Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 wrz 2012 - 14:52:55
bardzo proszę o wytłumaczenie mr kręgosłupa piersiowego i szyjnego.W kanale kręgowym w całym odcinku piersiowym,lędżwiowym,po segment S2,wewnątrzoponwo stwierdza się bogatą siatkę krętych,drobnych - wąskich naczyń żylnych,ze słabo zaznaczonym odcinkowym wzmocnieniem kontrastowym,które otaczają w odcinku piersiowym rdzeń kregowy i częściowo obejmuja sam rdzen,natomiast na poziomie Th12 szersze naczynia tej malformacji wyrażnie przechodzą przez stożek rdzenia.Końcowy odcinek rdzenia(Th10-Th12) o rozlanym podwyższonym sygnale w obrazach T2-zal.,i PD,posredniego sygnału w obrazach T1-zal.,bez wzmocnienia kontrastowego jako wyraz zmian niedokrwiennych i gliozy.nie uwidoczniono poszerzenia naczyń w przestrzeni nadoponowej kanału,natomiast przechodzą one w obszar otworów miedzykręgowch.W mr szyjnym napisane jest:wytworzenie niewielkiej kyfozy szyjnej,niewielka tylna wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej C5-C6,modelujaca przednią ścianę worka oponowego,bez kompresji rdzenia.przeszłam opercję pomniejszenia naczyniaka płodowego ok.stozka Th12 i orerację usunięcia naczyniaka L4-L5.dolegliwości kręgosłupa lędzwiowego są w miare opanowane 6 tygodniową rehabilitacją, moim najwiekszym problemem są nogi bardziej lewa, a mianowicie utykam na lewa nogę,niedowład i opadanie stopy który pozostał po operacji mam wrażenie jakby się pogłębił, po przejściu kilku metrów nogi stają sie słabe bezwładne i jak z waty muszę gdziekolwiek usiąść bo nie jastem wstanie utrzymać sie na nogach mimowolnie uginają się w kolanach,wychodzenie po schodach tez jest wyzwaniem dzięki poręczom mogę rekami się wręcz podciągać szczególnie lewa noga jest tak słaba że przegina się do środka.Z góry dziekuję za odpowiedż. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 wrz 2012 - 16:20:31
niestety ja osobiście niewiele pomogę, pierwszy raz spotykam się z podobnym obrazem badania MRI kręgosłupa, tak więc trudno mi się w miarę konkretnie wypowiedzieć na ten temat
być może ktoś tutaj będzie umiał jeszcze coś podpowiedzieć, ale najlepiej oczywiście skonsultować wynik z neurologiem albo z neurochirurgiem Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.