Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 wrz 2012 - 13:59:19
Hej

Od około 24 grudnia, co jakieś 3 miesiące albo i częściej z prawej strony małżowiny usznej mam bolące, jakby to był "syf", lecz nie przypominający go. Mała kuleczka, boląca, wygląd jak guzek, kolor skóry normalny. Ból promieniuje na całą małżowinę, dochodzący nawet do "prawidłowych" węzłów chłonnych. Ogólnie ból, to jest tak jakby mnie "cierpnęło".

Ogólnie po prawej stronie także mam węzły powiększone, tzn. takie 2-3 guzki (ale nie bolące, no jedynie może przy infekcji). Kiedyś przy okazji byłam u laryngoloa stwierdził, że jest ok.Co to może być? bo nawet nie wiem, czy do dermatologa się udać, czy gdzie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 wrz 2012 - 14:17:33
Witam, myślę, że może to byc taki guzek zapalny, które spotyka się w okolicach małzowiny. Ale ponieważ guzek ten nawraca to warto by było pokazac się dermatologowi, byc może zaleci stosowanie maści z antybiotykiem w razie nawrotów. natomiast co do węzłów chłonnych to jeśli jest miejscowy stan zapalny to mogą się powiększac. czasem także pozostają powiększone na stałe po różnych stanach zapalnych i nie jest to nic złego. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.