Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 sie 2012 - 18:44:47
Witam i bardzo serdecznie proszę o informację. Ostatnio coraz częściej myślimy o powiększeniu rodziny i tutaj pojawiają się pytania...
otóż mój mąż mówiąc wprost ma problem z alkoholem, codziennie wypija kilka piw (kilka mam na myśli ponad 6).
CZY:

1.Poczekać ze staraniami aż mąż uda się na terapie (ma to w planach) i zupełnie odstawi alkohol? Ile w takim przypadku odczekać po odstawieniu alkohol zanim zaczniemy starania? wiem ze potrzeba k 3 miesiace na zupełna wymiane populacji plemnikow ale czy to konieczne aby odczekac te 3 miesiace minimum?

2. Jeśli maż nie poradzi sobie sam rozważa wszycie esperalu-czy lek ma jakikolwiek wpływ na poczęcie, plemniki, zdrowie dziecka?

3. A jeśli teraz zaszłabym w ciąże (kiedy mąż pije) czy ma to negatywny wpływ na zdrowie dziecka, jego rozwój???

Bardzo proszę o odpowiedz, Mam mnóstwo wątpliwości a wizyte u mojego ginekologa dopiero za miesiac...Ja jestem zdrowa, ale wiem tylko ze alkohol niestety niekorzystnie wpływa na plemniki, mogą być kłopoty z zajściem w ciąże, ale czy tez odbija się to na zdrowiu dziecka? jakies wady wrodzone itp??? dodam ze jestem przed 30 tką, maż ma 31latsmiling smiley)) POZDRAWIAM SERDECZNIE! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 sie 2012 - 13:06:35
Witam, nie jest to w stu procentach udowodnione ale według niektórych naukowców nadużywanie alkoholu przez mężczyznę ma wpływ na zdrowie poczętego dziecka, między innymi na niską masę urodzeniową ale także na częstość wad wrodzonych. Co do preparatów typu esperal to teoretycznie nie jest powiedziane że mają one wpływ na jakość plemników i zdrowie poczętego dziecka. Ale tak osobiście uważam że warto jednak poczekać te kilka miesięcy i przez ten czas uporać się z problemem alkoholowym, ponadto prowadzić zdrowy tryb życia, zdrowo się odżywiać i to zarówno mąż jak i Pani i wtedy postarać się o dziecko. Odpowiedz Cytuj
19 sie 2012 - 16:10:59
dziękuje bardzo za odpowiedz smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.