Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 sie 2012 - 21:17:58
Witam 27 sierpnia rozpoczęłam obserwację cyklu u ginekologa, był to mój 9dc, z usg wyszło że na obydwóch jajnikach są liczne drobne pęcherzyki, a endometrium 5,8 Poprzednie cykle trwały ok 25 dni,
dziś kolejne usg 11 dc nadal na jajnikach drobne pęcherzyki, czyli nie chcą rosnąć, a endometrium wzrosło do 7,8. czy to oznacza że będę miała cykl bezowulacyjny, co może pobudzić pęcherzyki żeby rosły. następne usg w poniedziałek 3 września a więc będzie to 16 dc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 sie 2012 - 08:19:09
Witam, nie jest wykluczone, że będzie to cykl bezowulacyjny, u części kobiet zdarzają się takie i nie jest to powód do niepokoju. Oczywiści zobaczysz jeszcze jak będzie wyglądała sytuacja przy następnym USG. Żeby zastymulowac jajeczkowanie trzeeba by było stosowac hormony, a póki co nie ma jeszcze takiej konieczności, jeśli ten cykl będzie bezowulacyjny to trzeba powtórzyc monitoring w kolejnym cyklu. Ewentualnie ginekolog zaleci badania hormonalne żeby się upewnic czy wszystko OK. Tak więc cierpliwoścismiling smiley Odpowiedz Cytuj
30 sie 2012 - 16:02:18
dziękuję za odpowiedź badania hormonalne miałam w lutym i wyszło, że mam wysoką prolaktynę, biorę bromergon i na dzień dzisiejszy wyniki są w normie 13,65ng/ml, stosunek lh do fsh wyniósł 0,73, lh-4,21 fsh-5,74, badania były wykonane w 3 dc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 sie 2012 - 18:08:28
W takim razie jeśli nawet ten cykl okaże się bezowulacyjny to zapewne następny będzie już normalny, tak więc nie ma powodu do niepokoju. Takie bezowulacyjne cykle mogą zdarzyc się u każdej zdrowej kobiety. Powodzeniasmiling smiley Odpowiedz Cytuj
30 sie 2012 - 19:12:43
jeszcze raz dziękuje, napiszę jak będę wiedzieć coś więcej w poniedziałek po wizycie u ginekologa Odpowiedz Cytuj
03 wrz 2012 - 21:27:57
po dzisiejszym monitoringu okazuje się że jednak pęcherzyki nic się nie zmieniają endometrium wzrosło, ma 9,5 mm jest to cykl bezowulacyjny, pani ginekolog mówiła że musimy teraz poczekać do następnego cyklu i zrobić kolejny monitoring. Odpowiedz Cytuj
26 wrz 2012 - 17:32:59
witam byłam na drugim monitoringu cyklu, ginekolog tak to opisał p. jajnik pęknięty pęcherzyk (entometrioza?), l. jajnik pofałdowany pęcherzyk (ciałko zółte?), edometrium 9,7mm był to mój 12dc, lekarz powiedział że być może owulacja była w 10dc.Mam taką cichą nadzieję że coś w tym cyklu się zaczęło dziać po tym jak mam obniżony poziom prolaktyny, bromergon biorę nadal, kolejna wizyta w 15dc (czwartek). W porównaniu do poprzedniego cyklu endometrium też mam troszkę grubsze. tylko że skok temp był w 11 dc a 12 i 13dnia spadek,więc już sama nie wiem jak to interpretować, dzisiaj 14dc był kolejny skok temp. w tym cyklu na monitoring musiałam iść do innego lekarza Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 wrz 2012 - 18:48:33
Witam, no niestety monitoring cyklu nie jest łatwy zwłaszcza jeśli kobieta ma dość nieregularne cykle. Pewnie minie trochę czasu zanim uda się trafić w końcu w owulację, musi się Pani uzbroić w cierpliwośćsmiling smiley Być może owulacja w tym cyklu rzeczywiście była wcześniej skoro, no ale wszystko okaże się na kolejnym USG. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 wrz 2012 - 18:48:54
Witam, no niestety monitoring cyklu nie jest łatwy zwłaszcza jeśli kobieta ma dość nieregularne cykle. Pewnie minie trochę czasu zanim uda się trafić w końcu w owulację, musi się Pani uzbroić w cierpliwośćsmiling smiley Być może owulacja w tym cyklu rzeczywiście była wcześniej skoro, no ale wszystko okaże się na kolejnym USG. Odpowiedz Cytuj
26 wrz 2012 - 19:57:43
jutro idę na usg, ciekawe czy coś się wyjaśni więcej niż na poprzedniej wizycie. Odpowiedz Cytuj
27 wrz 2012 - 19:31:52
endometrium wzroslo, wynosi 10,5mm, a pozostałe zmiany tak jak w poprzednim cyklu. czyli endometrioza i pofałdowany pęcherzyk, teraz muszę czekać do następnego cyklu Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 wrz 2012 - 20:09:33
No niestety tak jak mówiłam monitoring cyklu nie jest łatwy, pewnie po prostu owulacja już była. Ale proszę się nie martwić, może w następnym cyklu się udasmiling smiley Odpowiedz Cytuj
29 wrz 2012 - 12:47:35
a czy ten pofałdowany pęcherzyk może świadczyć o tym że była owulacja Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 wrz 2012 - 09:47:29
Tak najprawdopodobniej ten pofałdowany pęcherzyk to właśnie ciałko żółte czyli pozostałość po pękniętym pęcherzyku z którego już uwolniła się komórka jajowa, czyli owulacja po prostu już w tym miesiącu była. Odpowiedz Cytuj
09 paź 2012 - 21:01:42
