Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 wrz 2012 - 09:42:34
Witam serdecznie mam mały problem z bicepsem zrobiłem rozgrzewkę i w ostatniej serii ćwiczenia miałem duży wysiłek na bicepsy kończyłem trening uginania sztangielkami typem młotkowym na długą głowę bicepsa i po treningu mam prawy biceps znacznie powiększony a dokładnie długą głowę bicepsa dodam że mięsień mnie nie boli ale nie naturalnie to wygląda i się zastanawiam czy to nadwyrężenie bicepsa czy naderwanie? bo myślę że skoro mnie nie boli to raczej przeciążenie i po jakimś czasie biceps wróci do normalnych rozmiarów i pytanie brzmi czy wszystko się unormuje i po jakim czasie i ile mam mieć przerwy od treningu? Dziękuję za uwagę pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 wrz 2012 - 10:38:11
trudno coś powiedzieć, zwłaszcza że z tego co piszesz to biceps jest niebolesny, a zazwyczaj przy naciągnięciu i naderwaniu jest jednak bolesny i uniemożliwia dalsze ćwiczenia
czyli rozumiem że poza tym że objętość bicepsa wzrosła to nic więcej się nie dzieje?
za pewne wiesz że to normalne, że po treningu mięśnie dostają lekkiego obrzęku i się powiększają na kilkanaście do kilkudziesięciu minut, to jest zjawisko zupełnie normalne
jak jest u Ciebie? jak długo od ćwiczeń ten biceps jest powiększony? Odpowiedz Cytuj
25 wrz 2012 - 19:11:48
dzisiaj już jest 8 dni jak mam powiększoną głowę długą bicepsa nic mnie nie boli ale jest stałe napięcie mięśnia wcześniej tak nie miałem Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 wrz 2012 - 20:56:48
no to faktycznie jest to trochę zastanawiające, myślałem że może do kontuzji doszło dzisiaj i dzisiaj tylko odczuwasz te dolegliwości
w takim razie dobrze byłoby pokazać się u lekarza (rodzinny albo chirurg) bo tak na prawdę aby ocenić ten mięsień to trzeba go przynajmniej palpacyjnie zbadać, może jest to po prostu przeciążenie, wtedy powinna wystarczyć po prostu przerwa w ćwiczeniach na jakiś czas i ewentualnie zabiegi fizjoterapeutyczne ale do końca nie jestem Ci w stanie powiedzieć co tak na prawdę się dzieje bez zbadania Odpowiedz Cytuj
26 wrz 2012 - 10:53:13
brat mi powiedział że to nie może być naderwanie ani tym bardziej zerwanie mięśnia bo by mnie bolało a skoro nie boli to jest przeciążenie i po prostu trzeba poczekać aż ręka dojdzie i mam pytanie w przypadku nadwyrężenia ile muszę zrobić przerwy od treningu? tak średnio? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 wrz 2012 - 12:25:48
to jest prawda, zazwyczaj zerwanie mięśnia bardzo boli, zwłaszcza przy próbie wykonania jakiegoś ruchu z obciążeniem, przy nadwyrężeniu te dolegliwości są mniejsze ale zazwyczaj też się pojawiają
zazwyczaj nadwyrężenie leczy się od kilkunastu dni do kilku tygodni, wszystko zależy od tego kiedy ustąpią objawy, chociaż nawet po ich ustąpieniu dobrze jest dać ręce tydzień albo dwa spokoju, a później do wysiłku wracać stopniowo no i zawsze należy pamiętać o rozgrzewce Odpowiedz Cytuj
27 wrz 2012 - 09:23:52
Bardzo Dziękuję za pomoc pozdrawiam serdecznie :-) Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.