Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 wrz 2012 - 19:33:43
Czemu jak się mierzy ciśnienie na prawej ręce to jest ono większe niż jak się mierzy na lewej ręce (różnica jest rzędu 20 i w skurczowym i w rozkurczowym) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 wrz 2012 - 20:00:58
Witam, róznica ciśnień na obu rękach jest zjawiskiem fizjologicznym (nie wymaga żadnego leczenia) związanym z odległością od serca pod warunkiem, że nie przekracza 10 max 20 mmHg. Więc w zasadzie mieści się Pan w granicach normy. Odpowiedz Cytuj
17 wrz 2012 - 21:11:58
a jeśli na lewej jest w normie a w prawej przez ta roznice wychodzi nadcisnienie to co wtedy? na ktorej rece powinno sie mierzyc cisnienie i ewentualnie uwazac ze ma sie za male badz za duze cisnienie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 wrz 2012 - 22:12:11
A jakie są dokładnie te wartości ciśnień na obu rękach?? mierzy je Pan bezpośrednio po sobie na obu rękach i zawsze jest taka różnica?? Czy ma Pan jakieś dolegliwości?? Czy choruje lub chorował Pan na coś poważniejszego?? czy stosuje Pan na stałe jakieś leki?? Odpowiedz Cytuj
18 wrz 2012 - 20:13:23
te wyniki są bardzo rozne, nawet na tej samej rece, jakbym miał okresowe skoki ciśnienia.

choruje na alergie i astme i biore inhalatory. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 wrz 2012 - 09:57:04
Proszę pamiętac aby zawsze mierzyc ciśnienie po odpoczynku (co najmniej 15 minut siedzenia) i mierzyc różnie raz najpierw na prawej raz najpierw na lewej oczywiście bezpośrednio po sobie. Dzięki temu będzie porównanie czy rzeczywiście zawsze wychodzi taka różnica i czy na przykład te "skoki" ciśnienia nie wynikają z emocji w trakcie pomiaru (co najczęściej jest przyczyną). Generalnie w przypadku stałych różnic ciśnienia między jedną a drugą ręką bierze się pod uwagę wyższy pomiar. Ale tak jak mówię proszę spróbowac mierzyc tak jak napisałam przez tydzień czy dwa, zapisywac te pomiary w jakimś zeszycie (z uwzględnieniem ręki na której było mierzone) i jeśli wartości będą podwyższone to trzeba pójśc do lekarza rodzinnego z tymi pomiarami i on oceni co z tym dalej robic. Odpowiedz Cytuj
19 wrz 2012 - 13:41:39
Byłem ostatnio u lekarza pierwzego kontaktu i mówiłem, że zawsze mi wychodzi w okolicach 130/100 ale zmierzyła mi (na lewym reku) i wyszlo 120/80 wiec stwierdzila ze nie mam nadcisnienia.

teraz mierzylem jedna po drugiej i na lewej wyszło 117/85 a na prawej 152/103(najpierw zmierzylem na lewej)

pomierze codziennie i bede zapisywal a warto mierzyc dwa razy dziennie np? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 wrz 2012 - 13:49:37
Tak może Pan pomierzyc rano i wieczorem przez tydzień lub dwa, tak jak mowiłam raz najpierw na jednej raz na drugiej ręce. No i jeśli wartości ciśnień będą takie podwyższone to musi Pan pójśc do lekarza rodzinnego raz jeszcze i pokazac te pomiary. Odpowiedz Cytuj
05 paź 2012 - 20:13:16
tak w ogole to czy elektroniczne urzadzenia moga klamac? lepszy jest ten stary cisnieniomierz "pompkowy" ? Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
05 paź 2012 - 21:26:14
Ja nie wiem po co sobie komplikujesz życie mierząc ciśnienie na obu rękach,
jak sie dobrze czujesz to najlepiej wogóle nie mierzyć,ewentualnie okazjonalnie,
z moich obserwacji wynika,że ciśnieniomierz nadgarstkowy elektroniczny zawyża puls. Odpowiedz Cytuj
05 paź 2012 - 22:58:00
nie czuje sie dobrze i szukam przyczyny tego stanu i znalezc niemoge. więc kombinuje ;] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 paź 2012 - 09:00:43
Generalnie to rzeczywiście najdokładniejsze są ciśnieniomierze manualne. Z automatycznymi różnie bywa. Jeśli ma się wątpliwości czy dobrze mierzy to najlepiej porównać z tymi manualnymi, na przykład w swojej przychodni. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
06 paź 2012 - 15:29:30
A można wiedzieć co Ci dolega? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.