6 października rozpoczął się kolejny cykl, poprzedni trwał tylko 23 dni, czeka mnie kolejny monitoring, pójdę do lekarza w piątek, mam nadzieje że mnie przyjmie, ciekawe czy w tym cyklu będzie pęcherzyk dominujący i jakie będzie endometrium, nadal biorę bromergon, zastanawiam się czy zrobić wynik kontrolny poziomu prolaktyny,jeszcze przed wizyta u lekarza czy jest to zbędne. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
10 paź 2012 - 08:29:57
Witam, bardzo dobrze byłoby gdyby udało się Pani pójść do lekarza w piątek, bo będzie to 7 dzień cyklu, a skoro poprzedni trwał tylko 23 dni to bardzo możliwe, owulacja wystąpiła już koło 9-10 dnia. Nie wiadomo jak będzie w tym cyklu dlatego warto jednak sprawdzić to wcześniej. Co do badania prolaktyny to proszę nie wykonywać go na własną, jeżeli ginekolog uzna to za konieczne to sam powie Pani, że trzeba zrobić to badanie. Odpowiedz Cytuj
10 paź 2012 - 14:22:36
dziękuję za radę Odpowiedz Cytuj
12 paź 2012 - 18:44:57
za radą pani doktor poszłam do ginekologa dziś na kolejny monitoring,jestem w 7 dc. i nawet zapowiada się ten cykl obiecująco, na lewym jajniku jest pęcherzyk dominujący o wielkości 12,6 mm, endometrium też ładne bo wynosi 6,8mm, jedynie co jest niekojące to zmiana na prawym jajniku - ognisko lite utrzymujące się od poprzedniego cyklu(endometrioza? o średnicy 1,9cm), kolejne usg w poniedziałek 10dc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 paź 2012 - 08:46:34
No to bardzo fajnie, oby w tym cyklu udało się wyłapać owulację. Natomiast co do tej zmiany to już musi zadecydować ginekolog czy jakoś to diagnozować czy można ją jeszcze poobserwować. Jeśli to rzeczywiście endometrioza to nie jest to bardzo niepokojące. Odpowiedz Cytuj
13 paź 2012 - 11:35:45
a może ta endometrioza utrudniać zajście w ciąże ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 paź 2012 - 08:17:46
Jesli chodzi o endometriozę to rzeczywiście może ona utrudniać zajście w ciążę, ale nie koniecznie musi. Zobaczy Pani co na to ginekolog. Jeśli trudności z zajściem w ciążę będą trwały dłużej to wtedy z pewnością ginekolog będzie starał sie jakoś to leczyc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 paź 2012 - 08:17:46
Jesli chodzi o endometriozę to rzeczywiście może ona utrudniać zajście w ciążę, ale nie koniecznie musi. Zobaczy Pani co na to ginekolog. Jeśli trudności z zajściem w ciążę będą trwały dłużej to wtedy z pewnością ginekolog będzie starał sie jakoś to leczyc. Odpowiedz Cytuj
15 paź 2012 - 17:25:39
dzisiaj mam 10 dc usg: l.jajnik pecherzyk dominujący wzrósł do 15,5mm, endometrium bez zmian, ale lekarz pocieszył, że ono wzrasta w największym stopniu w drugiej fazie cyklu a u mnie jest jeszcze pierwsza,i w p. jajniku ta zmiana tej samej wielkości. A owulacji nie było. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 paź 2012 - 09:22:00
No to bardzo fajnie, wszystko wskazuje na to że w tym miesiącu uda się trafić w owulacjęsmiling smiley co do endometrium to ginekolog ma rację, najbardziej wzrasta ono w drugiej fazie cyklu. Kiedy ma Pani się zgłosić na kolejne badanie?? Odpowiedz Cytuj
16 paź 2012 - 13:37:41
na kolejną obserwacje mam się zgłosić w 13dc, będzie to czwartek 18 październik, tak sobie myślę, że skoro w 10dc nie było jeszcze owulacji to problemem może być też zbyt krótka faza lutealna, ostatnio cykl trwał 23 dni, a wcześniej 25dni. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 paź 2012 - 15:43:06
No nie koniecznie faza lutealna jest zbyt krótka, bo nie wiem jak to było w przedostatnim cyklu, ale w ostatnim owulacja według ginekologa mogła być już w 10 dniu, a miesiączkę miała Pani w 23 dniu z czego wynikałoby, że faza lutealna trwała 13 dni czyli odpowiednio długo. Problemem w Pani przypadku jest chyba bardziej nieregularność cykli. Pewnie w tym cyklu skoro owulacja wystąpi później to i miesiączka byłaby opóźniona. Odpowiedz Cytuj
16 paź 2012 - 17:44:08
to mnie pani pocieszyła, czyli raczej nie są konieczne dodatkowe leki jak duphaston czy luteina, w sumie obecny cykl monitorowany jest trzeci, pierwszy monitorowany był bezowulacyjny(cykl trwał 25dni), w drugim najprawdopodobniej w 10 dc była owulacja(cykl trwał 23 dni), a w obecnym się okaże, dziękuje za udzielane odpowiedzi Odpowiedz Cytuj
18 paź 2012 - 19:38:55
Odpowiedz Cytuj
18 paź 2012 - 20:11:55
Odpowiedz Cytuj
19 paź 2012 - 13:38:02
lekarz za pomocą badania usg potwierdził że owulacja miała miejsce w 11 lub 12dc.Pęcherzyk dominujący pękł, a endometrium wzrosło do 10,7 mm dziś jest 14dc. Na lewym jajniku były widoczne małe pęcherzyki, które jak to lekarz określił przygotowują się d następnego cyklu, ale fajnie by było, gdyby ten cykl zakończył się ciążą, mam zrobić test nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki, bardzo bym tego chciała, zobaczymy za kilkanaście dni Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.