Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 wrz 2012 - 16:17:04
Witam mam 16 lat, chciałbym opisać problem anonimowo mianowicie mam bardzo dziwny problem i bardzo wstydliwy, boje się powiedzieć rodzicom, czy nawet do lekarza pójść, bo są to sprawy intymne i nie każdy jest taki 'odważny' ale przejdę do rzeczy, mianowicie problem dotyczy mojego penisa, na czubku pod skora u wylotu moczu jest zaczerwienienie a zaraz obok tego jakieś 4mm jest czerwona krostka, pojawiła się już jakiś czas temu nie wiem może z rok albo nawet i dłużej. Wcześniej się to nie dawało we znaki, ale w weekend obmywając penisa przy prysznicu , zauważyłem interesujące zjawisko mianowicie jakiś "biały nalot ? " wyglądający jak ser czy coś w tym stylu coś białego, pod skorka wokół wylotu moczu i wokół własnie tej krostki. Wyczytałem w internecie na rożnych stronach, poradniach, ze nie tylko ja mam ten problem. Od dwóch dni mocze penisa w zwykłej przegotowanej (cieplej) wodzie z jakieś 5 min. i od własnie dwóch dni kiedy zacząłem to robić, świąd się nasilił, lecz nie pojawiły się przy tym żadne dodatkowe krostki czy coś w tym rodzaju. Obawiam się jedynie własnie tego ,ze swędzi, jest zaczerwienione i swędzi jeszcze raz. Chciałbym na koniec dodać ,ze nie uprawiałem żadnego seksu z dziewczyna, nie skłamie ,ze nie masturbowałem się. Nie na rękę jest mi wizyta u lekarza. Prosiłbym o szybka odpowiedz co mi dolega, dlaczego pojawiła się krostka, dlaczego mam zaczerwienienie ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 wrz 2012 - 17:01:27
Witam, no niestety opisane przez Ciebie objawy wymagają wizyty u lekarza, bo bardzo możliwe że ta serowata wydzielina oraz świąd może się wiązac z infekcją grzybiczą, ale oczywiście potwierdzic to musi lekarz poprzez badanie a jak nie mam takiej możliwości. Poza tym jeśli tak jest rzeczywiście to konieczne będą maści przeciwgrzybicze i też musi przepisac je lekarz. Tak więc udaj się do swojego lekarza rodzinnego, nie ma powodu do wstydu. Odpowiedz Cytuj
05 wrz 2012 - 18:21:30
Mam pytanie, w jaki sposób będzie przebiegało takie badanie? Jak to wszystko będzie wyglądać? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 wrz 2012 - 08:34:56
Po prostu lekarz musi obejrzec tę zmianę i po obejrzeniu zadecyduje czy jest to infekcja grzybicza, czy może coś innego. Jeśli to infekcja grzybicza to zapisze odpowiednie maści i dolegliwości ustąpią. Jeśli nie będzie pewien rozpoznania to byc może odeśle Cię do dermatologa. Jeśli masz taką możliwośc to można od razu pójśc do dermatologa (nie trzeba skierowania) tylko czasami na taką wizytę długo się czeka, dlatego poleciłam Ci lekarza rodzinnego. Odpowiedz Cytuj
06 wrz 2012 - 10:16:10
Bardzo niezręczna sytuacja z lekarzem i tym wszystkim. Wczoraj brałem prysznic, wyszorowałem sie mydłem cały i od rana nie czuje swędzenia. Ale chciałbym jeszcze dodać ,że tych krost jest więcej, sa niżej pod skórką, i właściwie to one mnie wczoraj swędziały od rana. Teraz też mnie zaczyna swędzieć ale do chwili obecnej od wczorajszego wieczoru po prysznicu wszystko ok . Poczekam z tydzień i wtedy pójdę Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 wrz 2012 - 13:03:02
No z pewnością takie wizyty nie należą do najprzyjemniejszych, ale czasami są konieczne. Jeśli dolegliwości będą trwały nadal to nie zwlekaj z pójściem do lekarza, szkoda się męczyc. Odpowiedz Cytuj
06 wrz 2012 - 17:02:55
Wole się pomęczyć. Nie wyjdą z tego jakieś konsekwencje jak nie pójdę z tym do lekarza? Nie rozprzestrzeni się to ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
09 wrz 2012 - 16:51:03
Jeśli objawy będą się utrzymywały to idź do lekarza bo jeśli to grzybica to nieleczona może powodowac poważne skutki, również dla całego organizmu. Zresztą także miejscowe objawy będą się nasilały. Odpowiedz Cytuj
09 wrz 2012 - 19:29:28
Nie masz sie czego obawiac, dla lekarza ogladanie ludzkich czlonkow to "chleb powszedni" zaden wstyd! Masz 16 lat wiec nie musisz prosic rodzicow o rejestracje, smialo mozesz udac sie do lekarza nie mowiac nic nikomu...ale naprawde nie ma sie czego wstydzic, a problem jest i sam go nie rozwiazesz. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.