Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 sie 2012 - 18:06:21
Witam
Tym razem piszą w imieniu mojej narzeczonej, która od piątku włącznie do dnia dzisiejszego ma wysoką gorączkę. Temperatura ciała waha się w granicach 37.5 a 39.5, z czego przez większość czasu temperatura ta jest wysoka około 39 nie zależnie od pory dnia. Dzisiaj rano np było 39.5. Po wizycie u lekarza nie stwierdzono, żadnych symptomów grypy lub podobnych chorób. Oprócz gorączki jedyny ból to dolegliwości z kręgosłupem w okolicy krzyża. Dziewczyna młoda bo zaledwie 21 lat stąd moje zaniepokojenie sytuacją. Jutro zrobimy badania krwi, moczu...Pytanie moje o przyczyny bardziej z definicji tak długo utrzymującej się temperatury? Na chwilę obecną dostała pyralginę, która działa połowicznie przez około godzinę gdzie udaje się zbić tempe., wiem, że przy tak silnym leku powinna ona mijać na przynajmniej 6 godz..dodatkowo przeciw wirusowe. Proszę o jakąś poradę...pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 sie 2012 - 18:34:18
Witam, najprawdopodobniej przyczyną gorączki jest jakaś wirusowa infekcja, byc może inne objawy pojawią się dopiero po kilku dniach trwania gorączki (czasami jest tak na przykład w przebiegu mononukleozy). Trzeba zobaczyc co wykaże morfologia krwi, OB i CRP, a także badanie ogólne moczu, wtedy będzie można powiedziec coś więcej. Póki co proszę po prostu w miarę możliwości zbijac gorączkę. Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
20 sie 2012 - 19:05:46
Mój znajomy miał też tylko goraczkę przez ileś dni ,dopiero po przeswietleniu płuc okazało się ,że to zapalenie płuc,tak ,że warto bedzie też zrobić prześwietlenie jak temperatura nie minie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.