odpowiedz Cytuj
30 wrz 2012 - 11:33:51
Witam, dziękuje za odp. Lekarz wykonujacu USG zapytał czy miałam kiedys jakies kontuzje albo zerwane ACL, bo wygląda na to że tak. W przeszlosci miałąm 2 kontuzje tego kolana. Wtedy gdy wchodziłąm od góre kolano mi uciekło. tzn piszczel wysuneła się z pod kolana i wróciła ( takie było moje odczucie) byłam nastolatką , lekarz wsadził noge na 2 tyg w gips z diagnoza skręcenie. potem powtorzylo sie to jeszcze raz - znowu gips. Pózniej raz gdy tanczyłam- odpusciłam lekarza, ból przeszedł po kilku dniach. Na wizyte musze czekac. staram się go nie obciążać. czy to możliwe że ono jest zerwane i dopiero teraz się odezwało? teraz kontuzji również doznałąm przy tańcu. i co to znaczy że zachyłek nadrzepkowy ze śladem wolnego płynu? Prosze o odp. bo martwię się o moją noge, prace mam stojącą po 8h a prawe kolano też nie jest w dobrym stanie- chondromalacja i przy przęciążeniu boli. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 wrz 2012 - 17:53:23
Płyn pojawia się w kolanie kiedy tworzy się stan zapalny na przykład w wyniku kontuzji, tak więc jest to normalne. Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest naderwanie tego więzadła niż całkowite zerwanie. Niemniej bardzo możliwe, że konieczny będzie zabieg rekonstrukcji tego więzadła, ale musi o tym zadecydować ortopeda. Ale takie zabiegi zwykle przynoszą poprawę więc myślę, że nie ma powodu do obaw. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.