Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fa1th
23 wrz 2012 - 21:34:11
Witam, mam problem taki jak w temacie, co to może oznaczać, jestem w trakcie kuracji antybiotykowej na Helicobakter pyroli (9 dzień), czyli został mi jeszcze tylko jeden dzień.

Leki jakie biorę to:
antybiotyk amotaks i metronidazol

Jestem dość nerwowym człowiekiem i ostatnio w życiu przeszedłem dużo stresu... Kiedyś miałem problemy z refluksem i do tego nadżerki w przełyku, jakies 2 tygodnie temu miałem gastroskopie i wyszło że jest wszystko ok prócz właśnie tego testu na helicobakter dodatni.

Co to może być ten cholerny słony posmak i uczucie gorąca w gardle? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
24 wrz 2012 - 09:40:50
Witam, a czy te dolegliwości ma Pan od czasu stosowania tych antybiotyków czy były też wcześniej?? Jeśli od czasu kuracji to przyczyną może być metronidazol, którego działaniem niepożądanym jest metaliczny smak w ustach (niektórzy opisują go jako słony). Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fa1th
24 wrz 2012 - 10:55:39
w drugim dniu brania antybiotyku... czasami ten smak jest taki dziwny, trudno go opisacsad smiley Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 fa1th
24 wrz 2012 - 10:57:34
dodam jeszcze ze od dwóch dni miałem/nie wiem czy jeszcze mam ciemno-zielony stolec sad smiley Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
24 wrz 2012 - 13:23:37
Przyczyną w takim razie może być metronidazol, ten posmak powinien ustąpić po kilku dniach od zakończenia terapii. Proszę zatem poczekać, a gdyby jednak nic się nie zmieniło to będzie Pan musiał ponownie udać się do gastrologa. Ale myślę, że ustąpi. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.