Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 lip 2009 - 00:50:28
Witam, otóż mam pewien problem, od dwóch miesięcy 1-2 razy w tygodniu mam biegunki, siędzę w ubikacji z godzine a potem jakby nigdy nic, wszystko wraca do normy, mam powiekszoną bolącą trzustke, a teraz mam już 6 dni zaparcia... . Nie mam pojęcia co z tym zrobić... Co to może być? Jak zwalczyć te zaparcia gdy czuje już ucisk od tego wszystkiego? Dodam że mam 19 lat, nigdy wcześniej nie miałam żadny problemów żołądkowych. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 lip 2009 - 12:39:18
na pewno sprawę trzeba wyjaśnić i dlatego powinieneś zgłosić się do lekarza

czy masz jakieś bóle brzucha?
czy stolec gdy nie ma biegunek jest prawidłowy? nie jest jasnożółty, smolisty, nie ma w nim krwi ani śluzu? nie jest cuchnący, tłusty? nie jest cienki jak ołówek?
skąd wiesz że powiększona jest trzustka? sam to stwierdziłeś czy powiedział Ci jakiś lekarz?
jak to odczuwasz? czujesz to pod palcami? Odpowiedz Cytuj
01 sie 2009 - 04:42:03
witam, brzuch boli mnie na wysokości pępka z lewej strony, nie jest to ciągły ból ale czasami boli przez jakies kilka godzin tak mocno że naprawde trudno to wytrzymać. A co do stolca to po prostu go nie ma. mam biegunke a potem 5-6 dni brak stolca i znowu biegunka. Już próbowałam sprowokować stolec herbatkami wypróżniającymi bo czuje że wszystko mi zalega ale nie moge nic z siebie wydusić. Stolec jest taki jasnożółty i chyba jeśli dobrze rozumiem tłusty. Nie jest jednak cuchnący. Byłam u lekarza i tylko mi powiedział że trzustka powiększona... . Nie dał żadnych tabletek aani nic. Nie wiem co z tym zrobić. Najgorsze jest że jem jem a stolca nie ma sad smiley a jak już to biegunka od razu. Ostatnio (6 dni) przestałam jeść smażone i narazie biegunki nie ma ale stolca też nie moge z siebie wydusić mimo że czuje ze tam jest. Nie wiem skad to wszystko sie bierze... . Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedźi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 sie 2009 - 09:14:45
w takim razie będziesz musiała wykonać dodatkowe badania, lekarz Cię na żadne nie skierował?
na pewno powinnaś wykonać USG jamy brzusznej, morfologię krwi, biochemię krwi (w tym bilirubina, lipaza, amylaza) w ten sposób będzie można powiedzieć czy to faktycznie jakiś problem z wątrobą, drogami żółciowymi lub trzustką, dodatkowo przydałoby się także badanie kału Odpowiedz Cytuj
01 sie 2009 - 12:30:14
skierował mnie do szpitala,ale nie wiem co tam mi będą robić no i dopiero 11 sierpnia ide bo nie ma miejsc. Dziękuje za odpowiedzi. A jeszce sie spytam czy to może być coś poważnego? Wiem że bez badań trudno coś powiedzieć ale tak jak Pan myśli? Odpowiedz Cytuj
02 sie 2009 - 03:17:48
objawy są typowe dla drażliwego jelita, ale to powinien określić lekarz. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 sie 2009 - 09:51:22
w szpitalu zrobią Ci badania krwi, kału, USG i pewnie kolonoskopię i wtedy będzie wiadomo coś więcej

ostre zapalenie trzustki to to nie jest, oni przebiega znacznie ostrzej, być może to jakaś nadreaktywność jelit, jakieś uczulenie na jaki pokarm albo choroba zapalna jelit, ewentualnie jakieś uchyłki w jelitach, ale najpierw trzeba wykonać badania Odpowiedz Cytuj
03 sie 2009 - 13:46:34
Dzięki za informacje a mam jeszcze pytanie czy może to być np. lamblia jelitowa bo szukam informacji w internecie na temat chorób i właściwie ta bakteria wydaje się być prawdopodobna. A co Pan o tym sądzi? I mam jeszcze pytanie czy mogę sama zrobić badanie krwi na wykrycie tej bakterii?
Z góry dziękuje za pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 sie 2009 - 06:07:11
lamblie nie są bakteriami, to są pasożyty przewodu pokarmowego winking smiley
badania można wykonać tylko trzeba w laboratoriach popytać czy akurat dana placówka wykonuje

nie da się wykluczyć że to nie lamblie ale to może być też coś innego dlatego ważne są też inne badania

czy stolec gdy nie jest biegunkowy też jest jasno żółty i tłusty? te Twoje objawy mogą także sugerować jakieś problemy z trzustką lub drogami żółciowymi, w szpitalu na pewno wykonają Ci szereg badań i będzie wiadomo coś więcej Odpowiedz Cytuj
04 sie 2009 - 07:55:54
Jest raczej normalny ale niestety raz tylko go miałam w takiej normalnej postaci.
Bo przeważnie jest tak że sie nie załatwiam przez 5 -6 dni i potem biegunka i znowu brak stolca przez te kilka dni
i znowu biegunka sad smiley
Szcerze mówiąc bardzo sie boje tych badan i tego co to może byćsad smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.